ONZ rozpoczyna własny program szpiegowskich dronów

Kategorie: 

www.dreamstime.com
Największymi producentami dronów na świecie są Stany Zjednoczone oraz Izrael. Kraje te jednocześnie należą do tych, które najczęściej wykorzystują te maszyny do różnych celów. Jednak właśnie dowiadujemy się, że organizacja ONZ również chce korzystać z tej technologii.

 

Obecnie wiadomo, że produkcja bezzałogowców trwa również np. w Rosji, w Chinach, w Iranie, Wielkiej Brytanii, w Niemczech czy w Polsce. Całkiem niedawno pojawiło się nawet nagranie pierwszego drona, zbudowanego przez Arabię Saudyjską. Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła dołączyć do tego grona i rozpocząć własny program bezzałogowych maszyn, które będą pełnić misje szpiegowskie. Głównym powodem tego posunięcia jest zwiększenie nacisku na bojówkarzy w Demokratycznej Republice Konga.

 

Jak twierdzi Podsekretarz Generalny ds. Operacji Pokojowych Hervé Ladsous, technologia ta pozwoli uzyskiwać więcej informacji na temat tego co się dzieje na powierzchni Ziemi, co z kolei pomoże siłom specjalnym "lepiej wykonać swoją pracę". Już we wtorek ONZ uruchomiła pierwsze dwa drony a urzędnicy oczekują wprowadzenia jeszcze jednego do końca obecnego miesiąca oraz kolejnych na wiosnę.

 

Rada Bezpieczeństwa ONZ obecnie chce korzystać z dronów tylko na terytorium Demokratycznej Republiki Konga i zostaną wykorzystane tylko do prowadzenia obserwacji. Trudno jednak stwierdzić w którym momencie organizacja ta, określająca się jako pokowa, ma zamiar uzbroić te maszyny w rakiety. Czas pokaże czy ONZ będzie z nich korzystać tak jak to robi USA.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj