Orki zaatakowały jacht u wybrzeży Portugalii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Stado złożone z sześciu lub siedmiu orek otoczyło statek u wybrzeży Portugalii i uderzała go ciałami przez dwie godziny.

 

W październiku brytyjski nawigator David Smith wypłynął z Francji na Gibraltar. Sześć lub siedem orek zbliżyło się do trzynastometrowego jachtu 30 km od wybrzeża Portugalii i zaczęło przepychać łódź.

„To było przerażające. Najbardziej aktywne były najmłodsze orki. Przy każdym zderzeniu ster obracał się bardzo szybko”- powiedział Smith.

Zespół jednostki skontaktował się z portugalską strażą przybrzeżną przez telefon satelitarny i zgłosił incydent. Zalecano wyłączenie silnika i opuszczenie żagli. To, co martwiło Davida Smitha w tamtym czasie, to fakt, że orki mogą uszkodzić ważną część statku, zwaną prasą sterową.

„Gdyby się zepsuł, mielibyśmy prawdziwe problemy. Byłem gotowy poprosić portugalską straż przybrzeżną o wysłanie helikoptera do ewakuacji” - powiedział.

Po około dwóch godzinach orki nagle odpłynęły. Incydent ten jest jednym z czterdziestu takich tajemniczych spotkań orek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

 

Oceanolodzy wciąż próbują dowiedzieć się, co mogło spowodować ataki orek na statki. Wcześniej takie przypadki były rzadkie. Niektórzy naukowcy twierdzą, że dla orek uderzanie w statki są bardziej zabawą niż próbą zranienia ludzi lub uszkodzenia jednostek. Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć przyczyny dziwnego zachowania zwierząt. Wcześniej informowano, że orki zaatakowały brytyjski jacht w pobliżu Cape Finisterre w Hiszpanii. Orki przeszkadzały ludziom przez około 45 minut.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Gayka

Orki jak i inne zwierzęta

Orki jak i inne zwierzęta morskie, są bardzo wrażliwe na różne częstotliwości. Pytanie, na jakich częstotliwościach pracowały urządzenia na jachcie? Nie ma tak, że bez przyczyny orki atakują jachty. Musiało je coś mocno rozdrażnić. Ciekawe, jakie nowe technologie zostały zainstalowane na tych konkretnych jednostkach.

Dlaczego tam, gdzie są manewry wojskowe, wieloryby i delfiny wypływają na brzeg? Czego nie są w stanie znieść, że uciekają z wody, by w potwornych męczarniach zginąć na piasku? 

Skomentuj