Organizacja Państw Amerykańskich grozi interwencją wojskową w Wenezueli

Kategorie: 

Nicolás Maduro - źródło: Kadr z Youtube/MultimedioVTV

Wenezuela ma problem z demokracją i praworządnością. Przypomina to sytuację, w jakiej rzekomo znalazły się Polska i Węgry. Tak jak Unia Europejska jest „zaniepokojona” stanem demokracji w naszym kraju, tak Organizacja Państw Amerykańskich otwarcie grozi interwencją wojskową Wenezueli, celem wyzwolenia mieszkańców spod tyranii.

 

Luis Almagro, Sekretarz Generalny Organizacji Państw Amerykańskich, zrzeszającej 35 państw Ameryki Południowej i Północnej powiedział w piątek, że w kwestii Wenezueli brane są pod uwagę wszystkie opcje – łącznie z rozwiązaniem siłowym, które zakłada obalenie reżimu Nicolasa Maduro.

Organizacja Państw Amerykańskich oficjalnie poparła przywrócenie demokracji i złagodzenie kryzysu migracyjnego poprzez działania podjęte z zewnątrz. W podobny sposób wielokrotnie wypowiadał się już prezydent USA, Donald Trump. Całkiem niedawno wyszło na jaw, że Stany Zjednoczone utrzymywały kontakt z grupą zbuntowanych wojskowych, którzy planowali zamach stanu w Caracas.

Groźby pod adresem Wenezueli zbiegają się w czasie z wizytą Nicolasa Maduro w Pekinie, który odwiedził mauzoleum Mao Zedonga, oddał mu pokłony i nazwał go „wielkim sternikiem”. Chiny obiecały, że udzielą kolejnej pożyczki, które mają pomóc wyjść z kryzysu, choć Wenezuela dosłownie tonie w długach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika An Ty

Maduro, to oporcjunista do

Maduro, to oportunista do swiatowego syjonizmu, a wszelkie  proby jego zdyskredytowania  pala na panewce. niebawem zrobia im(Wenezualczykom) przywrocenie 'demokracji' w usrahellskim stylu wg scenariusza jaki znamy z innych oswobodzen narodow od tyranow. 

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika żulo

A mnie zadziwia że po tylu

A mnie zadziwia że po tylu latach ludzie wciąż biorą tego pajaca Maduro na serio... Przecież to agent CIA, Która po załatwieniu Chaveza zabawia się teraz Wenezuelskim „socjalizmem”. Zasada jest prosta: nie chcieliście po dobroci naszych zasad? No to teraz przyjdziecie do nas na kolanach. I  tylko rozwala jak się czyta że źli Amerykanie chcą obalić Chaveza. Tylko po co? Po co obalać?

Naprawdę ludzie są jak dzieci. Maduro tam Morawiecki tu. Oczywiście lokalny koloryt nieco inny. Ale lud łyka te bzdury jednakowo. Wiara w lokalnego zbawcę kraju wszędzie jest silna.

Portret użytkownika Mojeimię44

W ścierwo mediach brzmi to

W ścierwo mediach brzmi to zupełnie inaczej. Ciekawe dlaczego i kto ma racje?

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/interwencje-wojskowa-w-wenezueli-wykluczaja-kraje-z-grupy-lima,868791.html

Nie wiem czy interwencja militarna innych państw Ameryki w sytuacje w Wenezueli nie doprowadziła by do kontynentalnej wojny Ameryki południowej? Zakładam jednak, że taka wojna byłaby na rękę amerykańskim korporacjom i to nie tylko zbrojeniowym ale wszystkim. Po wojnie za długi mogli by przejąć surowce, tanią siłę roboczą itd. Mogli by budować dalej jeden wspaniały rząd dla obu Ameryk. kontrola nad taką powierzchnią na pewno kusi amerykańskich syjonistów. Pamiętajmy o tym, że polityką rządzą korporacje a nie kukiełki typu Trump. Niby był taki antysystemowy a prowadzi dalej politykę pro korporacyjną i dalej jak jego poprzednicy wspiera Izrael. Sam Trump był przed wyborami bardzo powiązany z korporacjami i jest w zarządach kilku. Miałby s.ać na własne gniazdo? W ścierwo mediach pod publikę pewnie tak ale sam wypełnia z góry ustalone cele korporacyjne. 

https://youtu.be/aT38IEO3dJk

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Skomentuj