Osetia Południowa jeszcze w tym roku może przeprowadzić referendum, które pozwoli jej przyłączyć się do Rosji

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Mike Ovchinnikov/CC BY-NC 2.0

W zeszłym roku prezydent Osetii Południowej Leonid Tibiłow zapowiadał głosowanie w sprawie przyłączenia się do Rosji. Kilka dni temu ogłosił przygotowania do referendum, które może odbyć się jeszcze w tym roku.

 

Jak twierdzi Leonid Tibiłow, Osetia Południowa powinna stać się jednym z rosyjskich regionów. Po przyłączeniu się do tego kraju, mieszkańcy będą mieć zapewnione bezpieczeństwo. Prezydent wskazał na obecną sytuację na świecie (Syria, Ukraina) oraz niebezpieczeństwo płynące z działań NATO oraz antyrosyjskiej i antyosetyjskiej retoryki. Przygotowania do referendum mogą potrwać mniej niż 12 miesięcy.

Źródło: Flickr/Seph Swain/CC BY 2.0

Osetia Południowa jest regionem spornym. Gruzja w dalszym ciągu uznaje je za swoje terytorium. Większość państw na świecie nie uznało niepodległości tego kraju, lecz mimo to, Osetia Południowa ma szansę stać się częścią Rosji, podobnie jak Krym. Jest ona położona niedaleko Tbilisi, stolicy Gruzji, gdzie przebiera rurociąg transportujący ropę naftową z Azerbejdżanu do Turcji.

 

 

Źródło: http://eurasiadiary.com/news/regional-conflicts/7388-south-ossetia-to-hold-referendum-on-joining-russian-federation

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Samoświadomy_samodzielnie_myślący

A czemu to Osetia Południowa

A czemu to Osetia Południowa żeby połączyć się z Osetią Północną musi przyłączyć się do Rosji? Skoro w 2008 roku Rosjanie tak ujęli się za niepodległością Osetyńców to teraz nie powinni mieć nic przeciwko wystąpienia Osetii Północnej z Federacji Rosyjskej i połączenia się Osetii Północnej i Południowej w zjednoczoną Osetię.

Portret użytkownika anonymus

nie chcę rozwodzić się nad

nie chcę rozwodzić się nad aspektami moralnymi trzymania się z Zachodem. Faktycznie społeczeństwa są zdemoralizowane i zbyt tolerancyjne. Tu masz rację, jednakże wszędzie są zwyrodnialcy, a ludzie mają po prostu wyprane mózgi przez lewaków. Coraz więcej zachodnich społeczeństw na Zachodzie też ma już tego dość. Spójrz: W USA prawie na pewno wygra Trump, któremu kibicuję, we Francji Front Narodowy, W Szwecji też  do głosu powoli dochodzi prawica. oni wszyscy nie są tak liberalni i zepsuci, jak obecne rządy. Oczywiście, że chciałbym niezależnej Polski do której wszyscy ubiegaliby się o sojusze, a nie jak obecnie. Dlatego musimy do tego konsekwentnie dążyć.

Portret użytkownika posppolity

Poznasz drzewo po owocach

Poznasz drzewo po owocach jego. Jeżeli chciał byś, żeby twoi rodacy trzymali się z takim barbarzyńcami jak stany zjednocznone to ok masz prawo do takich poglądów. Ja uważam i jestem tego pewien, że Polska ma nie tylko siły ale możliwości stać się niezależna w pełni autonomiczna i nie potrzebuje żadnych związków gdzie ktoś będzie jej narzucał swoje prawa i wartości, a raczej ich brak. Według mnie teraz Rosja jest lepszym kandydatem na kolegę napewno niżeli niemcy. Powiadasz, że niby rosjanie zostawili nam ocet na półkach. A niemcy w 44 roku zostawili nam gruzy z naszej stolicy. Trzeba teraz patrzeć kto rządzi w danym kraju i jak rządzi. patrzymy na wschód: ok gość nie chce GMO, nie chce pedalstwa, niechce pedofilstwa, walczy z siłami zła na świecie ok ma swoje plusy... patrzymy na zachód: chcą GMO, cynamon jest szkodliwszy od aspartamu, chcą pedalstwo, chcą zmieniać płeć dzieciakom, wprowadzają pedofilie do swoich krajów, rozwalają stabilne kraje i wprowadzają w nich chaos. hmmmm no ja z takimi panami niechce trzymać ale ok każdy ma swoje zdanie. NAPEWNO TO POLSKA MUSI STAĆ SIĘ BARDZIEJ NIEZALEŻNA, mamy do tego możliwośći nie tylko geograficzne ale genetycznie jesteśmy do tego strzworzeni. Po drugie Wielka Biała Rasa powinna się i tak ze sobą połączyć tak jak to było ponad 2 tys. lat temu jak Wielka Rasienia- państwo Rusinów zajmowało położenie od dzisiejszej portugali po alaske. włączając to góry w maroko i część dzisiejszej syrii. Wszyscy mówiliśmy tym samym językiem bo moi drodzy czy tego chcemy czy nie, czy w to wierzymy czy nie. To w erze lisa Wielka Biała Rasa rozpadła się na państwa typu Ukraina Rosja Polska itp. zaczął zmieniać się język. Ale nie do tego stopnia, że nie można znaleść pokrewieństwa. To nie przypadkowo tak się stało, że wszystko zaczeło się rozwalać. Wielka Biała Rasa ma swoich wrogów, którzy siłą nigdy nie mogli nas pokonać dlatego w erze lisa udało im się nas przechytrzyć. A co do naszej Kochanej Polski. To naszą misją jest pokazanie, że można stać i być autonomicznym krajem. Prezentować wartości naturalne. Dzięki temu dać przykład na świat bo taka jest nasza misja. Dopiero później tworzyć koalicję ale to my wychodzimy z przykładem jak dumny potomek Wielkiej Białej Rasy ma się zachowywać. Pozdrawiam wartościowych ludzi

Portret użytkownika anonymus

W porządku, zmieńmy nieco ton

W porządku, zmieńmy nieco ton kolego. Faktycznie Zachód ma swoje za uszami, ale  nie widzę lepszej alternatywy dla naszej Ojczyzny. Grupa Wyszehradzka powiesz?? Ale grupa wyszehradzka to także kultura łacińska, czyli zachód. Nie chciałbym się wdawać w "deale" z Rosją, która wydoi nas tak samo jak lata temu zostawiając nam w marketach tylko ocet na półkach. Ewentualnie układ z Chinami, ale to też cholernie niestabilny wbrew pozorom kraj i dziesiątkom narodów może się tam zachcieć niepodległości. Nie mówię o żadnych wielkich sojuszach z Niemcami, bo niezbyt warto im ufać, ale ze Stanami warto się trzymać, bo to potęga która przez co najmniej 2 następne pokolenia nie będzie miała sobie równych.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Arya

Stany potęgą? Tyle długów nie

Stany potęgą? Tyle długów nie ma żadne inne państwo. Jak dolar zostanie zdetronizowany z zastępczej waluty świata, to kto z nimi będzie chciał robić interesy? A to może nastąpić już niebawem.
 
Weźmy sobie takie Detroit. Niby światowa stolica motoryzacji. Ale dziś to smród, brud i ubóstwo. Pustostany i gangi. 
 
1,5 miliona bezdomnych-według oficjalnych statystyk, bo nieficjalnie może być dużo więcej. Brak podstawowej opieki medycznej, jeśli nie masz ubezpieczenia.
 
To USA najbardziej potrzebuje resetu w postaci wojny, bo inaczej pójdą z torbami.
 
Taka to potęga, więc po co z nimi trzymać?

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj