Opłaty za karetki pogotowia w USA są tak wysokie, że ludzie w USA zamawiają Ubera aby dostać się do szpitala

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych opłata za przejazd do szpitala karetką pogotowania może wynieść nawet 1000 dolarów. Nic dziwnego, że ludzie zaczęli szukać innych, tańszych rozwiązań nawet w tak nagłych przypadkach i obecnie do szpitala dojeżdża się tam Uberem.

Uber, czyli usługa transportu samochodowego kojarząca poprzez aplikację pasażerów z kierowcami, został wprowadzony do 766 miast w 43 stanach USA. W Polsce wprowadzenie usługi wywołało niemały skandal i wojnę z taksówkarzami, którzy poczuli, że za sprawą konkurencyjnych cen kierowców amerykańskiego przedsiębiorstwa tracą klientów. Na podstawie danych ze Stanów Zjednoczonych widać jednak, że pasażerowie zamieniają na Ubera nie tylko taksówki, ale także karetki pogotowia.

 

Zgodnie z szacunkami, korzystanie z karetki pogotowia w Stanach Zjednoczonych zmalało już o 7 %, ponieważ pacjenci dojeżdżają do szpitala Uberem. Twórcy usługi proszą jednak pasażerów o zachowanie ostrożności i nie decydowanie się na przejazd samochodem osobowym w niebezpiecznych okolicznościach.

Koszt przejazdu karetką pogotowia jest dla wielu ludzi w USA poza zasięgiem finansowym. W Polsce o tym, czy pacjentowi przysługuje bezpłatny przejazd transportu sanitarnego, decyduje lekarz, a i tak jest to możliwe jedynie dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Dla osób nieubezpieczonych koszt przejazdu karetką w Polsce waha się w okolicach 300-400 zł. Pytanie, czy pojawią się konflikty z Uberem także ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika marek5643

w PRL bylo 4 razy lepiej niz

w PRL bylo 4 razy lepiej niz w USA. bezdomnosc, nikt sie nie przejmuje jak ktos zdechnie na ulicy..

firmy wyzyskaja najlepsze lata mlodosc a potem wyrzucaja na bruk...

autor chyba ksiazek sie naczytal ze ktos w ogrodku znajdzie zloto? jakby nawet znalazl to by go okradli. czesciej chyba zabieraja mieszkania. to w USA sie zaczal kryzys mieszkaniowy. w USA zyja ludziew przyczepach na skale miasteczek. taka prawda o USA. USA ma tyle ile zrabuje z Syri Iraku i innych panstw. i to idzie na utrzymanie armi. autor jest jakims fascynatem USA zupelnie bezpodstawnie. czlowiek mlody to pracuje, po 40 przytulek, takie jest USA i Europa, Kapitalizm.

W PRL praca emeryturka mieszkanie z centralnym, nieraz Polak zaplacze i nie bedzie rozumial co stracil bo glupi

Portret użytkownika SN69

Po pierwsze sprytna reklama

Po pierwsze sprytna reklama Ubera...Po drugie końcowa część artykuły to jakiś totalny absurd...pomijając fakt że od nowego roku opieka zdrowotna będzie powszechna...to kto obecnie w Polsce jest nieubezpiecznony...chyba tylko bezdomni żule...ale im to wszystko jedno czy będzie 300 - 400 i tak za nic nie płacą...I jeszcze kuźw@ konflikt Ubera z NFZ...to już wymiata...było lepiej napisać coś o szampanie na sylwestra...

Portret użytkownika euklides

A można się nieubezpieczyć?

A można się nieubezpieczyć? Bo zamiast tych 300-400 zł trzeba zapłacić w Polsce kilka tysięcy, ale jak się to ukryje w rozmaitych podatkach i opłatach to złodziejstwa nie widać, a głupkom można wmówić, że to "powszechne" i "darmowe". Kiedy przychodzi co do czego i trzeba by faktycznie podwieść kogoś za darmo - kogo nie stać na drakońskie składki - to wtedy biedny człowiek okazuje się być dla państwa "żulem".

Portret użytkownika SN69

Można...jedź do Afryki i

Można...jedź do Afryki i spróbuj na własnej skórze...A żul to żul...całe życie przesiedział na ławce z kolegami...a teraz płacze przed kamerami...znam takich...ale nie mam nic przeciwko temu żeby bezpłatna opieka zdrowotna z moich składek i podatków zajęła się leczeniem takich przygłupów...

Portret użytkownika euklides

Pytam czy można być

Pytam czy można być "nieubezpieczonym" w Polsce? Ciekawe, że nie masz nic przeciwko opłacaniu leczenia "żuli" z twoich składek, ale masz coś przeciwko nieopłacaniu składek przez tych, którzy chcą się leczyć na własny koszt. Czyżby twoje składki były tak niskie? A może jako pracownik sektora budżetowego realnie nie płacisz ani podatków ani składek? Otóż ty jesteś prawdziwym, mentalnym żulem, bo tak jak żul żebra o 50 groszy przed sklepem, tak ty żebrasz o składki zdrowotne.

Portret użytkownika xes23

Ano takie plusy dodatnie i

Ano takie plusy dodatnie i ujemne amerykanskiej demokracji i korporacyjnej globalizacji.

Masz zawał albo wypadek w USA, jak cię stać na szpital i "drogich" dohtorków to OK, jak nie to zdychaj na ulicy. Choć może i jako biednego zgarną cię, być może, z ulicy po czymś takim w humanitaryzmu imię, to post faktum dostaniesz rachuneczek taki, że do końca życia będziesz długu niewolnikiem a po jego skończeniu sprzedadzą cię na na organy czy jako worek treningowy dla studentów prywatnej uczelni medycznej. Zwłaszcza jak na pogrzeb rodzina nie ma to już z długiem czy bez długu w wesołe ręce studentów trafisz. Jak jest u nas to wiadomo, państwo za leczenie buli, choć, fakt kolejki niebotyczne a i rodzinie do pogrzebu dołoży.

Dajmy na to u nas babcia rolnicza emerytka z 500zł na miesiąc bez problemu przeżyje na własnych warzywkach, kurkach co najwyżej dziurawego dachu nie załata bo nie stać. W demokracji USA masz kataster czyli po paru latach nie płacenia państwu należnej daniny od posiadania własnego gospodarstwa rząd domek babci przejmie a babcia wyląduje na łące albo pod mostem jak się na miasto zdecyduje. I nawet z deszczówki do podlewania ogródka korzystać bezpłatnie nie może bo ta sprywatyzowana należy do stanu albo innego właściciela.

Ale są też inne plusy ujemno/dodatnie (bo już się gubię, który, który). Przykładowo babcia w USA kopiąc ogródek znajduje na swojej działce garniec złota albo żyłę złota. Wtedy państwo lub ktoś prywatny odkupuje od niej po cenie rynkowej znalezisko a babcia w dostatku dożywa swoich dni. A u nas? Wszystko zgarnia państwo a w przypadku garnca złota babcia idzie siedzieć na 2 lata (stan prawny od przyszłego 2018 roku) za dewastację stanowiska archeologicznego.

SAM WYBIERZ GDZIE BĘDZIESZ MIAŁ LEPIEJ. Moim zdaniem nigdzie.

Portret użytkownika inzynier magister

mafia pavulonu ciągle

mafia pavulonu ciągle istnieje ale już tak bezczelnie nie działa, kiedyś kolega mi opowiadał o innym koledze który miał wypadek i został szybko i bez zgody rodziców pocięty na części które sprzedano i go zaszytto spowrotem, co oficjalnie nazywa się pomocą dla potrzebujących ! Matka była w takim szoku że nie chciała sięsądzoić z mafią szpitalno kryminalną ! Musimy sięmodlić za ofiary mafi pavulonowej i za Polskę żeby PiS zrobił szybko z nimi porządek, i z mafiąlekową jedną z najgroznieszych i wyprowadzającą z Polski miliardy !!! Tylko Jezus może nas uratować !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj