Opóźnienie wiosny na całej półkuli północnej

Kategorie: 

Arktyczny antycyklon nad półkulą północną - Źródło: Gismeteo.ru

Chyba każdy zauważył, że zima w tym roku nie odpuszcza. Można powiedzieć, że ostatnie ciepło było więcej niż pół roku temu. Wszyscy rozpaczliwie potrzebują Słońca i ocieplenia, ale nie widać szans na to w najbliższej przyszłości. Wiosna jest opóźniona praktycznie w całej Europie i nadal panuje mroźna i śnieżna zima. CO jest tego przyczyną?

 

Wiele miejsc w Europie zamiast ciepła doświadcza temperatur ujemnych. Meteorolodzy przyznają, że w tym roku następuje odchylenie od normy wahające się w zależności od obszaru, ale średnio wszędzie temperatury są poniżej średniej. Rok temu o tej porze pisaliśmy o kolejnych rekordach temperaturowych w USA i w Europie.

 

W tym roku krzywa temperaturowa dla końca marca jest wyjątkowo płaska i pozostaje w okolicy zera lub temperatur ujemnych. Dodatnich temperatur w nocy nie ma co oczekiwać przynajmniej do połowy kwietnia a w dzień temperatury około 5 stopni będziemy mieli w Polsce dopiero 28 marca. Takiej pogody jednak nie można nazwać wiosną dopóki temperatura nie podniesie się powyżej 5 stopni przynajmniej przez kilka dni.

 

O ile dla Rosji czy Polski długo trwająca zima jest czymś normalnym to dla zachodniej Europy jest to dotkliwe i ludzie nie są do tego przyzwyczajeni. Wszyscy zadają sobie pytanie, co się dzieje i dlaczego?  Głównym powodem opóźnienia wiosny jest obecność silnego wolno poruszającego się antycyklonu nad Arktyką.  Zgromadził on ogromną ilość zimna i teraz rozdziela nim na prawo i lewo kierując go w różnych kierunkach.  Stąd niezwykłe zimno na środkowych szerokościach geograficznych. 

Źródło: NOAA

Powyższe diagramy wskazują, że wiosna nie migruje z południa na północ jak to zwykle bywa. W tej chwili powinna docierać do Skandynawii a jest we Francji i Niemczech. Wszystkiemu winna jest trwająca właśnie faza oscylacji arktycznej. Te wyjątkowe warunki mogą jeszcze potrwać, co ostatecznie opóźni wiosnę w tym roku o przynajmniej dwa tygodnie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ZBIAL napisał: Zobaczymy jak

ZBIAL wrote:

Zobaczymy jak ułoży sięlato. Mam nadzieję, że będzie cudownie, ciepło i że będą burze ! Kocham Burze, choć nie bardzo uwielbiam huragany Smile
Jeśli jednak lato będzie chłodne, to będę się bałnastępnej zimy.
 

ja też uwielbiam burze... majowe zwłaszcza... ale teraz są niebezpieczne...:(

Portret użytkownika ZBIAL

A ja się zastanawiam, czy to

A ja się zastanawiam, czy to nie jest związane z ostatnimi wydarzeniami kosmicznymi, czy nasza atmosfera w bardzo odległych warstwach nie została zanieczyszczona w stopniu utrudniającym dostęp promieni słonecznych do powierzchni naszej planety.
Jeśi tak to lato będzie kiepskie, a następna zima bedzie straszna.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ZBIAL napisał: A ja się

ZBIAL wrote:

A ja się zastanawiam, czy to nie jest związane z ostatnimi wydarzeniami kosmicznymi, czy nasza atmosfera w bardzo odległych warstwach nie została zanieczyszczona w stopniu utrudniającym dostęp promieni słonecznych do powierzchni naszej planety.
Jeśi tak to lato będzie kiepskie, a następna zima bedzie straszna.

.. Oj została, została zanieczyszczona sferycznie cała planeta.. Będzie zimno...

Portret użytkownika elfu

teraz to wszystko jest dziwne

teraz to wszystko jest dziwne i paranormalne :] a ja pamietam jak 15 lat temu na dzien wagarowicza(21marzec) pojechalismy na kulig :] nie tak dawno kilka lat temu 8 gora 16 kwietnia miałem na balkonie metrowy sopel Język takze ja bym sie zbytnio nie przejowal :] a mieszkam kolo lublina zeby nie było ze gdzies za kołem polarnym :]

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A oto załączo0ne wypowiedzi

A oto załączo0ne wypowiedzi wyraziciela poglądów spottera:
2013-03-22 17:49
Jak to, to wy nie wiecie jakie samoloty was pryskają ? Chemisrailowcy, ale jesteście kiepsko zorientowani we własnej teorii Język
 
Za to ja wiem jakie to samoloty, i do kogo należą Smile
2013-03-23 10:36
Jestem za
0
Jestem przeciw!
-1
Dlaczego manipulujesz ? Gdzie napisałem że zakładam że trucie z samolotów jest niemożliwe? Co jak co, ale samodzielnego myślenia to wy zwolennicy chemtrails nie macie, bazujecie tylko na tym co gdzieś tam ktoś powiedział, cała wasza wiedza opiera sie o wiarę, a co gorsza, w swojej bezgranicznej głupocie dajecie się manipulować przez ludzi chorych psychicznie. A wystarczyło by tylko trochę ruszyć mózgownicą.Ostatnie twoje zdanie idealnie podsumowuje zwolenników chemtrails.
2013-03-22 19:34
Jestem za
1
Jestem przeciw!
-3
Zazdrościsz mi wiedzy? Trzeba było się uczyć a nie olewać zajęcia. Teraz są tego skutki. Smile
 Powinien zostyać zbanowany za brak merytoryki i obrażanie wszystkich czytelników, w tym Ciebie Moderatorko. - pozdrawiam Angelus
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie kombinuj... Udało Ci się

Nie kombinuj... Udało Ci się z którymś z nich nawiązać konstruktywną dyskusję? Nie zauważyłem. Głupocie nie można pobłażać, lecz należy ją tępić. Pobłażanie doprowadziło do tego, że rządzą bezkarnie głupcy, idioci i przez swoją głupotę okrutni ludzie. Powinno Ci się pdoobać, że ich tępię. Chcesz przeciskać się przez głupotę, czy ją zdeptać i wykurzyc stąd? Ja nie lubię sie ocierać o coś co zostawia nieprzyjemny zapach.. Przez buty tego nie czuć...  Nie zgadzam się z głupotą. Najwyżej mogę stąd odejść.
 Ktoś musi to robić, skoro pozostali trzaskają grochem o ścianę bez żadnych efektów. Głupoty się nie zmieni w mądrość. Głupotę się eksterminuje, im szybciej tym bezpieczniej dla pozostałych. - pozdrawiam

Strony

Skomentuj