Organizmy GMO mogą pomóc w terraformacji Marsa

Kategorie: 

Źródło: internet
Mars mógł być w odległej przeszłości bardzo podobny do naszej planety. Niektórzy twierdzą nawet, że Czerwona Planeta była kiedyś zamieszkała. Amerykańska agencja DARPA ma plan ponownego przekształcenia Marsa w planetę przyjazną do życia. Aby tego dokonac planuje się wykorzystanie organizmów modyfikowanych genetycznie.

 

Mars jest obecnie planetą, na której panują bardzo surowe warunki. Człowiek nie miałby praktycznie żadnych szans na przetrwanie, choć można je nieco zwiększyć dzięki dzisiejszej technologii. To oczywiście nie wystarcza. Agencja DARPA twierdzi, że dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej uda się dosłownie przeobrazić Marsa.

 

Alicia Jackson, wicedyrektor Biura Technologii Biologicznych należącego do DARPA powiedziała, że agencja jest w posiadaniu przełomowej technologii, która pozwala dokonać znacznych zmian nie tylko tu na Ziemi, ale również w kosmosie. Dzięki inżynierii genetycznej CRISP, agencja DARPA chce edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć w ten sposób zupełnie nowe istoty, które posiądą potrzebne cechy biologiczne. Następnie agencja chce wykorzystywać specjalnie zmodyfikowane genetycznie organizmy aby dokonały konkretnych manipulacji w danym środowisku.

Źródło: Daein Ballard/Wikimedia Commons

Eksperci twierdzą, że dzięki tym organizmom można byłoby przywrócić do życia marsjańskie środowisko, które ucierpiało przez jakąś katastofę. Krótko mówiąc, DARPA chce stworzyć nowe życie i wysłać je na Marsa aby planeta stała się bardziej przyjazna dla człowieka. Dzięki temu, ludzkość mogłaby ją łatwiej skolonizować. Jest to możliwe przynajmniej teoretycznie.

 

Aby realna była kolonizacja, trzeba zwiększyć temperaturę na Marsie. Jako ludzie w tym powinniśmy być dobrzy, eksperymentujemy przecież na Ziemi. Należałoby uczynić warunki tam panujące bardziej przyjaznymi dla życia ludzkiego. Eksperci sugerują, aby nagrzać atmosferę za pomocą chlorofluorowęglowodorów. Gazy te są obecne w aerozolach, i są przeznaczone do tworzenia wymaganego ciśnienia. W połączeniu z organizmami GMO z DARPA mogłoby to przyspieszyć proces formacji klimatu na Marsie

 

W celu efektywniejszej terraformacji Marsa, eksperci zaoferowali również rozpylanie dużych ilości gazów w atmosferze Marsa, aby spowodować coś w rodzaju efektu cieplarnianego. Kiedy to się stanie, na Marsie zaczną topnieć czap polarne, i dojdzie do uwolnienia dużych ilości dwutlenku węgla. Może to uruchomić całą reakcję łańcuchową i w konsekwencji w konsekwencji doprowadzić do zapoczątkowania realnej terraformacji Marsa.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Dopóki ludzkość będzie

Dopóki ludzkość będzie okłamywana a marsjańskie łaziki będą jeździć po studiu NASA to nie ma mowy o jakichkolwiek wyprawach w kosmos i zmienianiu czegoś na innych planetach. Nawet na księżyc nie potrafią dotrzeć a gdzie tu mówić o Marsie. Po za tym gatunek który popisuje się głupotą na swojej planecie nie powinien być z niej wypuszczony żeby nie rozsiewał głupoty gdzie indziej.

Portret użytkownika osa

Tak, i dopóki Ziemia będzie

Tak, i dopóki Ziemia będzie płaska, to się nikomu przecież nie uda polecieć w kosmos.  Smile A w ogóle telewizja to ściama, krasnoludki malują obrazki i szybko podmieniają na ekranie, Przecież nie ma żadnych fali. Jakby to miało niby wysyłać dźwięk i obraz? Smile

Skomentuj