ONZ skrytykował zakaz noszenia burek we Francji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Organizacja Narodów Zjednoczonych skrytykowała we wtorek francuskie przepisy zakazujące noszenia burek i nikabów, twierdząc, że naruszone zostały prawa dwóch kobiet, które ukarano grzywną.

Komisja Praw Człowieka, będąca organem podległym ONZ, wezwała Francję do wypłacenia odszkodowania dla dwóch ukaranych kobiet. Zaapelowano również o ponowne rozpatrzenie ustawy obowiązującej od 2010 roku, która zakazuje obywatelom zakrywanie twarzy.

Komisja oświadczyła w komunikacie, że społeczeństwo powinno mieć prawo do manifestowania swoich przekonań religijnych, a Francja nie przekonała urzędników, by zakaz był niezbędny ze względów bezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że w 2012 roku dwie francuskie kobiety zostały ukarane grzywną w wysokości 150 euro za noszenie nikabu, a więc zasłony twarzy z otworem na oczy. ONZ uważa, że zakaz może przynosić odwrotne skutki od oczekiwanych i zamiast chronić kobiety, utrudnia im dostęp do usług publicznych.

 

Komisja podkreśliła, że francuskie przepisy były zbyt obszerne i zaleciła ich zmianę. Przykładowo zakaz powinien obejmować tylko ludzi znajdujących się na jakiejś manifestacji lub na wydarzeniu sportowym.

 

Ustawa zakazująca zasłaniania twarzy została podpisana w 2010 roku przez ówczesnego prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego i początkowo była popierana przez znaczną część społeczeństwa. Mniejszości twierdziły jednak, że prawo zostało wymierzone specjalnie w muzułmanów, których nad Sekwaną jest około 5 milionów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika NoProblemJest

Powinien być przydział w

Powinien być przydział w centymetrach kwadratowych ile można sobie przykryć. Jak sobie coś chcesz zakryć to coś innego musisz odkryć. Wtedy każdy zasłoni co ma brzydkie a odsłoni co ładne.

Portret użytkownika Ogoniasty

Ja bym wprowadził zakaz

Ja bym wprowadził zakaz ubiegania sie urzedniczych stanowisk dla imigrantów i ich rodzin, nawet po otrzymaniu "obywatelstwa". Tylko osoby, które urodziły sie w Polsce mając dwóch Polskich rodziców mogłyby sie ubiegać o wysokie stanowiska urzędnicze. I tak, możecie mnie nazwać rasistą, faszystą i czym tam sobie jeszcze chcecie. Fakt jest taki, że żadna "obca" partia, ani "obcy" ludzie nie uzyskaliby NIGDY mandatu do rządzenia w kraju, który nie należy do nich.

Portret użytkownika keri

Przekonania religijne to

Przekonania religijne to sprawa prywatna, więc burki mogą sobie nosić w domu.

W domach niech sobie wystawiają dupy do góry co godzinę, w domach niech się przybijają do krzyży.

Precz z mułami w przestrzeni publicznej.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Portret użytkownika husarz

We Francji jest  5mln

We Francji jest  5mln muzułmanów ? Biggrin To chyba dane z lat 90 tych. Na 2017 było ich 6,5 mln zadeklarowanych muzułmanów, do tego ok 2-3 miliony niezarejestrowanych nigdzie muzułmanów np tych z przedmieść Marsylii lub Calaise.  Co daje ok 8-9 mln czyli 1\6 ludności Francji. Jeśli dodać do tego fakt , że we Francji drastycznie zwiększa się populacja muzułmanów z roku na rok, niekontrolowany w dalszym ciągu przypływ imigrantów z krajów muzułmańskich oraz "zmiana wiary" przez rodowitych francuzów liczbie ok 50-70 tysięcy rocznie można śmiało stwierdzić, że Francja jeszcze za naszego życia będzie w pełni rządzona przez islamistów - demokratycznie większość wybierze. 

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj