Na orbicie okołoziemskiej eksplodował amerykański satelita wojskowy

Kategorie: 

Źródło: spacenews.com

Armia USA potwierdziła ostatecznie informację o wybuchu na orbicie okołoziemskiej jednego ze starszych satelitów wojskowych DMSP-F13. Oficjalnie był on przeznaczony do badań meteorologicznych. Przyczyny wypadku są nadal w trakcie badania.

 

Jako jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn eksplozji uważa się duży skok temperatury, po czym DMSP-F13 eksplodował tworząc rój przynajmniej 43 fragmentów poruszających się nad naszymi głowami. Służby bezpieczeństwa US Air Force monitorują obecnie trajektorie tych odłamków. Pentagon twierdzi, że utrata orbitera tylko nieznacznie wpłynęła na transmisję danych pogodowych.

 

O incydencie po raz pierwszy poinformowano w tym tygodniu. Satelita DMSP-F13 pracował na orbicie od 20 lat. Był to drugi orbiter z serii DMSP (Defense Meteorological Satellite Program), który eksplodował na orbicie. W kwietniu 2004 roku eksplozją zakończył służbę DMSP-F11, wystrzelony w 1991 roku. Po wybuchu satelita rozbił się na 56 fragmentów. Na pokładzie w momencie katastrofy było około 6 kilogramów toksycznego paliwa rakietowego - hydrazyny.

Zdjęcie z satelity DMSP - źródło: US Air Force

Na orbicie w tej chwili nadal pracuje sześć satelitów tego typu, uruchomienie siódmego zaplanowano na 2016 rok. Orbitery tego typu okrążają Ziemię co 101 minut, a celem ich pracy jest tworzenie obrazów powierzchni Ziemi w wysokiej rozdzielczości, które są potem używane do obserwacji meteorologicznych prowadzonych przez US Air Force i stosowanych do planowania operacji wojskowych na lądzie, morzu i w powietrzu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zaciekawiony

Ciekaw jestem po co ktoś by

Ciekaw jestem po co ktoś by miał niszczyć satelitę służącego do obserwacji?
Również zastanawiające jest, to dlaczego akurat wojskowy satelita miałby służyć do badań meteorolicznych?
Według mnie realne opcję są jedna
Na zniszczeniu tego satelity ktoś skorzystał, ale że nie wiemy do czego służył to nie możemy określić kto Smile
ktoś z Ziemi, najprawdopodobniej, bo kosmici to kręcą tym naszym ziemskim pierdolnikiem.
-Bóg jest jeden i to on tu rządzi Biggrin Rydzyk z Torunia. Ma Radio i Telewizję, a do tego jest wysłannikiem "Boga" więc ma 3 insygnia władzy nad ludźmi. Ja jebie trochę prawdy jest w stwierdzeniu Polaki cebulaki, jak cebula ma warstwy, to my mamy tyle nawarstwionych długów, ale ja to normalnie czuję wstyd, że się urodziłem na tej planecie i jestem człowiekiem, wolałbym być rozwielitką, chociaż w sumie większość ludzi na świecie przypomina  bardzo rozwielitki, nie myśli tylko robi, tylko że rozwielitka ma "zaprogramowane" co robić by przeżyć, a ludzkości to programy można zmieniać, zapierdalać murzyny i oczywiście też biali murzyni.
Dobrą bajeczkę nam puścili, że niewolnictwo się nam kojarzy najbardziej z czarnymi, ale jakby sprawdzić chociażby pochodzenie słowa, widać że w większości, (dziwnym trafem nie w litewskim)

 • angielski: (1.1) slave     a słowianin slav
 • arabski: (1.1) عبد
 • duński: (1.1) slave w, træl w,   slaverne
 • esperanto: (1.1) sklavo nawet tu jest podobnie slavoj,
 • fiński: (1.1) orja
 • francuski: (1.1) esclave m      slaves
 • hiszpański: (1.1) esclavo m     eslavos
 • holenderski: (1.1) slaaf m      slaven
 • islandzki: (1.1) þræll m
 • japoński: (1.1) 奴隷(どれい)
 • jidysz: (1.1) שקלאַף m (szklaf)
 • kazachski: (1.1) құл
 • litewski: (1.1) vergas m
 • łaciński: (1.1) famulus m
 • niemiecki: (1.1) Sklave m        slawen

  Hmmm, dlaczego akurat my? Śmieszne troszki bo mieszko tak bardzo chciał być królem, że aż uzależnił nas od kościoła, a i tak chu** dostał. Takie tam pierwsze lepsze skojarzenie. A na Tuska mówią, że zdrajca,
  a mieszko omamiony koroną sprzedał całą naszą kulturę, za smycz dla naszych pra-pra=pra(pra)dziadków.
  A w szkole na lekcji historii zapytają cię o date chrztu polski, ale żeby przedstawić fakty i zapytać się co klasa o tym sądzi, przedstawić argumenty za i przeciw. Polski system..........|.|. ERRORR jesteśmy o krok Wink
  albo jakoś do ludzi się dotrze, albo pierdolnie niedługo ten grajdół. Jesteśmy już niewolnikami, bo jesteśmy zadłużeni po uszy, zanim się do chu** urodzimy. ALE TAK WALCZMY W OBRONIE PAŃSTWA W RAZIE POTRZEBY, państwo nas przecież tak ładnie broni, ale niestety przed myśleniem.
   

Portret użytkownika SSSS

w następnym tygodniu następny

w następnym tygodniu następny się rozpadnie, też "meteorologiczny", ciągle jesteście w piaskownicy, myślicie, że coś musi lecieć do celu ???, można inaczej. Wszystko ma swoją częstotliwość rezonansową. Prawie nie możliwe jest "namierzenie" takiej zabawki.

Portret użytkownika bogdan4957

Informacje które przeciętny

Informacje które przeciętny ludzki szarak zdobywa z wielkim trudem,są już dawno nieaktualne i przestarzałe,a niektóre info jest przecedzane przez gęste sito aby podać do opini publicznej lub w ogóle są trzymane w ścisłej tajemnicy i nigdy o nich nie będziemy wiedzieć.Możemy tylko wiedzieć jeżeli ktoś gdzieś wykradnie po prostu jakieś info i opublikuje.Ale to też nie wiadomo,czy nie jest to celowe,maskujące właściwy temat zamydlające działania.Nam pozostają tylko domysły lub spekulacje w danym temacie owianym cenzurą i tajemnicą.

asenizator

Portret użytkownika bogdan4957

Ten amerykański satelita,już

Ten amerykański satelita,już dawno został zestrzelony.Wcale bym się nie zdziwił,jakby rosyjski również niedługo spłonoł jako odwet.Ale te fakty już zaistniały ok może miesiąca temu i były nawet publikowaneA jeżeli chodzi o eliminację wojskowego satelity meteorologicznego,to może chodzi o przygotowanie do użycia systemu HAARP.Eliminacja satelity,nie wykaże miejsca z którego wyjdzie impuls magnetyczny.

asenizator

Skomentuj