Opracowano pierwsze zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Indyjska rada badań medycznych (ICMR) pomyślnie zakończyła badania kliniczne pierwszego na świecie zastrzyku antykoncepcyjnego dla mężczyzn. Środek ten oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez indyjską agencję leków, lecz jeśli otrzyma zielone światło, może trafić na rynek w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu miesięcy.

Produkt nazwany reversible inhibition of sperm under guidance (RISUG) może działać przez okres do 13 lat i ma być alternatywą dla wazektomii. Po otrzymaniu znieczulenia miejscowego polimer wstrzykuje się bezpośrednio do nasieniowodów, które zostają przez niego zablokowane.

„Produkt jest gotowy, oczekujemy tylko na jego zatwierdzenie. Badania zostały zakończone, przeprowadziliśmy rozszerzone badania kliniczne fazy, w których wzięło udział 303 kandydatów. Skuteczność antykoncepcji wynosi 97,3% przy czym nie zgłaszano żadnych skutków ubocznych.” powiedział dr RS Sharma, naukowiec z ICMR, który prowadził badania.

 

Indyjscy naukowcy pracowali nad RISUG już w latach 70. XX w. Mimo, że wczesne próby pokazały jego skuteczność, odnotowano również wiele niepowodzeń w zakresie wprowadzania go na rynek. Obecnie badacze mają nadzieję, że stanie się on niedrogą alternatywą dla wazektomii.

 

Kolejnym obiecującym projektem jest żel antykoncepcyjny dla mężczyzn. Produkt wciera się w ramiona, a żel skutecznie „oszukuje” ciało poprzez produkowanie wysokiej ilości progesteronu. Dzięki temu ciało przestaje produkować nasienie.

Jak pokazują sondaże, tego typu środki są niezwykle pożądane przez społeczeństwo. Chęć używania tego typu środka wyraziło 40% Brytyjczyków w wieku 25–49 lat. Badacze mają nadzieję, że jest to jedynie początek badań nad środkami antykoncepcyjnymi dla mężczyzn.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Gayka

Czy to może być niebezpieczne

Czy to może być niebezpieczne i szkodliwe dla mężczyzn? ABSOLUTNIE TAK.

Ale gdy kobiety całe życie biorą tabletki antykoncepcyjne, ich szkodliwość nikogo jakoś specjalnie nie obchodzi. Z samymi kobietami włącznie. Wszyscy są przeszczęśliwi, że problem rozwiązany. A że kosztem zdrowia kobiety? Eeee, to jakieś bzdury...

Tymczasem wielu specjalistów bije na alarm, wykazując potężne skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych. I są skutecznie zagłuszani, bo dla wszystkich takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Ale gdy chodzi o antykoncepcję hormonalną dla mężczyzn, nagle pojawiają się głosy, że mężczyznom może ona przecież zaszkodzić. Taaaa

Skoro macie takie obiekcje, uświadomcie swoje kobiety, by i one zaprzestały brania hormonów. 

Portret użytkownika dzziadek ze wsi

Konsultowałem się wczoraj z

Konsultowałem się wczoraj z panią doktor Ewą Kupatsch i powiedziała mi, że kiedy ludzie skończyli już z dinozaurami to znaczy gdy ukamienowali ostatniego dinozaur, to stali się bardzo rozdrażnieni. Zabrakło im bowiem podstawowej rozrywki gdyż wtedy jeszcze nie wynaleziono ukrzyżowania. Ludzie rozejrzeli się trochę po terenie i w oczy wpadły im słonie leśne oraz prażubry. Pani Ewa mówiła, że ludzkość podeszła początkowo do tego tematu nieco sceptycznie. Zwierzęta te były dużo mniejsze aniżeli dinozaury i trudno było trafić ogromnym kamieniem. Zmniejszono wobec tego rozmiar i wagę kamiennych pocisków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Ludzie szybko wstrzelali mamuty, migiem się z nimi uporano, prażubry zostawiono na potem. Załatwiono je w niecały rok. Rozprawiono się też przy okazji z pratygrysem, prażyrafem, prakotem, prakoniem, pradzięciołem, praszopapraczem, pramałpem i pralewakiem. Niestety nie dali wtedy rady pokonać prastawiaczaminusów...
Pani Ewa co chwila podkreślała profesjonalizm, który cechował myśliwych, ich znajomość anatomii zwierząt. Doskonale wiedziano w co przyd upczyć żeby bydleukatrupić na amen. Moja rozmówczyni widziała w tym analogię do fachowości lekarzy, którzy także wiedzą jak skutecznie obsłużyć pacjenta.
Wink

Portret użytkownika Kmieć

Proponuję, żeby Polacy

Proponuję, żeby Polacy zrobili zrzutkę i kupili w prezencie zapas wystarczający na 10 lat na potrzeby populacji człowieków w Israhellu.
Czyż to nie byłoby zaiste w pełni europejskie i demokratyczne przedsięwzięcie? Zgodne z "Prawami Człowieków" i udowadniające, że Polacy nie są antysemitami?... Biggrin

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika vici

Blokowanie nasieniowodów może

Blokowanie nasieniowodów może powodować ich deformację lub stany zapalne co w konsekwencji może prowadzić do stałej bezpłodności, powiększania się prostaty i konsewkwentnie do nowotworów. Nie podano jak długo te badania były prowadzone, co może sugerować że nie wystarczająco długo aby wychwycić długoterminowe powikłania!

Skomentuj