Operacja poszukiwawcza w Archipelagu Sztokholmskim "wchodzi w nową fazę"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Poszukiwania okrętu, bądź jakiegoś innego obiektu który znalazł się w Archipelagu Sztokholmskim, prawdopodobnie nie przyniosły jeszcze żadnego skutku. Operacja wciąż trwa, choć znaczna liczba szwedzkich okrętów powróciła właśnie do swoich baz.

 

Szwedzcy wojskowi od samego początku wspominają jedynie o obcej aktywności - tajemniczy obiekt miałby naruszyć granicę morską Szwecji, znajdując się pod wodą. Choć media serwowały nam już różne możliwe scenariusze, władze tego kraju dotychczas nie potwierdziły jeszcze żadnych informacji.

 

Początkowo sugerowano, że obiektem który znajduje się w Archipelagu Sztokholmskim może być rosyjska łódź podwodna, która uległa awarii. Rosja zaprzeczyła doniesieniom, natomiast szwedzcy wojskowi nawet nie skomentowali tych doniesień.

 

Znaczna większość szwedzkich okrętów powróciła do swoich baz, jednak akcja poszukiwawcza wciąż trwa. Wojska nadal znajdują się w stanie najwyższej gotowości a we wspomnianym wcześniej regionie znajdują się tylko niektóre mniejsze jednostki.

 

Poszukiwania tajemniczego obiektu trwają już szósty dzień. Wojskowi powiadomili jedynie, że operacja nie została odwołana, jak to wskazują niektóre polskie media, a weszła w nową fazę. Wcześniej stwierdzono również, że jeśli pod wodą znajduje się jakiś okręt, to siły zbrojne Szwecji mogą zmusić go aby ten wypłynął na powierzchnię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj