Osobisty bunkier Adolfa Hitlera w Normandii sprzedano za 115 tys. funtów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ogromny bunkier z czasów drugiej wojny światowej, położony na wyspie Guernsey, został sprzedany za 155 tysięcy funtów szterlingów.

 

Schron ze ścianami o grubości dwóch metrów został zbudowana na Wyspach Normandzkich po udanej inwazji niemieckiej w 1940 roku na osobisty rozkaz Adolfa Hitlera. Od 1945 r. bunkier był pusty, a teraz jego właściciel proponuje przekształcić go w ogromną atrakcję.

„To wspaniała okazja na zdobycie dodatkowej wiedzy na temat historii drugiej wojny światowej” - pisze Daily Mail. Obecny właściciel obiektu wierzy, że może on być dostosowany na potrzeby magazynu, salonu lub obszaru rozrywki - wszystko zależy od woli kupującego.

 

Betonowy Bunkier C początkowo był wyposażony w system do oczyszczania powietrza, drzwi gazoszczelne, peryskop i luk ratunkowy. Znajduje się w nim sypialnia, która może pomieścić dwanaście osób, prysznic i przechowalnia. Na ścianach bunkra zachowały się znaki ostrzegawcze i instrukcje dotyczące ataku gazowego.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Hitlerowcy wywozili złoto i

Hitlerowcy wywozili złoto i dzieła sztuki z państw okupowanych, złote zęby wyrywane w obozach koncentracyjnych przetapiano i teraz są w bankach w różnych państwach ! Cały ten hitleryzm to wielkie złodziejstwo i wywożenie innych skarbow z państw gdzie mordowalno ludzi ! Dziś okazało się że dalej nas grabią wielkie międzynarodowe korporacje !!! "Prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska i główny geolog kraju, złożył zawiadomienie do prokuratury, z którego wynika, że skarb państwa mógł ponieść milionowe straty w związku z koncesjami, które zostały udzielone zagranicznym potentatom zajmującym się srebrem, miedzią i węglem.Prof. Jędrysek złożył trzy odrębne zawiadomienia. Dwa z nich decyzją prokuratora krajowego trafiły do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która od kilku miesięcy prowadzi czynności w tych sprawach. Śledczy zabezpieczyli już obszerną dokumentację. Tomasz Orepuk, rzecznik prokuratury, precyzuje, że jedno z zawiadomień, którymi zajmują się świdniccy śledczy, dotyczy nieprawidłowości przy udzielaniu koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie rud miedzi i srebra. Chodzi o dwa postępowania koncesyjne prowadzone w latach 2012–2014. Przedmiotem drugiego zawiadomienia są także wątpliwości w sprawie koncesji, tym razem na wydobywanie złóż węgla w zagłębiu lubelskim. W jednej sprawie chodzi o to, że koncesję otrzymał podmiot zagraniczny, a nie KGHM, w drugiej – koncesji nie dostała kopalnia Bogdanka."

http://niezalezna.pl/207814-skarb-panstwa-stracil-setki-milionow-zlotych-w-przemysle-wydobywczym-wiceminister-zawiadamia-prokurature

„Według prokuratury były wicepremier mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r.” – informuje tygodnik „Sieci Prawdy” publikując kolejne dokumenty dotyczące tworzenia polsko-rosyjskiej umowy. Tym razem materiały dotyczą nie tyle zakupu gazu, co energii elektrycznej. Projekt uderzyć miał w interesy Polski oraz także Litwy, Łotwy i Estonii. Opisywane wydarzenia brzmią jak scenariusz niezłego trillera. Niestety to nie film, a sprawy dotyczące naszego bezpieczeństwa oraz pieniędzy.: http://www.pch24.pl/czlowiek-moskwy-w-warszawie--tygodnik-sieci-analizuje-umowy-waldemara-pawlaka,55910,i.html#ixzz4xeCsxPgh

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj