ONZ wstrzymuje pomoc żywieniową dla setek tysięcy uchodźców z Syrii

Kategorie: 

Logo Światowego Programu Żywnościowego
Mamy pieniądze na zbrojenia i wojny, ale nie mamy na jedzenie. Organizacja Narodów Zjednoczonych powiadomiła, że należący do niej Światowy Program Żywnościowy nie może już udzielać pomocy setkom tysięcy syryjskich uchodźców znajdujących się w Jordanii. Oznacza to, że wielu z nich może podjąć decyzję o przybyciu do Europy.

 

Wojna w Syrii zmusiła wielu mieszkańców tego kraju do ucieczki. Część z nich kierowała się w kierunku Turcji, a stąd do Europy. Inni natomiast uciekli do sąsiedniej Jordanii. Szacuje się, że kraj ten przyjął w sumie ponad 600 tysięcy uciekinierów, którzy jednak otrzymywali pomoc od Światowego Programu Żywnościowego. ONZ poinformowała ich właśnie, że musi całkowicie wstrzymać pomoc żywieniową dla części z nich ze względu na brak pieniędzy.

 

Program żywnościowy zapewnia każdemu uchodźcy w Jordanii 14 dolarów na miesiąc, co razem daje nawet 10 milionów dolarów miesięcznie. ONZ wstrzymuje pomoc dla ponad 200 tysięcy Syryjczyków, którzy mają teraz trzy możliwości - wrócą do Syrii, zamieszkają w obozach dla uchodźców lub wyjadą do Europy.

 

ONZ już wcześniej zapowiadała, że część uciekinierów z Syrii może stracić pomoc a jeśli nie znajdą się darczyńcy, Światowy Program Żywnościowy w niedalekiej przyszłości może znów ograniczyć wsparcie. Problem narasta z miesiąca na miesiąc, ponieważ wielu uchodźców stale przybywa do Jordanii. Brak pomocy może zmusić Syryjczyków do próby ucieczki na nasz kontynent.

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/entry/un-notifies-over-200000-syrian-refugees-via-text-that-food-aids-getting-cut-completely_55e9f7bae4b002d5c07609df

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika niktxnikt

Dawniej lolo... (z

Dawniej lolo... (z tygryskiem)
Tak okazjonalnie.
He, he, he... Jak pisałem tym co na KK wybzdyczali na wszystkie możliwe strony, jak np. obecny @poganin - pewnie w KK to "bez kozery, 500%" pedofili... no nie żałuj sobie - że "Islam lekiem na całe  zło", ma się rozumieć na lekiem na KK, to chyba nie wierzyli. A tak teraz powinni się cieszyć: w końcu klechów się wyrżnie, zakonnice (i także przy okazji Wasze kobity zapewne - drogi @poganinie też Twój kult ma przechlapane) pójdą do haremów albo zastąpią chwilowo kozy dopóki nie odbuduje się u nas stada podstawowego, a reszta do obozów pracy poza starcami, kórych profilaktycznie się wyrżnie. Ktoś sobie wyobrażał, że jak KK nie będzie to będzie wreszcie wolność z cyklu "róbta co chceta"? Ha, ha, ha... O ludzka naiwności. I powtórzę jeszcze jedno: wali się w KK m.in krucjatami, ale ile ja się tu ostatnio naczytałem propozycji rozwiązania problemu Islamu, jeszcze bardziej radykalnych niż w osławionych wyprawach krzyżowych, które w końcu były "odpowiedzią" na wcześniejsze wielosetletnie prześladowania chrześcijan przez muzułmanów. Tak wtedy wyglądała solidarność z własnymi współwyznawcami. Dzisiaj zapewne jak muzułmanie już "rozgoszczą" się u nas to raczej solidarności w tym post-katolickim (z krajów katolickich to pozostałą właściwie Polska, nawet nie Italia, co powinno skłaniać przeciwników KK do wielbienia Zachodu i całej tej UE), "nowoczesnym", "postępowym", europejskim świecie nie uświadczysz, jak żeśmy jej nie uświadczyli na początku II wojny światowej i przy jej zakończeniu, gdy nas sprzedano Sowietom. Jesteśmy do wyrżnięcia zgodnie z założeniami, wg. których to założeń zbrodniczy naród polski, sprawca holokaustu (za p. Komorowskim) ma przestać istnieć. Zapewne Islam ma w tym odegrać niebagatelną rolę, więc tylko inna wiara odpowiednio mocna, może się przeciwstawić tej wierze. Wiara, bo ona daje odpowiednią motywację do poświęcenia w imię wartości. W każdym razie wierzący w gender raczej poświęcać się nie będą chcieli. Ciekawe jak to z współwyznawcami @poganina wygląda...? No ale pewnie jestem uprzedzony, jako zwolennik "pedofilów (i Bóg wie jeszcze czego) w sutannach".
Pozdrowienia dla @poganina i innych przeciwników "ciemnogrodu" od katolskiego oszołoma. Pa, pa.
 

Portret użytkownika achiles

Max-Kolonko do ~eh....: "Jeże

Max-Kolonko do ~eh....: "Jeżeli Putin jest terrorystą dlatego, że dozbraja separatystów rosyjskich na Ukrainie, to ja w takim razie nie wiem, kim jest Barack Obama, kim był prezydent Bush, prezydent Reagan i właściwie każdy amerykański prezydent we współczesnej historii, który zawsze dozbrajał separatystów, gdziekolwiek były zaangażowane interesy amerykańskie" - mówi Mariusz Max-Kolonko.
ON MÓWI JAK JEST I JAK BYŁO. 

Portret użytkownika inzynier magister

W prowadzonej przeciwko

W prowadzonej przeciwko Kościołowi katolickiemu wojnie Rewolucja sięga po wszelkie możliwe narzędzia. Nie waha się użyć nawet „żywych tarcz” w postaci imigrantów. Jest to zbrodnia podła, ale niestety stawka jest wysoka. Perfidia lewicy polega na tym, że w boju z chrześcijaństwem próbuje grać kartą „chrześcijańską”.Od kilku tygodni na łamach prasy lewicowej (w tym w organach prasowych katolewicy) wrze. Bojówkarze i cyngle dwoją się i troją, by pouczać katolików (nie pomijając biskupów) jak mają się zachować wobec „biednych” uchodźców. Z pozoru argumenty są mocne. Trzeba pomagać potrzebującym, wszak naucza tego Słowo Boże, m.in. w przypowieści Jezusa Chrystusa o miłosiernym Samarytaninie. Łatwo przecież wzbudzać wyrzuty sumienia grając na emocjach, które nie mają potwierdzenia w faktach. Lewica od rana do wieczora szaleje ze swoją fałszywie rozumianą tolerancją, narzekając na rzekome „polskie fenomeny”: islamofobię, nietolerancję, rasizm.  Atak lewaków skupia się oczywiście głównie na Kościele – nie wiedzieć czemu omijają oni jednak głównego gracza, który zapomniał o swoich współbraciach w wierze. Organizacja Współpracy Islamskiej (OIC) nie ruszyła bowiem palcem, aby wesprzeć tonących na morzach i oceanach wyznawców Mahometa. A warto pamiętać, ze to właśnie OIC pozostaje drugą, po ONZ, największą i najpotężniejszą finansowo strukturą organizacyjną świata.
cały artykuł jest na tym linku
 http://www.pch24.pl/uchodzcy--czyli-kto-,37984,i.html#ixzz3l4xaLrDY
 

Znany, już nie żyjący Mason, była głowa Masonów Ameryki Północnej, Albert Pike miał szatańską wizję doprowadzenia świata do Nowego Porządku Świata.
Wizja ta była opublikowana w 1871 roku:
 

"...Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą. W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego. Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie. Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasa oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucypera, wystawionej w końcu na publiczny widok. To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie...."(http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm

 
 
"...wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo..." Wyznawcy demonicznego masoństwa wiedzą i zapewne czują, że chrześcijaństwo jest prawdziwie Boskim dziełem !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika poganin

 W Polsce jest syf od kiedy

 W Polsce jest syf od kiedy slepy krol sprzedal nas chrzescijanom, wiec przestan belkotac tumanie kwadratowy na temat tych pierdol zwiazanych z kosciolem. Szukaj Boga w sobie a nie w tym pedofilskim skansenie pustoglowy magistrze Wink

Portret użytkownika AMR1

A może z twoim zwapniałym

A może z twoim zwapniałym móżdżkiem nie jest tak jak myslisz?
 Albo katolicka albo bolszewicka... żydowski pomiocie..., współczesna Rosja to nie bolszewizm miernoto umysłowa.
.. tęczowy palant pod innym nickiem...:)

Portret użytkownika Piotrek

Wybaczcie, że się wtrące do

Wybaczcie, że się wtrące do waszej rozmowy ale musze, cós sprostować. Kardynał z tymi Bolszewikami to troche odleciałeś, ale mniejsza z tym co do kościoła to śię w 100% zgadzam.
Ty AMR1 już, od dłuższego czasu czytam twoje komentarze i musze przyznać, że takich bzdur co czasami wypisujesz to nigdzie na portalu nie czytałem plus twoje obelgi radze tobie udać sie do lekarza bo zle z toba chlopie, mozesz cierpiec na jakas schizofrenie poważnie mówię.

Strony

Skomentuj