ONZ zdecydował o przyjęciu Paktu o Uchodźcach, który wszyscy mylą z Paktem Migracyjnym. Niejasne stanowisko Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W siedzibie ONZ przyjęto kolejny kontrowersyjny dokument - Pakt ws. Uchodźców. To zupełnie nowy dokument, którego nie należy mylić z Paktem Migracyjnym, który wzbudza masowe protesty w Europie Zachodniej. Niektórzy uważają, że konsekwencje społeczne Paktu ws Uchodźców są porównywalne do Paktu Migracyjnego.

 

Jak wynika z oficjalnych informacji dzisiaj przyjęto Global Compact on Refugees aka Pakt ws. Uchodźców. Przeciwko zagłosowały Stany Zjednoczone i Węgry. Dominikana, Erytrea i Libia wstrzymały się od głosu. Długo nie jasne było co zrobiła Polska, dlatego z powodu braku dementi początkowo uznano, że brak oficjalnych informacji na ten temat oznacza, iż nasz kraj głosował za tym Paktem. 

Można zadać pytanie po co ONZ, w jednym czasie, przepycha dwie rzekomo niewiążące ale podobne deklaracje, zarówno w zakresie "prawa człowieka" jakim jest według ONZ siedzenie na zasiłku wybranego kraju świata, jak i w zakresie pomocy prawdziwym uchodźcom, których w ten sposób ONZ oddziela od migrantów w kwestii nazewnictwa. 

Ludziom, którzy uciekają ze swojego kraju z powodu prześladowań, wojny lub katastrofy, trzeba pomagać. Zwykle jednak tacy ludzie nie jadą masowo po pomoc przez pół świata tylko szukają jej w krajach sąsiednich. 

 

Pakt ws. Uchodźców ma za zadanie zmniejszenie presji na tych krajach poprzez dobrowolne przyjęcie dużych grup uchodźców, w taki sposób, jak ostatnio zrobili to Szwedzi czy Niemcy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się od przedstawicieli PiS, że Polska nie zagłosowała za tym dokumentem, bo po prostu nie uczestniczyła w głosowaniu. Mimo to nawet PAP podał, że Polska głosowała za. Potwierdza to również wydruk z głosowania. Dziwne jest jednak to, że wśród głosujących przeciw brakuje tutaj Węgier. Sprawa jest zatem jeszcze bardziej tajemnicza.

Perfidia tej sytuacji polega na tym, że mało kto słyszał o tym drugim dokumencie i wszyscy się mylą uważając, że chodzi o oprotestowany Pakt o Migracji. Nie możn a wykluczyć, że może to nie jest przypadek, że były one głosowane niemal w tym samym czasie. Prawdopodobnie intencją mogło być takie sprzężenie terminów, aby ludzie nie połapali się, że to są dwa dokumenty ONZ namawiające do tego samego, czyli masowej nieograniczonej migracji. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Podważam legalność wszystkich

Podważam legalność wszystkich samozwańczych instytucji na czele z ONZ, które nie ma nic wspólnego z narodami, gdyż w jego skład wchodzą mafie, które samozwańczo zwią się przedstawicielami narodów, a w istocie funkcjonują na zasadzie terrororyzowania podbitych narodów. Mafie te finansują swoją działalność z kradzieży i rozbojów, które zwią opodatkowaniem, nie działając w oparciu o żadne cywilizowane umowy, gdzie podmioty są stronami dobrowolnego porozumienia.

Strony

Skomentuj