Ośmiornice mogą być kosmitami, ogłosili naukowcy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ośmiornice to niesamowite istoty morskie. Są inteligentne, posiadają trzy serca, płynie w nich błękitna krew i potrafią zmieniać kolor oraz kształt. Z tych i wielu innych powodów, ośmiornice są często nazywane podwodnymi kosmitami. Zdaniem niektórych naukowców, zwierzęta te naprawdę mogą pochodzić z kosmosu.

 

W czasopiśmie Progress in Biophysics and Molecular Biology opublikowana została praca, w której zawarto opinie 33 różnych naukowców. Wśród nich pojawił się Chander Wickramasinghe, brytyjski matematyk, fizyk, astronom i astrobiolog. Jest on także zwolennikiem teorii panspermii, która zakłada, że życie przybyło na Ziemię z kosmosu.

 

Zespół naukowców twierdzi, że tzw. eksplozję kambryjską - nagłe pojawienie się ogromnej liczby różnych form makroskamieniałości i złożonych form organizmów wielokomórkowych w warstwach geologicznych około 541 milionów lat temu, mógł zainicjować „deszcz” mikroorganizmów z kosmosu. Ich zdaniem, obce retrowirusy odgrywały kluczową rolę w dywersyfikacji życia w ziemskich oceanach. Autorzy uważają również, że nie można wykluczyć ewentualności, w której zamrożona kałamarnica lub jaja ośmiornicy przybyły na Ziemię kilkaset milionów lat temu wraz z kometami.

Powyższa teoria o ośmiornicach-kosmitach spotkała się z odrzuceniem. Wielu naukowców uznało pracę Chandera Wickramasinghe'a i innych badaczy, wśród których nie ma ani jednego zoologa, jako czystą spekulację. Jednak patrząc na ośmiornice i jej zachowania trzeba przyznać, że w tej spekulacji może być ziarnko prawdy.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Norbert Paprocki

Całe życie mogło przybyć z

Całe życie mogło przybyć z kosmosu. Wszystkie przełomy w ewolucji mogą być wyjaśnione uderzeniem komety z jakimś DNA, które wniosło nową jakość całkowicie lub skrzyżowało się z dotychczasowymi gatunkami. Czyli ewolucja naznaczona przełomami panspermicznymi. Nic tu nie jest wykluczone, naukowcy nie wiedzą tak naprawdę, jak życie powstało. Przybyć mogło skądkolwiek. Można też w tych panspermiach widzieć przypadek, można widzieć plan boski. Generalnie można wierzyć w jakiś cel lub w nicość i nonsens. Obstawiam pierwsze. 

Portret użytkownika pilippek

"Autorzy uważają również, że

"Autorzy uważają również, że nie można wykluczyć ewentualności, w której zamrożona kałamarnica lub jaja ośmiornicy przybyły na Ziemię kilkaset milionów lat temu wraz z kometami"

a ja myslalme ze wszystko w tym swiecie jest kosmosem..?:D

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj