ONZ w liście otwartym do Muska wyraża zaniepokojenie przestrzeganiem praw człowieka na Twitterze

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Zdaniem Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka Volkera Türka zwolnienie całego zespołu odpowiedzialnego za prawa człowieka w sieci społecznościowej, której Musk zaczął być właścicielem Twittera, nie wróży dobrze.

 

Szef komitetu praw człowieka ONZ, Volker Türk, wysłał list otwarty do nowego właściciela Twittera, Elona Muska, stwierdzając, że prawa człowieka powinny mieć kluczowe znaczenie dla zarządzania platformą.

 

Zdaniem Turka zwolnienie całego zespołu odpowiedzialnego za portal społecznościowy za przestrzeganie praw człowieka, z którym Musk zaczął być właścicielem Twittera, nie wróży dobrze.

 

Taka publiczna krytyka ze strony ONZ jest bardzo niezwykłą praktyką. Z reguły w przypadku pytań do konkretnej firmy organizacja zwraca się do niej bezpośrednio, bez rozgłosu, a w przypadku poważnych sprzeczności angażuje rząd kraju, w którym firma jest zarejestrowana.

 

Chociaż Musk obiecuje, że pod jego rządami będzie kontynuowana moderacja treści w mediach społecznościowych, istnieją obawy, że Twitter nie będzie już blokował nienawistnych tweetów z taką samą skrupulatnością jak wcześniej.

 

Volker Türk ostrzegł również nowe kierownictwo przed rozpowszechnianiem dezinformacji i podkreślił znaczenie ochrony prywatności użytkowników.

 

Opinię tę ukształtowali obrońcy praw człowieka i władze amerykańskie ze względu na to, że Musk wcześniej mówił o swoim zamiarze odblokowania konta Donalda Trumpa i wielokrotnie mówił o swoim rozumieniu wolności słowa.

 

Według najnowszych danych, po zakupie Twitter Inc przez Elona Muska połowa z około 8 tys. pracowników z różnych działów została już zwolniona z firmy.

 

„Twitter jest częścią globalnej rewolucji, która zmieniła sposób, w jaki się komunikujemy” – powiedział Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka w liście otwartym. „Ale jestem zaniepokojony sytuacją w ogólnej publicznej przestrzeni cyfrowej i rolą Twittera w tym”.

 

Twitter, podobnie jak wszystkie firmy, musi być świadomy szkód, jakie może potencjalnie wyrządzić jego platforma, i zrobić wszystko, aby temu zapobiec - powiedział Turk.

 

„Krótko mówiąc, zachęcam do upewnienia się, że prawa człowieka mają kluczowe znaczenie dla zarządzania Twitterem pod twoim kierownictwem” – powiedział Turk Elonowi Muskowi.

 

Piątkowe zwolnienia zakończyły chaotyczny tydzień w Twitter Inc, który wywołał wiele spekulacji na temat przyszłości sieci społecznościowej.

 

Również w piątek sam Musk opublikował post, w którym przyznał, że platforma doświadcza ogromnego spadku przychodów z powodu presji, jaką różni aktywiści wywierają na reklamodawców. W tym samym tweecie nazwał to naciskiem na wolność słowa.

 

Elon Musk kupił Twittera w październiku za 44 miliardy dolarów. Według niego zrobił to, aby „pomóc ludzkości”, czyli zorganizować bezstronną platformę do cywilizowanych dyskusji, na której ludzie o przeciwnych poglądach mogliby wymieniać opinie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

ONZ zwraca sie do ....chwila

ONZ zwraca sie do ....chwila ...kogo ? Niejakiego mózga. No kurwa ORGANIZACJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH się zwraca do jednego człowieka ?! No niech mnie ktoś obudzi, że go jeszcze ostatecznie nie ZMARGINALIZOWANO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    

Portret użytkownika inzynier magister

ONZ to organizacja

ONZ to organizacja satanistyczna i chodzi im o prawa hybryd ufonautycznych i pederastów a niie ludzi !

Alice Bailey była okultystką i mistyczką z przełomu XIX i XX w. Założyła „Lucifer Publishing Company”, które stało się OFICJALNYM ORGANEM ONZ i zmieniło  nazwę na Lucis Trust. Pracowała jako pisarka i nauczycielka. Cytaty z jej książki pt. „Externalization of the Hierarchy” [Ujawnienie Hierarchii].

„Mówiąc językiem ezoterycznym, moment kontaktu, nawiązania duchowej relacji, jest bliski- i dzięki temu kontaktowi może powstać nowy świat…. Jeżeli taka duchowa relacja może zostać nawiązana, znaczy to, że Hierarchia (Illuminati) nie może być dłużej ukryta i nieznana, ale będzie się manifestować na płaszczyźnie fizycznej. Coraz więcej zwolenników [Hierarchii] będzie aktywnych na całym świecie. Stało się więc możliwe zbliżenie między boskim a ludzkim i poinstruować masy ludzkie w technikach, które mają wzbudzić owe zbliżenie. To nastawienie ludzkości doprowadzi do nowego objawienia, do nowej światowej religii i do nowego stosunku człowieka do Boga i człowieka do człowieka (rządy i relacje społeczne). Fakt, że o istnieniu Hierarchii (Illuminatów) wiedzą dziś setki tysiecy ludzi- choć niektórzy nadal zaprzeczają tej prawdzie- ogół jest świadomy istnienia Mistrzów i albo naiwnie akceptuje ogół dezinformacji na ten temat albo walczy z furią przeciwko ich nauczaniu. „Wykorzystamy moc sprawczą ludzi, instruowanych przez oświeconych przewodników (pracujących w kościołach; oświeconych duchownych) by zaakceptowali fakt istnienia duchowych energii, przesyłanych przez duchową Hierarchię… Ta praca, jeśli odpowiednio przeprowadzona, wywoła odpowiedź Hierarchii. Poprzez tę odpowiedź, wierzenia ludzi będą się stopniowo zmieniać w pewność poznania Lucyfera. W ten sposób dokona się transformacja duchowa ludzkości.

O Kościele Katolickim:

Nie ma różnicy między Powszechnym Kościołem Katolickim i wewnętrzną lożą masonów i najtajniejszymi z tajnych stowarzyszeń. Nie można zapominać, że tylko te dusze, które znajdują się na Drodze Próby i Drodze Uczniostwa staną się uczestnikami nowej, światowej religii. (…) „Jest to stróż prawa, dom misteriów i źródło inicjacji. Pełe symboliki rytuały oddające cześć bóstwu; zbawienie jest w nich i tej pracy. Drogi bóstwa poznajemy w świątyniach i praca posuwa się naprzód pod znakiem wszystkowidzącego oka. „Jest to znacznie bardziej okultystyczna organizacja, niż ludzie mogą przypuszczać; stanowi ona szkołę przyszłych zaawansowanych okultystów. W jej rytuałach kryje się potęga mocy związanych ze wzrostem i życiem królestwa natury, oraz z rozwojem boskich aspektów człowieka.

„Oni (okultyści) będą piastować jakieś urzędy; będą politykami, biznesmenami, finansistami; kaznodziejami, ludźmi kościoła; naukowcami i filozofami, nauczycielami i pedagogami; burmistrzami i będą kierować wszystkimi organizacjami filantropijnymi. Duchowa moc ich życia, ich czysta, niezafałszowana mądrość; trzeźwość myślenia i proponowanych przez nich rozwiązań, będą tak przekonujące, że ich działalność spotka niewiele przeszkód”

„Hierarchia (Iluminaci) kieruje i kontroluje, bardziej, niż to się zdaje, kulturę i cywilizację. Wytwarza odpowiednie ich formy, czasowo użyteczne dla powstania wspólnoty duchowej ludzi. Forma, jaką przybiera dana kultura, wymaga szczególnej troski”

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Mgr - oczywiscie  ze nie ma

Mgr - oczywiscie  ze nie ma różnicy miedzy  lożami szydowskimi  a naczelnikami  kościoła katolickiego powszechnego (cóż za nagłe odróżnienie  , bo nie pamiętam  by był kiedyś KK nie powszechyny lub powszechny , znów wkrętkę stosujesz by  odwrócić uwagę od  szydowstwa  które siedzie  jak królowie na czele tej perfidnej mafi ) W Polsce  człon KK  to też szydowstwo poczynając od JPII  i to on  dopomógł  mafi chazarskiej  zapanować nad naszym krajem ,  więc przestań nas męczyć  tymi głupotami  i zaczni pisać prawdę 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ba

Do inzynier magister

Do inzynier magister

"ONZ to organizacja satanistyczna "

A reszta to czym jest ???? :

Mateusza 4:  Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę,  i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”.+

Jana 14: 30  Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca+ świata. A on nic we mnie nie

Jana 12: 31  Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata+ zostanie wyrzucony precz.+

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

2 Koryntian 4:   wśród których bóg tego systemu rzeczy+ zaślepił umysły niewierzących,+ aby nie mogło przeniknąć+ oświecenie+ chwalebną dobrą nowiną+ o Chrystusie, który jest obrazem+ Boga.

Filipian 1: 28  i pod żadnym względem nie dajecie się zastraszyć waszym przeciwnikom.+ Właśnie to jest dowodem, że ich czeka zagłada, a was wybawienie;+ ten zaś znak pochodzi od Boga,

1 Koryntian 1: 18  Albowiem dla tych, którzy giną,+ mowa o palu męki jest głupstwem,+ ale dla nas, którzy dostępujemy wybawienia,+ jest mocą+ Bożą.

Rzymian 10: 10  Gdyż sercem+ wierzy się ku prawości, lecz ustami składa się publiczne wyznanie+ ku wybawieniu.

Łuklasza 19: 40  Ale on, odpowiadając, rzekł: „Mówię wam: Gdyby ci milczeli, kamienie+ by wołały”.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Nikt nie czyta tych cytatów -

Nikt nie czyta tych cytatów - chcesz być poważnie traktowany ?, to zacznij pisać swoimi słowami i tylko na temat. Ale jak wolisz być zaliczany do czubków, fanatyków i oszołomów których się ignoruje to nic nie zmieniaj.

Portret użytkownika lalakmiroslaw

@ba, parchu i scierwo, za 7

@ba, parchu i scierwo, za 7 dni juz cie tu nie bedzie, fizycznie tez, tak parszywego osobnika nie czesto sie spotyka, na szczescie to juz twoj koniec, jest specjalne miejsce w piekle dla ciebie, spedalona cioto i cwelu, nie pozdrawiam

Portret użytkownika axell69

JW Droid jest powiązana z

JW Droid jest powiązana z Aplikacje na AndroidaProduktywnośćNarzędzia.

Jak na razie możesz przeczytać opis JW Droid podany przez oficjalnego producenta JW Droid tutaj

Rozmiar:

6.94 MB

System operacyjny:

Android

Producent:

JW Droid

Rekomendacje:

Idealna aplikacja, aby cieszyć się z całą rodziną.

Cena:

Całkowicie darmowa aplikacja. Za darmo

Wymagania instalacyjne:

Minimum 6.94 MB wolnego miejsca w pamięci urządzenia i Android 2.1 lub nowszy.

Opis producenta

Zobacz więcej

Organizer wielozadaniowy dla Świadków Jehowy pozwalający tworzyć notatki, wygodnie wyświetlać i rozmieszczać tereny oraz osoby zainteresowane, automatycznie śledzić statystyki i czas służby polowej.

Funkcje:
* Notatki ze służby polowej dogodne zarówno dla prywatnych domów jak i bloków mieszkalnych..
* Wyświetlanie na ekranie terenów, mieszkań,ńców, wizyt. mieszka
* Zapisywanie daty i czasu wszystkich wizyt.
* Dostosowywanie kolorów dla mieszkań w trybie automatycznym lub ręcznym.
* Śledzenie pozostawionej literatury, ponownych odwiedzin, studiów biblijnych.
* Szczegółowe śledzenie wszystkich sesji służby z czasem i powiązanymi statystykami.
* Przygotowywanie całkowitego miesięcznego sprawozdania i przesyłanie go przez e-mail lub SMS.
* Całkowicie bezpłatna aplikacja, żadnych reklam.

..................................................................................................................................................................................

Wynika z tego ze zajmujecie się  śledzeniem  potencjalnych  darczyńców domów i mieszkań ,  oraz  dowiadujemy się  że  śledzicie ludność okoliczną , co  w skali  makro  powinno wskazywać że dostarczacie  informacje  o całej  ludności świata ,wprost  w ręce   szydowski ??

nie będę  cytował wiki , kazdy może poczytać , ale z niej wynika że byliście jako ŚJ  przed  Drugą Wojną jak i po niej   zakazywani  , osądzani  i skazywani  za działalność wywrotową   , dopiero po  naciskach  szydowskich  dostaliście   status wyznaniowy = ale co to za  wyznanie  ??  siedzi  debil   przed kompem dzień i  noc na koszt Nas podatników  i napierdala dyndrymały  , jaka wiara  tacy wierni = donosiciele !!

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika irfy

Interesujące. Bardzo się

Interesujące. Bardzo się nagle zrobili troskliwi. Ale do przestrzegania praw człowieka na platformie takiej jak Twitter nie jest potrzebna jakaś firmowa „komisja”. Zapewne z jej szefem i zastępcami, biorącymi za udział w niej ciężkie pieniądze. Wystarczy tylko, że zdejmą cenzurę. Na przykład z takiego Trumpa, w ramach „prawa do głoszenia swoich poglądów i opinii bez względu na ich treść i formę”. To nie mój wymysł, tylko encyklopedyczna definicja jednego z „praw człowieka”. Trochę mnie dziwi, że pan Turk, zamiast zażądać odblokowania konta Trumpa oraz innych, zablokowanych z przyczyn politycznych albo biznesowych (covid), domaga się akurat przywrócenia „komisji”. Czyżby w jej skład wchodzili jacyś dobrzy znajomi tłustych kotków z ONZ?

Portret użytkownika Endymion

Człowiek ma własną wolę, może

Człowiek ma własną wolę, może zabijać zadaniowane ku..wy!. Od nas zależy, czy łeb urwiemy adminowi, czy innej maści trollowi, na portalu.. ktoś tutaj napisał "dbaj o swój nóż", takch jest wielu, co to ostry nóż nie wykorzystają do obieranie warzyw...

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba

Dam ci dobrą radę :

Dam ci dobrą radę :

Rzymian 12: 19  Nie mścijcie się+ sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi;+ napisano przecież: „Pomsta jest moja; ja odpłacę, mówi Jehowa”.+ 20  Ale „jeśli twój nieprzyjaciel jest głodny, nakarm go, jeśli jest spragniony, daj mu coś do picia;+ bo czyniąc to, nagarniesz ognistych węgli na jego głowę”.+ 21  Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj.+

Teraz wiesz dlaczego takich jak ja nie ma w więzieniach

Galatów 6:  Nie dajcie się wprowadzić w błąd:+ Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić.+ Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;+

Rzymian 2:6 A On odda każdemu stosownie do jego uczynków:a

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika axell69

Załatwiłem ciebie  Moshe 

Załatwiłem ciebie  Moshe  dobrą  nowinę  w poradni dla psychicznie chorych ..... oni ciebie  wysłuchają  , to pewne , ale  najpierw zawiną w kaftan i wrzucą  jak worek pyr  do pomieszczenia  z miekkimi scianami  i oczywiście bez klamki . Dobra nowina ??  no oczywiście  że dobra  ,pomagam ja  cie jak umiem  - poźniej podeślę ciebie  paczkę z zydkiwkami  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj