Opracowano urządzenie, które potrafi zakamuflować przedmioty

Kategorie: 

Źródło: University of Rochester
Dotychczas próbowano stworzyć kamuflaż, wzorując się na naturalnej zdolności zwierząt, bądź wykorzystując tzw. metamateriały. Jednak uczeni z Uniwersytetu w Rochester stworzyli coś o wiele lepszego przy zastosowaniu tanich i łatwo dostępnych materiałów.

 

W ostatnich latach uczeni starali się opracować urządzenie, które potrafiłoby skutecznie zakamuflować obiekt przed naszym wzrokiem. Wszystko wskazuje na to, że właśnie dokonano postępu w tej dziedzinie i powstała metoda, która całkowicie kamufluje przedmioty.

 

Mowa jest o odpowiednim połączeniu czterech standardowych obiektywów, które kamuflują obiekt nawet gdy obserwator zmieni kąt obserwacji o kilka stopni. Uczeni ustawili obiektywy zachowując między nimi odpowiednią odległość. W ten sposób udało się nie tylko idealnie zakamuflować obiekt ale również sprawić, aby tło pozostało nienaruszone.

Foto: J. Adam Fenster/University of Rochester

 

Opracowana metoda pozwala ukryć praktycznie wszystko - im większy przedmiot chcielibyśmy zamaskować, tym większe obiektywy należałoby wykorzystać. Urządzenie z pewnością nie przypomina tego, co dotychczas widywaliśmy. Kamuflaż zazwyczaj kojarzy się ze specjalnym materiałem który sprawi, że będziemy niewidzialni.

 

Z pewnością jest do dobry krok na drodze do opracowania idealnego, skutecznego kamuflażu. Jednak powyższa metoda nie miałaby raczej zbyt dużego zastosowania w armii. Według Johna Howella, profesora fizyki na Uniwersytecie w Rochester, działające na tej zasadzie urządzenie przyda się np. chirurgom, którzy w trakcie operacji będą mogli widzieć przez swoje ręce.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-opracowali-skuteczna-metode-ktora-calkowicie-kamufluje-obiekty

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mariusz zzzzz

O wiele lepszy kamuflarz

O wiele lepszy kamuflarz stosowany jest od dawna przez wojsko na podstawie zaawansowanej fizyki ukrywanej przed społeczeństwem. Materia jest faktycznie falą stojącą. Działajac na nią odpowiednim generatorem elektromagnetycznym, można zmienić na stałe lub na jakiś czas częstotliwość fali materii obiektu, przez co ma on inną częśtotliwość niż częstotliwość otoczenia. Przy mniejszej zmianie obiekt staje się niewidoczny dla promieniowania, czyli znika. Przy większej zmianie obiekt staje się niewidoczny dla przedmiotów, czyli dotyku i przestaje być dostepny w naszej rzezcywistości a pojawia się w świecie rónoległym. Podstawy naukowe do tej technologii pojawiy sie jeszcze w latach trzydziestych dwudziestego wieku i są nadal ukrywane przezd społeczeństwem. Oczywiście poziom matołectwa ludzi jest bardzo duży i oni nie wierzą że włądze CHCIAŁYBY takie rzeczy ukrywać, bo władze to chcą wszystko TYLKO DOBRZE DLA LUDZI.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

LOL. Taki "kamuflarz" to już

LOL. Taki "kamuflarz" to już od lat można robić stosując odpowiedni gruby światłowód czy ... ekran telewizora i kamerę fullHD. Obiek ma być niewidoczny bez patrzenia przez specjalny przyrząd czy ukrywaniaza czymś co doskonale widać i wiadomo że służy do ukrywania.

Skomentuj