Osoby z grupą krwi A mogą być bardziej podatne na zakażenie koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że osoby z grupą krwi A mogą być bardziej podatne na koronawirusa, niż reszta populacji. Najnowsze badanie opublikowane na platformie MedRxiv wskazują na powiązanie między liczbą zachorowań a grupami krwi.

Grupa badanych składała się z 2173 mieszkańców miast Shenzhen oraz Wuhan, u których zdiagnozowano COVID-19. Naukowcy przyjrzeli się rozkładowi grupy krwi tych pacjentów i porównali wyniki z grupą zdrowych osób mieszkających w tych samych regionach kraju.

 

Spośród 1775 pacjentów w rejonie Wuhan 38% posiadało grupę krwi A, natomiast wśród zdrowych osób odsetek ten wynosił 32%. Dla porównania, grupa krwi 0 została uznana za najbardziej odporną na epidemię koronawirusa. Odsetek osób z tą grupą krwi wśród zdrowych wynosił 34%, natomiast wśród zarażonych jedynie 25,8%.

 

Wstępne badanie prowadzone pod kierunkiem Wanga Xinghuana ze szpitala Zhongnan na uniwersytecie w Wuhan obejmowało również 206 pacjentów, którzy zmarli. 85 spośród nich miało grupę krwi A, co odpowiada 41% wszystkich zgonów.

Autorzy badania zauważają, że ich wstępne ustalenia są zgodne z wcześniejszymi założeniami z 2002 roku. W czasie epidemii SARS-CoV naukowcy doszli do podobnych wniosków – osoby z grupą krwi „A” były najbardziej narażone na zachorowanie oraz najgorzej przechodziły chorobę.

 

Należy jednak pamiętać, że zasada ta wcale nie wyklucza zachorowania przez osoby z grupą krwi 0. Badania zostały przeprowadzone na niewielkiej grupie i nie zostały potwierdzone, dlatego należy wciąż zachowywać ostrożność. Naukowcy planują przeprowadzić dokładniejsze badania, które pozwolą dociec dokładnego związku zachorowań na koronawirusa z grupą krwi.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

 

 

po co straszycie ludzi z grupą krwi A których w Polsce jest najwięcej?

 Bingo  :)  To jest typowe działanie podprogowe. Kitajce, doskonale wiedzą o tym, że grupa krwi "A" dotyczy, Rosjan, populacji północnej Europy, oraz ich potomków w USA. Ta część populacji, należy do najbardziej twórczych. Typowe zastraszanie. Najbardziej osłabia nas strach i to jest powód tej zagrywki. Czy kitajce podali, jak się mają te proporcje dla antygenów z grupy Rh, oraz wielu innych antygenów? Tego nie podali, ponieważ wiedzą o tym, że gro z nas zna swoją grupę krwi na poziomie A B AB O. Zatajają wiele innych wyników swoich badań, ale te "wyniki" podali... Wnikliwy jesteś  Smile Najbardziej odporną grupą na wszelkie infekcje jest tzw O Rh- antygenu D. Ale jest wiele innych antygenów, łącznie z antygenami z grupy Rh, innych od antygenu D. 3maj się zdrowo  Smile

Portret użytkownika Arya

Najbardziej odporną grupą na

Najbardziej odporną grupą na wszelkie infekcje jest tzw O Rh- antygenu D.

Wszelakie antygeny "atakują". Jeśli masz ujemne, Rh to jesteś narażony na atak antygenu D, bo go nie posiadasz. Tak więc najbardziej odporna grupa to 0 Rh+. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sceptyyk

 Powitka 

 Powitka  Smile

Wszelakie antygeny "atakują"

 Nie prawda. Atakują nas PATOGENY. Natomiast antygeny, powodują blokadę leukocytów, w funkcjach obronnych, przed określoną grupą patogenów białkowych.

 Jeśli masz ujemne, Rh to jesteś narażony na atak antygenu D, bo go nie posiadasz. Tak więc najbardziej odporna grupa to 0 Rh+. 

Jeśli masz ujemne Rh (Rh-), tzn że NIE POSIADASZ na swoich erytrocytach antygenu D z grupy Rhesus, a Twoje leukocyty są zdolne do obrony przed patogenami/białkami z grupy D. I odwrotnie, jeśli na Twoim erytrocycie jest osadzony antygen D (Rh+) tzn, że Twoje leukocyty nie są zdolne do obrony przed patogenami/białkami z grupy D. Posiadanie określonego antygenu, powoduje, brak reakcji obronnych leukocytów, na tę GRUPĘ PATOGENÓW. Grupa krwi A Rh+, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami z grupy białek A oraz D.  Grupa krwi B Rh+, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami  z grupy białek B oraz D.  Grupa krwi AB Rh+, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami z grupy białek A B oraz D.  Grupa krwi O Rh+, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami z grupy białek D.  Grupa krwi A Rh-, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami  z grupy białek A. Grupa krwi B Rh-, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami  z grupy białek B. Grupa krwi AB Rh-, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami  z grupy białek A oraz B. Grupa krwi A Rh-, leukocyty/limfocyty, nie wytworzą przeciwciał, do obrony przed patogenami  z grupy białek A. I ostatni tzn Grupa krwi O Rh-, leukocyty/limfocyty wytworzą przeciwciała do walki ze wszystkimi patogenami z gru A B oraz D. I takie to ono jest kolego Arjowski i inaksze nie bydzie, bo inaksze być nie może  Smile Najspokojniej, mogą spać ci spośród nas którzy mają grupę krwi ZERO Rh- Czyli klasyczne ZERO, a one ZERO, oznacza gotowość tej grupy do walki leukocytów/limfocytów ze wszystkimi robalami z grup A B oraz D.  Grupa krwi oznacza osadzenie białka z okreslonej grupy na naszym ERYTROCYCIE, a to powoduje blokadę LEUKOCYTÓW/LIMFOCYTÓW, do wytworzenia przeciwciał do obrony przed PATOGENAMI z tej grupy białek.  3mojta się zdrowo i nie dawajta się robalom  Smile

Portret użytkownika Arya

Scepti, nie będę się z tobą

Scepti, nie będę się z tobą sprzeczał. Polecę za to cykl Rody Krwi na YT. Dużo wiedzy w temacie, o którym mówimy, między innymi poruszony temat sekrecji, o której raczej nikt nie mówi ani nie pisze. Z tych filmów dowiedziałem się więcej niż np. z przeglądania Wikipedii.  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sceptyyk

Bdb, że nie będziesz się ze

Bdb, że nie będziesz się ze mną sprzeczał  :)  Wystarczy, że zapamiętniesz raz na jutro to co Ci satry scepcior nabazgrolił i sie tego naumiasz :)  Oglądałem - mądre to co tam opowiedzieli. Przypomnij sobie to co tam opowiadali i porównaj z tym co Ci scepcior nabazgrolił. Spośród osób pracujących w dużych skupiskach ludzkich, największe problemy ze zdrowiem i samopoczuciem, mają typowe "ZERÓWKI". Te osoby są permanentnie infekowane przez osoby z antygenami A, B, AB, oraz Rh+. 

Portret użytkownika Arya

Spośród osób pracujących w

Spośród osób pracujących w dużych skupiskach ludzkich, największe problemy ze zdrowiem i samopoczuciem, mają typowe "ZERÓWKI". Te osoby są permanentnie infekowane przez osoby z antygenami A, B, AB, oraz Rh+. 

Dokładnie.  I do tego jeszcze niesekretorzy są  atakowani przez sekretorów. Pozdrówka Scepti Smile

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.