Opracowano ekran holograficzny z mgły

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mgła pozwoliła na stworzenie interaktywnego ekranu, który swobodnie zmienia swój kształt. Obrazy wyświetlane na płytkiej mgle mogą stworzyć możliwości dla interaktywnych hologramów oraz wyświetlaczy unoszących się w powietrzu.

 

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Sussex znalazł sposób na wytworzenie ekranu z mgły, który zmienia kształt. Obraz unoszący się w powietrzu nie posiada wysokiej rozdzielczości, ponieważ mgła rozprowadza światło w różnych kierunkach. Tak więc piksele obrazu są często zmieszane, a jasność na całej powierzchni jest nierównomierna.Nowy ekran, stworzony przez naukowców z Uniwersytetu w Sussex, zyskał nazwę MistForm. Jest w stanie zmieniać swoją formę podczas projekcji obrazu. Ekran składa się z cienkiej warstwy mgły, otoczonej powietrzem, które utrzymuje ją w stabilnym położeniu. Elastyczna rura uwalnia mgłę i napędza ją, by uformować ekran o wielkości 39-calowego telewizora.

 

Korzystając z systemu Kinect firmy Microsoft, ekran może śledzić ruchy rąk i odpowiednio się do nich dostosowywać, co umożliwia współpracę między wieloma użytkownikami.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No to czekamy na film.

No to czekamy na film. Ciekawe czy będą reklamy najpierw. 13-go maja może być premiera. Ale spokojnie, wszyscy mają miejsce w pierwszym rzędzie. Biletów nie zabraknie.

8288

Strony

Skomentuj