Osoby o niskiej inteligencji częściej sięgają po alkohol, twierdzą badacze

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Szwedzcy naukowcy po przeprowadzeniu stosownych badań stwierdzili, że niska inteligencja może odpowiadać za alkoholizm. Odkryto, że choć inne czynniki również mają wpływ na częste sięganie po alkohol, to iloraz inteligencji danej osoby ma największe znaczenie.

 

W ramach badań, naukowcy z Stockholm's Karolinska Institutet przeanalizowali dane dotyczące 50 tysięcy młodych dorosłych osób ze Szwecji, które zawierały wyniki testów IQ oraz informacje o spożywanym przez nich alkoholu. Zauważono wyraźny związek między ilorazem inteligencji danej osoby a sięganiem po alkohol, choć stwierdzono iż sytuacja ekonomiczna, status społeczny oraz edukacja również ma pewien wpływ.

 

Jednak nie można stwierdzić jednoznacznie czy osoby o niskiej inteligencji rzeczywiście częściej popadają w alkoholizm. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, po przeprowadzeniu swoich badań doszli do zupełnie innych wniosków. Ich zdaniem inteligentne osoby częściej sięgają po alkohol.

 

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/health/article-2965044/Binge-drinkers-intelligent-average-Having-low-IQ-causes-people-drink-alcohol-most.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Isabella

Ludzie wpadaja w nalog ,gdy

Ludzie wpadaja w nalog ,gdy

1. maja strasznych rodzicow , ktorzy trzymaja ich krotko, lub wymagaja duzo ,ale nic nie ucza 

2. nie radza sobie ze szkola, grupa wrednych kolegow i kolezanek ,sa wykorzystywani w pracy

3. maja problemy z ktorymi sobie nie radza i nie otrzymaja  pomocy 

4.stracili prace ,lub przezyli straszny stres

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co ma alkoholizm do

Co ma alkoholizm do inteligencji?? Ci naukofffcy sami mają inteligencję na poziomie wytresowanego szympansa, jak tak twierdzą..

 Alkoholizm, to cecha osobowosci podatnej na uzależnienia i słaby charakter o nadwrażliwości emocjonalnej zakłócającej sprawne myślenie..  Banda idiotów!

Portret użytkownika wojna.INFO

Popraw proszę stopkę. Powinno

Popraw proszę stopkę. Powinno być:
"Społeczeństwo to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to pasterze, służby specjalne i policja to psy pasterskie a właścicielem farmy są ci o których nic nie wiemy"
Żyj dobrze i długo Smile

Strony

Skomentuj