Opracowano nową metodę poszukiwania pozaziemskich form życia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Próby poszukiwania pozaziemskich form życia wciąż spotykają się ze znaczącymi trudnościami. Ślady życia lub jakiekolwiek jego biologiczne przejawy na innych planetach mają głównie odpowiadać cząsteczkom podobnym do tych obecnych na Ziemi.

 

Myślę, że istnieje możliwość pominięcia poszukiwań życia, jeśli podobieństwo do życia ziemskiego jest jedynym kryterium” – twierdzi Mary Voytek, kierownik programu astrobiologicznego NASA. Sposób rozwiązania problemu zasugerował Lee Cronin, chemik z Uniwersytetu w Glasgow. Twierdzi, że życie posiada nieokreślonej natury zdolności do tworzenia bardzo złożonych struktur.

 

Opracowano metodę pomiaru złożoności cząsteczki poprzez obliczanie liczby unikalnych kroków, na przykład dodawanie grup atomów, takich jak hydroksyl lub benzen. Każda struktura wymagająca więcej niż 15 etapów jest wystarczająco złożona, by mieć biologiczne pochodzenie – stwierdzono na Konferencji Naukowej Astrobiologii w Mesa.W praktyce, detektor dla misji międzyplanetarnej powinien być wystarczająco kompaktowy, zaprojektowany do poszukiwania życia opartego na węglu. Nawet jeśli proponowana metoda działa, żaden naukowiec nie ryzykowałby opierania się wyłącznie na jednym dowodzie, twierdząc, że znalazł życie pozaziemskie – podsumowuje Kevin Hand z NASA, członek projektu misji Europa Lander.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Jam Jest

Drogdzy Koledzy, Panie i

Drogdzy Koledzy, Panie i Panowie.

Kazdy z nas docieka prawdy, sensu istnienia , dorgi czy celu. Wielu opiera wszytko o boga, lub o nauke. Kazdy chce cos wiedziec miec sie na czym skupic zajac sie czyms,,,

 

Ludzie zwolnijcie na 15 minut dziennie, usiadz sam bez telefonu radia tv. Znajdz chwile dla siebie.

Czlowiek nie potrafi juz rozmawiac z bogiem,duchem,przodkami,energia,swiadomoscia zbiorowa,swiatloscia  ... nazywaj to ja chcesz ale to jest. 

Naucz sie oddychac i oddcyhaj. Naucz sie siedziec i siedz,mysl,twoz,kochaj i wybuchaj ta miloscia poki masz czas. Naucz sie bezwarunkowo kochac wszystko. Bo wszystko to to samo, Tak male jest 3wymiarowe myslenie... Jesli daloby rade pisac,mowic czy malowac uczuciem, to moglbym wam pokazac...

jeszcze troche i wszytko sie wyjasni ale dla wielu moze byc za pozno... jak nie wiezysz w nic to uwiez w siebie pokochaj sie cala sila i oddaj ta milosc w eter. a to wroci...

 

Portret użytkownika n..

Jaką "niewiedzą"? O Boże,

Jaką "niewiedzą"? O Boże, wybacz takim i usuń zasłonę z ich oczu, bo "nie wiedzą" co czynią! Kozlowski, z małej litery to pisz imię swojego boga, diabła, lecz pamiętaj, że trwa "oddzielanie kozłów" od owiec! Czytałeś w Biblii modlitwę którą powiedział Syn Boży? Jezus nauczał: „Macie więc modlić się w ten sposób: „‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie USWIĘCONE TWOJE IMIĘ"! (oraz "niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi" (Mateusza 6:9,10)
Tylko słudzy diabła od wieków walczą z imieniem prawdziwego Boga!
Imię JEHOWA - "On powoduje, że się staje” - to mię własne Boga.
 „Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom (Iz 42:8). „Bo twój Wielki Twórca jest twoim właścicielem, mężem, na imię ma Jehowa Zastępów; i Święty Izraela jest twoim Wykupicielem. Zwany będzie Bogiem całej ziemi. (Iz 54:5). Co prawda w Piśmie Świętym bywa On określany takimi tytułami, jak „Bóg”, „Pan Wszechwładny”, „Stwórca”, „Ojciec”, „Wszechmocny” czy „Najwyższy”, ale Jego tożsamość, osobowość i przymioty w pełni wyraża tylko Jego osobiste imię (Ps 83:18).
„Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”. (Obj. 4:11)

Portret użytkownika xtb

Zastanawiam się jak bardzo

Zastanawiam się jak bardzo trzeba miec zmącony umysł aby połykać te wszystkie dyrdymały religijne. Wystarczyło 1050lat aby jeden z najbardziej oświeconych narodów tego świata cołnąć w rozwoju o 10k lat. Niegdyś mieliśmy swoją wiarę opartą na wiedzy i obcowaniu z naturą (matką ziemią i ojcem niebem) a teraz powołujemy się na koczowniczą bajeczkę skleconą z wielu wierzeń i mitów w celu ogłupienia głównie słowiańskich narodów.(Panów tej Ziemi)

Dlaczego naród żmijowy nie nazywa boga jego imieniem twierdząc że nie są godni wypowiadania jego imienia? podpowiem bo sami hołdują innemu bogu i nie chcą go obrazić wypowiadając imię zmyślonego boga..

Dawniej mieliśmy własny kult wiedzy i poszanowania wszelkiego życia i dzięki temu żyliśmy w dobrobycie . Teraz mamy "jednego Boga" i ciągle dostajemy po łbie, nie dbamy o życie wokoło nas i ta karma do nas wraca

Ps gdzie w tej całej biblii jest napisane że mamy budować świątynie i oddawać hołd tym wszystkim świętym... hmm czy to aby nie jest w tej biblii napisane że za bałwohwalstwo czeka nas kara ! Czy aby wszechmogący Bóg musi manifestować swoją obecność poprzez gorejące krzewy i inne dziwy czy to może sztuczki szatana aby zwieść ludzi na manowce?  Obecność boga się odczuwa wewnętrznie a obecność szatana się manifestuje poprzez "cuda"

Portret użytkownika And

Bóg najwyższy znaczy El Elion

Bóg najwyższy znaczy El Elion, gdzie nie jest to tłumaczone w niektórych przekładach biblii oraz jest ponad Jehową, którego imię jest tłumaczeniem z Egipskiej kultury od imienia Stworzyciel.

Wiele rzeczy, które powiedział Jezus było sfabrykowanych wiele lat po jego śmierci aby kontrolować ekstremistów (jak pan) a oni by kontrolowali strachem owce, jak my, ale owce przestają być głupie. I tego chciał Jezus, aby chrześcijanin był inteligentny i mądry.

Portret użytkownika n..

 Gdyby ta Voytek znalazła w

 Gdyby ta Voytek znalazła w lombardzie ten precyzyjny, szwajcarski, złoty zegarek znanego "Ukraińca", to czy przyszłoby jej na myśl, że powstał w wyniku przypadkowego połączenia się jakiś tam cząsteczek? Powiedziałaby: "to przecież pewne, że musiał go skonstruować ktoś inteligentny, to absolutnie wykluczone, że powstał w wyniku nawet 15000000 przypadkowych etapów, unikalnych kroków, poprzez przypadkowe dodanie grup atomów, czy innego srutu tutu"!
Dlaczego zatem "myśli ona", że do powstania życia wystarczy tylko 15 przypadkowych, jakiś dziwnie "unikalnych kroków"?
Dlaczego inni "pajace badacze" uważają, że o wiele wspanialszy "zegar”: cały wszechświat z planetami i gwiazdami krążącymi z precyzją znacznie przewyższającą dokładność wszelkich zegarów zaprojektowanych i wykonanych przez człowieka (bo przecież do ruchu planet "reguluje się" zegary atomowe, a nie na odwrót!), oraz zdumiewająco złożone życie na Ziemi, że to wszystko razem jest "dziełem" jakiegoś ślepego przypadku i ewolucji?
W Galaktyce, do której należy nasz Układ Słoneczny, jest ponad 100 miliardów gwiazd, a według ocen astronomów we wszechświecie istnieją miliony miliardów takich galaktyk.
Jeżeli zegarek jest świadectwem inteligentnego projektowania, to o ileż bardziej widać to w wypadku bezmiernego i skomplikowanego wszechświata!
Biblia mówi, że jego Projektantem jest „prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina” (Izaj. 42:5; 40:26; Ps. 19:1).

Gdyby Voytek z Croninem wędrowali po jałowej pustyni, i natrafili na przepiękny dom, wyposażony we wszelkie wygody i pełen zapasów żywności, czy uwierzyliby, że znalazł się tam dzięki jakiejś przypadkowej eksplozji? Nie — zapewne uznaliby, że zbudował go nadzwyczaj mądry człowiek.
Przecież poza Ziemią uczeni nie znaleźli życia na żadnej innej planecie, a z zebranych dowodów wynika, że w martwym kosmosie nie ma go poprostu NIGDZIE, zwłaszcza w jakiejkolwiek "złożonej formie"!
Ludzie o sztywnym karku trwonią pieniądze podatników, by za wszelką cenę podtrzymać zmyśloną doktrynę dziejów ludzkości, konstrukcję opartą na kłamstwach i przemilczeniach ortodoksyjnych "badaczy" i pisarzy bajek wyssanych z palca, oraz by oczywiście zrobić wszystko na przekór prawdziwemu Stwórcy.
Jak powiedziano w książce The Earth: "ta planeta to cud wszechświata, wyjątkowe ciało niebieskie”.
 Ziemia znajduje się w takiej odległości od Słońca, że mogą na niej żyć ludzie, a jedyna w swoim rodzaju atmosfera ziemska składa się z gazów występujących akurat w proporcjach niezbędnych do podtrzymywania życia. Dzięki zdumiewającemu współdziałaniu światła słonecznego, dwutlenku węgla z powietrza oraz wody i substancji zawartych w glebie wytwarzana jest żywność dla mieszkańców Ziemi. Czyżby życie i to wszystko było rezultatem jakiegoś niekontrolowanego wybuchu w przestrzeni kosmicznej?
Oby tylko wkrótce jakiś niekontrolowany wybuch bomb atomowych skutecznie całego życia nie unicestwił!
Nie wiem jak Scarlet, ale mnie goowno interesują wnioski tej Voytek, bo ja się zgadzam z rozsądnym wnioskiem zapisanym w Biblii: „Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg” (Hebr. 3:4).

Portret użytkownika Jabo

Zawsze budzą u mnie niepokój

Zawsze budzą u mnie niepokój ludzie nie mający watpliwości. Zwłaszcza ci, którzy swoje rozumienie świata opierają na jednej książce, nawet tak wspaniałej jak biblia. Problem nie w biblii, lecz w sposobie jak ją  interpretują. I to jest twój problem szanowny anonimie. Tobie przez myśl nie przejdzie, że może być inaczej. To znaczy,że życie takie jest, bo takie były warunki jego powstania,a nie że warunki zostały dostosowane do życia.

Strony

Skomentuj