Opalizujące chmury na niebie nad Bangkokiem wzmogły falę obaw przed trzęsieniem ziemi

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Mieszkańcy Bangkoku byli zdumieni wyglądem nieba nad ich miastem 09 czerwca 2015 roku. Pojawiła się wtedy dziwna chmura promieniejąca kolorami tęczy. To tak zwane chmury opalizujące.

 

Według meteorologów zjawisko to powstaje wtedy gdy światło rozprasza się przez kropelki wody lub kryształki lodu. Niekiedy dochodzi do pojawienia się swoistej aureoli, która świeci widmem światła słonecznego.

 

Wielu użytkowników sieci społecznościowych twierdzi, że chmury opalizujące mogą zwiastować inne zjawiska naturalne, takie jak trzęsienie ziemi. Jednak ludzie mają nadzieję, że nie jest to zapowiedź kataklizmu. Rzeczywiście chmury opalizujące były obserwowane i rejestrowane na nagraniach przed potężnym trzęsieniem ziemi w Chinach w 2008 roku. Podobne doniesienia o opalizujących chmurach pojawiły się również po trzęsieniu i tsunami 11 marca 2011 roku.

 

Być może chmury te mają rzeczywiście jakiś związek z aktywnością sejsmiczną. Może to być na przykład efekt uboczny podgrzewania jonosfery. Naukowcy wiedzą, że taki proces następujący zwykle przed trzęsieniem ziemi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ojejku...

Adminie, my wiemy doskonale,

Adminie, my wiemy doskonale, w jaki sposób powstaja iryzujące chmury.
Trzeba podkreślić wyraźnie, że są one wynikiem podgrzewania jonosfery promieniowaniem mikrofalowym jonosfery, w celu wywołania trzesienia ziemi w danym rejonie, lub wzbudzenia wulkanów.

Portret użytkownika masakra

Caly artykul to lipa masakra

Caly artykul to lipa masakra same katastrofy ,domniemania i teorie spiskowe admin zamknij te strone .....................Naukowcy wiedzą, że taki proces następujący zwykle przed trzęsieniem ziemi. jacy naukowcy  przewidywanie trzesieni ziemi co prosze admin copy translate nad paste tyle potrafisz...........
 

Strony

Skomentuj