Opracowano nowe elastyczne panele słoneczne o grubości papieru

Kategorie: 

Źródło: Randy Montoya/Sandia National Laboratories

Amerykańska firma mPower Technology stworzyła cienki, elastyczny i lekki panel słoneczny, który może łatwo oblegać powierzchnie o nieregularnym kształcie, zwiększając przy tym ich funkcjonalność.

 

Wynalazek o nazwie „smocza łuska” w wyglądzie rzeczywiście przypomina bardziej łuskę niż panel słoneczny. Twórcy donoszą, że ich panele są tak samo elastyczne i cienkie, jak papier, a koszt ich produkcji jest znacznie tańszy od kosztu produkcji tradycyjnych paneli słonecznych.

„Już niedługo będziemy w stanie zrewolucjonizować rynek słonecznej energii elektrycznej” – wypowiedział się Murat Okandan, szef mPower Technology.

Twórcy są przekonani, że nowe właściwości ich paneli pozwolą na ich zupełnie nowe zastosowania. Będą mogły zostać nimi pokryte dachy samochodów, rury, filary, a nawet drzewa. Jednak póki co twórcy nie ogłosili jeszcze ceny swojego wynalazku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dwdf

Ale nowość...

Ale nowość...

 

Też mi coś. Już w 2012 na NTV mówili o tym i to Polacy już to produkują. Już nawet są tym wyklejone okna. Pokazowy dom jest do obejrzenia na Podlasiu.

Skomentuj