Operator telekomunikacyjny Orange zarzuca USA szpiegostwo

Kategorie: 

Logo korporacji Orange

Jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych świata, francuski Orange, zarzucił amerykańskiej agencji NSA, nielegalne przechwytywanie danych. Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego prowadziła nielegalny nasłuch na łączach światłowodowych.

 

Korporacja Orange, obecna jest na wielu rynkach w Europie i na świecie a fakt podsłuchiwania światłowodów rozprowadzających ruch telekomunikacyjny na całym świecie dotyczy praktycznie wszystkich jej klientów. W oświadczeniu opublikowanym przez firmę można przeczytać bardzo ostre sformułowania określające ten proceder.

"To akty piractwa niemożliwe do przechwycenia przez systemy informatyczne Orange, ale już wcześniej dochodziło do zgłoszeń, że coś takiego może mieć miejsce"

Przeciek nastąpił za pośrednictwem łączy do transmisji danych. Dzięki informacjom opublikowanym przez Edwarda Snowdena ustalono, że przechwytywano ruch między Europą, Azją i Oceanią. Dane tego typu są zwykle przekazywane do kilku punktów węzłowych, które następnie rozdzielają ruch wedle potrzeb korzystając z podmorskich światłowodów.

 

Zdecydowana reakcja Orange jest wynikiem prasowej nagonki, jaka została rozpętana w stosunku do tego i inne francuskich telekomów. Zarzucano im, że po naciskach władz Francji poszły one na współprace z amerykańską NSA, co było jawnym pogwałceniem prawa w kontekście tajemnicy korespondencji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Ta historia z podsłuchem

Ta historia z podsłuchem operatorskim to nic w porównaniu z akcjami NSA w postaci... przechwytywania dostaw laptopów prosto z fabryk i wrzucania do nich softu w postaci rootkitów oraz w niektórych przypadkach dodawania specjalnej elektroniki otwierającej dostęp do kompa z zewnątrz poza wszelką percepcją użytkownika. Poczytajcie o tym bo chociaż brzmi to jak bajka to bajką nie jest. Kasowali całe transporty, zabierali te kompy do tajnych magazynów i tam grupa hackerów razem z agentami błyskawicznie wprowadzała modyfikacje, a potem sprzęt trafiał ponownie do transportu i do sklepów.
Był w to zamieszany m.in. DELL.

Portret użytkownika Paweł S.

To co Hitler i Stalin zrobili

To co Hitler i Stalin zrobili to może okazać się niczym w porównaniu do tego co się dokonuje obecnie. Szukaj prawdy - ona Cię wyzwoli Wink
Nawet "gaza" nie puścisz bez ich wiedzy ...
Szczęśliwego 2014 Roku
klubmaksymilian.pl

Portret użytkownika Cezar

Nie zapomnijmy ze USA jest

Nie zapomnijmy ze USA jest sterowane przez Vatykan,katolicyzm to przykrywka dla bezmozgiego plebsu,kto najechal w XV wieku te dwa komtynenty o nazwie ameryka polnocna i poludniowa,no wlasnie kto,to byli vatykanscy konkwistadorzy,do dzis steruja tamtymi krajami,a kraje afryki,europy tez sa sterowane przez vatykan,tam gdzie jest katolicyzm przy wladzy tam jest sterowany z vatykanu.Jedynie azja jak narazie oparla sie katolicyzmowi.Bank watykanski to jedyny bank gdzie kilka procent jest ujawnione co i jak jest z tym bankiem,reszta to tajemnica wieksza niz to co robi USA.Snowden dobrze wiedzial gdzie sie schowac przed mackami vatykansko-USAowskiej legalnej zbrodniczej mafii.
Polska jest naocznie sterowana przez klechy vatykanskie,placimy ciezkie lenno by polski plebs nadal oglupiali.

Strony

Skomentuj