Orzeł zaatakował ośmiornicę i szybko tego pożałował

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Do niezwykłego pojedynku w świecie zwierząt doszło na północnym krańcu wyspy Vancouver znajdującej się na wschodnim wybrzeżu Kanady. Orzeł chciał upolować ośmiornicę, ale sam został przez nią schwytany.

 

Zdarzenia rozegrały się w pobliżu pływającego domu, do którego akurat przybyli lokatorzy. Po jakimś czasie usłyszeli tumult i rozpaczliwe odgłosy. Byli w szoku gdy na powierzchni wody zlokalizowali gigantyczną ośmiornice, próbującą wciągnąć pod wodę orła bielika.

 

Na początku, utrzymywali się w pewnej odległości od walczących zwierząt uważając, że to natura powinna zrobić swoją robotę. W końcu jednak mężczyźni zdecydowali się na interwencję, aby uratować ptaka.

W końcu udało im się oswobodzić orła ze śmiertelnego uścisku ośmiornicy. Stosując bosak udało im się rozluźnić chwyt ośmiornicy, co dało orłu wystarczająco dużo czasu, aby dotrzeć do brzegu. W przyszłości ten orzeł z pewnością dwa razy się zastanowi zanim znowu podejmie próbę upolowania ośmiornicy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj