Ormiański sejsmolodzy w tydzień zarejestrowali 12 trzęsień ziemi w regionie

Kategorie: 

stock.hu

Ormiański sejsmolodzy z Narodowej Agencji Ochrony Sejsmicznej Republiki od 26 maja do 1 czerwca zarejestrowali w regionie 12 trzęsień ziemi.

 

W dniach 27, 28 i 30 maja, odnotowano wstrząsy o magnitudach +3.0 i +4.0 głównie w obszarze przygranicznym z Turcją i Iranem.

 

29 maja na terytorium Turcji doszło do zaledwie dwóch trzęsień ziemi o magnitudzie ponad 4.0. Jedno 32 kilometrów na południowy zachód od miasta Bulanik i 71 kilometrów na północny wschód od Erzurum.

 

W tym samym dniu, w strefie przygranicznej Gruzji i Azerbejdżanu, 60 km na południowy wschód od miasta Telawi miało miejsce trzęsienie o magnitudzie powyżej 3.0. Kolejne o magnitudzie 4.5 zarejestrowano w Azerbejdżanie 27 km na południowy zachód od miasta Shaki.

 

Wstrząsy sejsmiczne o magnitudzie 5.6 miały miejsce 30 maja, z epicentrum w Azerbejdżanie, 20 km na południowy zachód od Zagatala.  Dwa kolejne wstrząsy mniejszej siły, bo około 3.0 zostały zarejestrowane w tym samym rejonie 28 i 30 maja.

 

Epicentrum kolejnego trzęsienie ziemi powyżej trzech stopni, do którego doszło 30 maja było 52 km na południowy zachód od tureckiego miasta Dogubayazet.

 

Armenia jest obszarem aktywnym sejsmicznie i co jakiś czas dochodzi tam do niszczycielskich, płytkich trzęsień ziem, które sieją spustoszenie i są przyczyną wielu ofiar oraz znacznych zniszczeń.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj