Osiągnięto przełom nad kwantowymi dyskami twardymi

Kategorie: 

Źródło: Australian National University (ANU)
Fizycy opracowali kwantowy dysk twardy, w którym udało się przechować dane na rekordową ilość czasu. Stany kwantowe są niezwykle delikatne i zazwyczaj istnieją jedynie przez milisekundy, jednak uczeni opracowali metodę, która pozwoliła przechować dane w takim dysku przez ponad 6 godzin.

 

Pracą zajęli się specjaliści z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego i Uniwersytetu w Otago z Nowej Zelandii którzy uważają, że dzięki zastosowanej nowej technice będzie można przez długi czas przechowywać dane, co może zrewolucjonizować transmisję informacji kwantowych. Uczeni dokonali przełomu przechowując dane w europie (pierwiastek chemiczny), który umieszczono w krysztale.

 

Ten z kolei poddawany był działaniu stałego i zmiennego pola magnetycznego, co pozwoliło utrwalić dane. Dr Jevon Longdell wyjaśnia, że te dwa pola izolują spiny europu i zapobiegają wyciekaniu informacji kwantowych.

 

Tymczasem główny autor badania Manjin Zhong stwierdza wprost iż czas przechowywania danych, dzięki zastosowanej nowej technice jest tak długi, że należy ponownie przemyśleć sposób ich dystrybucji. Uczona dodaje, że nawet gdyby kryształ z danymi był przenoszony przez człowieka, który poruszałby się pieszo, to utrata informacji na pewnej odległości i tak będzie mniejsza niż gdyby dane zostały przesłane za pomocą lasera.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/fizycy-dokonali-przelomu-w-pracach-nad-kwantowym-twardym-dyskiem

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Marcin Czas

Dysk kwantowy... Niestety

Dysk kwantowy...
Niestety obawiam.sie ze dlugo znana nam cywilizacja nie pociagnie. Jestesmy na.granicy przelomu rozwoju technologicznego, ktory zburzy zaleznosci w.tym swiecie i calosc posypie sie jak domek.z.kart...
Komputer kwantowy stanowi zagrozenie dla istnienia ludzkosci. Niestety jestesmy malpami ktore nie moga.dostac takiego narzedzia do reki. Kwantowy procesor bylby w stanie obliczyc dowolnie wielka liczbe pierwsza w zasadzie natychmiast. To spowodowaloby ze zaden szyfr na swiecie nie stanowilby dla niego problemu. I taki ktory sluzy do zabezpieczenia kont bankowych i taki do odpalenia glowic atomowych. Oczywiscie ze rozwiazalby problemy medycyny tyle ze najpierw zdazyibysmy zrobic taki burdel ze medycyna nie byla by juz potrzebna. Tak samo jest z darmowa energia, przybyszami z innych planet itd. Itp.
System w ktorym zyjemy nie jest gotowy na takie rozwiazania. Dlatego tak usilnie nwo probuje utrzymac status quo.
Mi tez troche zajelo zrozumienie ze darmowa energia to koniec swiata jaki znamy. A poniewaz ruscy sie zbroja na potege oznacza to ni mniej ni wiecej ze do wojny dojdzie zaraz po upadku dolara.
Co tez jest proste i potwierdza zasade ze historia kolem sie toczy.
Pozdrawiam.serdecznie Smile

Portret użytkownika sky99

 Prace nad siecią Arpanet

 Prace nad siecią Arpanet rozpoczęto w 1968 w USA, jej działanie zainaugurowano w 1969 czterema połączonymi ze sobą stanowiskami. Szybkość przesyłania sieci Arpanet wynosiła 56 KB/s. Eksperymentalna sieć z biegiem lat rozrosła się w sieć o zasięgu światowym. Natomiast dziś miliony userów przesyłają dane, nawet nie wiedząc że pierwsza próba uruchomienia sieci zakończyła się przesłaniem jednego bita a i totalnym fiaskiem. Co i tak nie zniechęciło. 6 godzin dla kwanta energii EUREKA!!!!!!!!!

Skomentuj