ONZ rozważa wykorzystanie w swoich misjach najemników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z najnowszych informacji prasowych, szefowie Organizacji Narodów Zjednoczonych rozważają zastosowanie prywatnych firm wojskowych w misjach pokojowych. Najemnicy mieliby oczywiście przestrzegać międzynarodowych norm.

 

Debatę na temat wykorzystania prywatnych firm ochroniarskich zaplanowano na przyszły tydzień i wszystko wskazuje na to, że takie rozwiązanie ma wielu zwolenników. Prywatyzacja wojen i misji pokojowych może przerażać, ale straty po stronie żołnierzy państw należących do ONZ są zawsze zbyt duża ceną i słabo wpływają na notowania partii rządzących.

 

Społeczeństwa nie lubią ofiar, a skoro ginąć mają zawodowcy, przeważnie byli żołnierze pracujący dla dużych firm wojskowych, to takie ryzyko i jest dopuszczalne. Przećwiczono to na społeczeństwie amerykańskim w przypadku Iraku.

 

Można oczywiście próbować bronić idei wielonarodowych "Błękitnych Beretów", ale wojska te właśnie ze względu na niejednoznaczność priorytetów, wielokrotnie skompromitowały się. Chyba najsłynniejszym tego przykładem jest przypadek ludobójstwa ze Srebrnicy, gdzie cały batalion holenderskich żołnierzy na służbie ONZ, nie kiwnął palcem, gdy mordowano kilkanaście tysięcy ludzi. Ostatnia niechlubna ucieczka wojsk ONZ miała miejsce po zaostrzeniu się sytuacji na Wzgórzach Golan. Może wykorzystanie prywatnych firm uchroni nas w przyszłości od kolejnej takiej hańby jak ta ze Srebrnicy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sts700

historia zna takie prywatne

historia zna takie prywatne najemne armie. Zawsze się kończyło tym iż taka prywatna armia po prostu podbijała jakiś mniejsze a bogate państwo a jej właściciel ogłaszał się królem dydktatorem. Szczególnie to dotyczyło bogatych demokracji. Historia Włoch dostarcza przykładów ponad miarę.

Portret użytkownika Leonid

Niestety Crausaders ale twoje

Niestety Crausaders ale twoje zachowanie świadczy że to ty jesteś tą świnią,która woli sponsorować deprawowanie,kult chamstwa i obojętności.Na szerzenie prawdziwej miłości i pokoju na pewno nie dasz nawet złotówki więc nie masz co się przejmować.Cosiejesz to  już zbierasz.Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem nawet jeżeli do ciebie to narazie nie dociera.

Portret użytkownika Rysiek

ZNów dozbroja Al-kaidę i inne

ZNów dozbroja Al-kaidę i inne szumowiny-a potem zonk-skąd muslimy w Europie mają najnowsze M16 do rozwalania "niewiernych".
Potem sprzeda się broń drugiej stronie byznes się kręci a depopulacja dwóch niewygodnych talmudowi religii nastąpi. Jeśli szatan istnieje-ja tu widzę go pod postacią właśnie sysjonistów.

Portret użytkownika dragon

szefowie Organizacji Narodów

szefowie Organizacji Narodów Zjednoczonych rozważają zastosowanie prywatnych firm wojskowych w misjach pokojowych...........
1. .tylko po co przeciez tą robotę dawno robi USA
2 .. wtedy to zaponyje pokuj i spokój  .. jak wszystkich wymordują w imę niesienia pomocy i pokoju
3. dzisiejsi terroryści zmienia nazwe a wraz z niebieskimi chełmami przyniosa Królestwo Niebieskie ''

Portret użytkownika jez

Super, to firmy ochroniarskie

Super, to firmy ochroniarskie będa dostawały masę kasy za misje 'pokojowe' ? Tylko czekać aż pierwsze z coraz bardziej rozbudowanych firm będą żądały terenów pod swoje bazy i oczywiście będą one eksterytorialne, a wszystko to zupełnie na legalu

Portret użytkownika SurvivorMan

Widzę że jeśli chodzi o

Widzę że jeśli chodzi o wojny, słowo BIZNES nabiera nowego znaczenia... Jeszcze trochę i dojdzie do tego, że gdy plemię X pokłóci się z plemieniem Y, ONZ ogłosi przetarg na rozwiązanie konfliktu!  Co za durny świat... Mam nadzieję że jak najszybciej na Ziemi dojdzie do jakiegoś wydarzenia, które położy cały system monetarny, bo to pieniądz jest jedyną przyczyną ludzkiej głupoty!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zenek

Kto pamięta iż w Protokołach

Kto pamięta iż w Protokołach Męędrców z Zionu stoi iż jednym z celow NWO jest zbudowanie ponadpaństwowej jednej armii będzie doskonale wiedział IŻ TA INICJATYWA jest KROKIEM w KIERUNKU JEJ USTANOWIENIA. Cynicy jakimi są i politycy nie dbaja o cudze życie chyba że ma to być element PRowej kampanii wdrażającej w życie coś zdecydowanie bardziej nazistowskiego.

Portret użytkownika euklides

To dobrze bo na firmy każdy

To dobrze bo na firmy każdy będzie patrzył krytycznie, a zbrodnie dokonywane przez państwa wpisały się w kulturę jako norma. Poza tym jak ulice będą patrolować "prywaciarze" to może w końcu niektórym zapali się lampka, że zakaz posiadania broni i hołdowanie swojej bezradności wobec bandytów to farsa.

Strony

Skomentuj