Organizmy GMO moga transferować geny do naszego krwioobiegu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze badania potwierdzają, że zasada biologicznej równoważności jaką próbuje się stosować względem organizmów modyfikowanych genetycznie jest nieprawdziwa. Co więcej dowiedziono, że fragmenty kodu genetycznego z GMO są w stanie przetransferować geny bezpośrednio do naszego krwioobiegu.

 

Badania opublikowane niedawno w periodyku naukowym PLOS ONE dowodzą, że produkty żywnościowe GMO są w pełni zdolne do transferowania genów po ich spożyciu jako pożywienia. Obala to uznawany przez wiele osób za aksjomat mit, wedle którego produkty transgeniczne są zupełnie nieszkodliwe a ich wpływ na nasze zdrowie nie różni się od tego jaki wywierają normalne organizmy.

 

Najnowsza analiza została przeprowadzona na 1000 ochotników. Za badanie odpowiadają naukowcy z Węgier, Danii i USA. Analizowano proces asymilacji produktów GMO konsumowanych na całym świecie.

 

Badano między innymi wpływ spożycia syropu glukozowo-fruktozowego pozyskiwanego z modyfikowanej genetycznie kukurydzy (HFCS). Oprócz tego testowano wpływ białek pozyskanych z soi GMO, a także skutki diety mięsnej ze zwierząt żywionych GMO.

 

Zespół naukowców odkrył, że DNA spożywanych roślin nie ulega całkowitej degradacji podczas trawienia. Zmodyfikowane genetycznie organizmy podczas dekompozycji pozostawiają łańcuchy DNA, które dostają się następnie do krwioobiegu.

 

Specjaliści twierdzą, że po analizie 1000 próbek pobranych od ochotników uzyskano przekonujące dowody na to, że spożywając żywność modyfikowaną genetycznie narażamy się na to, że w naszych ciałach krążą fragmenty DNA, które unikają degradacji.

 

Mechanizm tego przenikania nie jest niestety znany, ale uczeni twierdzą, że sprawa jest poważna ponieważ koncentracja takie roślinnego DNA może być większa nawet niż ludzkiego, co zidentyfikowano w niektórych próbkach.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu medycznego:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Skarabeusz

GMO jako całość technik

GMO jako całość technik uprawy napewno jest szkodliwa, przez stosowanie Roundapu w trakcie życia rosliny, na który to jest uodporniona, albo wstawianie jakiegoś ""dziwnego genu"" przez który roślina sama produkuje pestycyd i to obwiniałbym jako przyczyne guzów w tych sławnych szczurach, właśnie te pescytydy. Ogólnie rośliny GMO nie produkujące tych świnst ani nie tolerujące ich nie powinny być szkodliwe dla żywiciela,  co do szkodliwości dla samego organizmu modyfikowanego można dyskutować bo coś za coś. Więc ogólnie GMO jako technologia mądrze wykorzystana nie jest szkodliwa dla uzytkowników.

Portret użytkownika Marylka Sz.

Szanowna Pani

Szanowna Pani Magdaleno!
Ośmielam się twiedzić, że jeśli jest Pani biotechnologiem, to wielce niedouczonym i cechuje Panią typowy dla "naukawców" brak pokory.
Proszę bardzo:
We francuskim czasopiśmie popularno-naukowym SCIENCE&VIE z marca 2012 r. na str. 92 znajduje się ciekawy artykuł pt. Aliments – leur gènes modifient les nôtres, co na polski można przełożyć : „Żywność – jej geny modyfikują nasze własne”.
Wyczytać w nim można, że biolodzy molekularni z Nankinu (Chiny) stwierdzili, iż cząsteczki RNA (jednoniciowe, o długości ok. 21-23 nukleotydów) tzw. miRNA (mikroRNA) – z ryżu, nie tylko że NIE zostają  strawione w przewodzie pokarmowym (jak dotychczas utrzymywali wielbiciele spółki Monsanto & Consortes), lecz swobodnie przechodzą
sobie z układu pokarmowego do krwiobiegu i przez tenże zostają rozprowadzone po całym ciele, penetrują do komórek i tam… o zgrozo! zmieniają działanie naszego DNA. Badania trwają.
Komentarz mój: Trzeba sprawdzić, czy tylko ryż się tak wygłupia, czy inne roślinki też… Biggrin
No, jest jeszcze jedno wytłumaczenie Pani wypowiedzi – jest Pani tępym, niedouczonym trollem internetowym, który za $$$ napisze wszystko.
Mój nauczyciel rosyjskiego mawiał o takich : "durnaja bladź"
Mimo wszystko, zdrowia życzę. I pozdrowienia dla f-my Monsanto.
Marylka

Portret użytkownika kupujta mąkę

Mimo że coraz mniej osób pali

Mimo że coraz mniej osób pali papierosy to coraz więcej choruje na nowotwory i inne dziwne choróbaska. Ciekawe czy GMO nie ma z tym czegoś wspólnego. Przecież tego się nie da uniknąć - dodają do pasz dla zwierząt, dodają do ciast, do wszystkiego co zawiera cukier, mąkę, mięso, nawet ryby są karmione paszami GMO.  Trzeba by jeść wszystko z własnego ogródka żeby mieć pewność, a ludzie w miastach są bez szans.

Portret użytkownika Dr Piotr

"Jesteś ty co jesz" w tym

"Jesteś ty co jesz" w tym powiedzeniu jest cała prawda. Nie tylko z żywności GMO, ale z każdej pobieramy DNA w efekcie trawienia. Problem w tym, że jedzenie naturalne nam nie zaszkodzi, a w przypadku GMO jest zagożenie, że przejmiemy nienaturalne dla roślin i nas geny "wklejone" w genom roślin GMO.

Portret użytkownika eva11

I właśnie piszecie -bedziemy

I właśnie piszecie -bedziemy chorowac więcej,jesteśmy królikami ,oni jedzą organic 
a kto was zmusza do jedzenia gmo ,dlaczego nic nie robiciez tym ,dlaczego się stołujecie w marketach i mc'donaldzie 
nasi rzodzimi producenci -czy oni nas nie zatruwaja ,
a wystarczy tak nie wiele wysiłku i nie kupowanie żywności zatrutej
przestać myśleć tylko o przyjemnościach ,a zacząc myślec o swoim zdrowiu
jeśli ktoś jeszcze nie widział to polecam bardzo ciekawy film -prawdziwy horror,warto obejrzec do końca,jest tam mowa o wieleu 
truciznach które spożywamy ,a GMO to maleńki procent problemu....
http://www.youtube.com/watch?v=JSLhHWYzHyQ

Portret użytkownika Adolf Rotshild

O co tyle krzyku? Przecież

O co tyle krzyku? Przecież Polacy popierają GMO. Przypominam wynik głosowania na temat GMO w sejmie.
Wszyscy posłowie PO i PSL-u byli za. 
Według najnowszego sondażu TNS Polska PO 24% PSL 5%.
Palikot Solidarna Polska SLD byli przeciw. Najnowszy sondaż: Palikot 4% SP 2% SLD 8%.
PiS przeciw, obecnie 31% poparcia.
Gowin głosował za GMO, Polska Razem obecnie 2%. 
Korwin jest zwolennikiem GMO, Nowa Prawica obecnie 10%.
Podliczmy:
Za GMO 41% Polaków
Przeciw GMO 45%
Niestety ale jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Jak Polacy głosują za partiami które chcą zniszczyć normalne nasiona i zastąpić je GMO to będzie wedle ich życzenia.

 

Portret użytkownika Agent Smith

Skarabeusz napisał: ja wiem

Skarabeusz wrote:

ja wiem jedno jak kury jedzą ryby to śmierdzą rybami zreszta lodziary powinny dużo na ten temat wiedzieć
 

Ale żeś gościu sobie wiersz zapodał.Długo nad tym myślałeś?? Zmień nick na poeta ROFL

Strony

Skomentuj