ONZ przyjęła rezolucję, która ma zakończyć wojnę w Syrii

Kategorie: 

Public domain
Rada Bezpieczeństwa ONZ zatwierdziła w piątek rezolucję, która ma ogromne znaczenie dla przyszłości Syrii i właściwie całego regionu. Jednocześnie Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny po raz pierwszy osiągnęły pewne porozumienie, które może zakończyć wojnę i doprowadzić do "wolnych" wyborów.

 

Dotychczas wszelkie inicjatywy USA na forum ONZ, które mogłyby zaszkodzić Assadowi, były blokowane przez Chiny i Rosję. Strony konfliktu nie były zgodne co do przyszłości prezydenta Syrii. Państwa zachodnie oraz opozycja chciały, aby przywódca tego państwa został natychmiast odsunięty od władzy.

 

Jednak najnowsza rezolucja ONZ otrzymała poparcie wszystkich krajów, które biorą udział w tym syryjskim konflikcie. Strony osiągnęły kompromis, co można uznać za pewien przełom. Już na początku przyszłego miesiąca mają odbyć się rozmowy w sprawie zawieszenia broni na terytorium kraju oraz utworzenia rządu przejściowego.

 

Oczywiście organizacje terrorystyczne nie będą mogły brać udziału w tej przemianie, ale ustalenie kto właściwie przynależy do terrorystów będzie bardzo trudne. W tym czasie, zachodnia koalicja i Rosja nadal będą zwalczać ISIS. Gdy powstanie rząd przejściowy, nastąpią przygotowania do "wolnych i uczciwych wyborów", które odbędą się w ciągu 18 miesięcy. W ten sposób Syryjczycy mają zadecydować o przyszłości swojego kraju.

 

Plan będzie nadzorowany przez ONZ. Jednak zatwierdzona rezolucja pominęła jeden istotny szczegół - nie wspomniano w niej co właściwie stanie się z Assadem i czy będzie w ogóle pełnił jakąkolwiek rolę w odbudowie Syrii. Kwestia jego przyszłości z całą pewnością jeszcze powróci, a tymczasem Rosja, USA, Izrael, Turcja i państwa arabskie będą starały się za wszelką cenę umieścić swoje marionetki w składzie nowego rządu.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/dec/18/un-security-council-agree-resolution-on-syrian-peace-process

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Tłumacząc "porozumienie" z

Tłumacząc "porozumienie" z politycznego na ludzkie:

-- Rosja wypier**la z Syrii do nowej bazy (Cypr lub Libia) porzucając swojego "drogiego" sojusznika tak jak jej to osrama nakazał z miesiąc temu by tam "walczyć z terroryzmem"

-- iSSrael pod pozorem "walki z terroryzmem" czy "ochrony chrześcijańskiej ludności" POŻRE planowany obszar Syrii

-- to co aktualnie jest we "władaniu" ISIS najpierw przemutuje się w "państwo kurdów" a potem w kolejne "kosowo"

-- gazociąg z Kataru jaki był taką wieloletnią "kością niezgody" został podzielony zyskami pomiędzy syryjskich judaszy.... opijających właśnie "interes stulecia"....

-- w Syrii czy Iraku nadal będą dokonywane RZEZIE NIEWIERNYCH czyli tych jacy nie są wyznawcami żydowskiego nazizmu czy w wersji judaizm czy też w sunnicko/wahabickiej jego odmianie.... ale z uwagi na "brak Asada" one już nie będą dalej "kłopotać" oblicz oberfuhrerów "demokratycznych" mediów.... Front ich walki zostanie przesunięty na Europę i dalsze wywłaszczanie białych murzynów (europejskich autochtonów) z ziemi. Zacznie się także ROZPALANIE tzw "suwalskiego przesmyku"..... bo tam podobno od stycznia ZAUWAŻĄ "bandy yeti" .... tfu terrorystów z ISIS....

To tak w skrócie odnośnie tego WIEKOPOMNEGO porozumienia jakie jest zwyczajna porażką TCHÓRZLIWEGO Putina zapatrzonego w swoje ZACHODNIE JUDASZOWE KONTO pełne nakradzionych na wyzysku Rosjan "szekli"

A i śpieszcie się zwiedzać rosyjskie muzea..... bo niezadługo już nie będzie, dzięki "wiernym podnóżkom żydowskiego nazizmu", czego.....

I jakby kto miał "problem"z tym JAKA FRAKCJA RZĄDZI w ONZ to ten nakazał Ukrainie "ODBUDOWĘ WSZYSTKICH OBALONYCH POMNIKÓW .... WIELKIEGO ŻYDOWSKIEGO MORDERCY... LENINA....

A teraz głupie goim możecie iść świętować swoje ostatnie spokojne święta nim was hitlerowcy w myckach rzucą DLA SWOJEJ RADOCHY "na szaniec"... czyli OGÓLNOŚWIATOWEGO KRÓLESTWA BIBLIJNEJ BESTII czyli NAZI WORLD ORDER....

Portret użytkownika zyx

"Polsce będą się kłaniać

"Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będę przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym"

Właśnie w tym samym momencie kilku cwaniaków opowiada w Europie i Afryce braciom muslimom taką samą historię, tylko, że zamiast "Polska" jest isis czy jakiś inny allach. Mało tego - kilku innych lokalnych wróżbitów przepowiada chwałę Niemiec, Francji, Portugalii, Włoch, Grecji i co tam się jeszcze znajdzie.
A i tak na swiecie będzie to co na co ludzie sami pozwolą.
Tylko że co ludzie mają wybrać jak od lat karmieni są przez swoje babcie bajkami o końcu świata, pożodze, piekle, jękach konających, ogniach piekielnych, mieczu ścinającym miliony, krzykach umierających, konajacych zazdroszczących umarłym, śmiercionośnych wiatrach, epidemiach, trujących deszczach, zabójczych maszynach, potopach, wybuchach wulkanów...........jakim trzeba być zj.em, żeby w ogóle aż tyle sobie nawymyślać fajnych rzeczy.
Ku.wa, ludzie, czy wy nie zdajecie sobie sprawy, że przez całe życie tylko czekacie na zagładę, wręcz tęsknicie do niej i wzajemnie karmicie się tą wizją przez całe tysiąclecia/pokolenia?! Przecież to od ludzi zależy czy się sprzeciwią złu, czy też posłusznie jak skundlone psy  pójdą strzelać do innych bo będą się bali sprzeciwić kilku bogatym cwaniakom.

Portret użytkownika internauta1981

Hehe to dopiero farsa.

Hehe to dopiero farsa. Kolejny show dla lemingów i kolejny pretekst by wysyłać usrańców do Syrii :
"Państwo Islamskie (IS) grozi, że zaatakuje Arabię Saudyjską, która utworzyła koalicję państw muzułmańskich wymierzoną w tę właśnie organizację. "Za przyzwoleniem Allaha, będzie to początek upadku rządów tyranów na ziemiach islamu" - głosi komunikat IS."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/panstwo-islamskie-grozi-ze-zaatakuje-arabie-saudyjska/lft77l
 
Ale nawet na forum takiej tuby propagandowej jak onet, większość ludzi wie o co chodzi, czego dowodem jest duże poparcie forumowiczów choćbty dla tych komentarzy:
"~MartiniM : Ha ha, ale ściema. Arabia Saudyjska i Katar należą do głównych sponsorów ISIS, bez nich tzw. "państwo islamskie" w ogóle by nie powstało. Stworzone zostało co prawda przez CIA i Mosad, ale większość forsy płynęła właśnie z Arabii Saudyjskiej. Wahhabiccy szejkowie kupowali dla nich broń z USA, wypuszczali z saudyjskich więzień zbrodniarzy pod warunkiem, że się przyłączą do "rebeliantów" w Syrii.
Te kłamstwa i przekręty osiągają niebywałe pułapy, a nasze pismaki i media bezkrytycznie takie szambo kolportują. Nie mam słów. "
 
 "~MartiniM"Ja podejrzewam, że inny przekręt za tym stoi. Saudowie rozpętali również wojnę domową w Jemenie, co okazało się strzałem we własne kolano, ponieważ szyiiccy Huti z Jemenu sprawili saudyjskim najemnikom niezłe bęcki i wtargnęli teraz nawet na saudyjskie terytorium. Saudowie pewnie teraz będą chcieli użyć ISIS, żeby zwalczać Huti. Wojnę w Syrii i tak już przegrali, niezależnie od tego, jak tureckie turbany i opalony noblista będą się wściekać. Rosjanie powiedzieli, że Syrii nie oddadzą. Nawet, jeśli musieliby użyć atomu. Koniec, kropka."

Portret użytkownika internauta1981

Fragmenty wizji Czesława

Fragmenty wizji Czesława Klimuszki:     „Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój. Rosję zdradzą jej sąsiedzi. Nie, nie my! (…). Ogniste włócznie uderzą w zdrajców. "
Myślę, że w wyniku kolejnej usrańskiej prowokacji, Rosja już się nie będzie cackać, weźmie sprawy w swoje ręce i konkretnie uderzy w zdrajców(myślę że Turcję)  bo już ma dość patrzenia jak ci psychopaci czyli rząd usraela i ich sługusy terroryzują świat 
 
Dziś Putin otwarcie ogłosił, że te terrorystyczne gadziny wypowiedziały otwartą wojnę Światu. Wiadomo, że miał na myśli przedewszystkim usisrael i ich sługusów : 
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-terrorysci-wypowiedzieli-wojne-cywilizacji-i-calej-swiatowej-wspolnocie/lyzceq

Portret użytkownika Zenek :)

"Zdrowy rozsądek, logika,

"Zdrowy rozsądek, logika, wiedza ogólna i ekonomiczna mówi, że Polska (a właściwie NBP) powinna pozbyć się 11 miliardów USD rezerw walutowych i zamienić je na chińskie yuany. Te 11 miliardów to mniej więcej 10, 92 % liczących ponad 100 mld $ polskich rezerw walutowych. Każde inne działanie będzie działaniem na szkodę Polski a z drugiej strony wspieraniem gospodarki USA. To działanie na rzecz rosnącej biedy i nędzy Polski i Polaków a finansowanie deficytu budżetowego USA. Jako ciekawostkę podam, że Polska ma jedne z większych na świecie rezerw walutowych. To jednoroczny budżet Polski, którym finansujemy amerykański deficyt. Rezerwy walutowe np. Wielkiej Brytanii są o połowę mniejsze. Wejście do gry Chin może spowodować lawinę odchodzenia od USD jako waluty rezerwowej a tym samym zakończy trwającą ponad 100 lat epokę finansowania deficytów budżetowych USA, a tym samym ich gospodarki, przez druk pieniędzy bez ograniczenia. Następstwem będzie spadek wartości USD do wartości makulatury. I upadek gospodarki USA. Jak myślicie czy cowboye z USA do tego dopuszczą ? Co roku wywołują jedną albo kilka wojen czyżby przyszedł czas na jedną ale dużą. ŚWIATOWĄ. ALTERNATYWĄ upadku USD wcale nie jest kryzys światowy tylko wejście w to miejsce innej waluty. Waluty nowej pierwszej potęgi gospodarczej - Chin. Myślę, że laureat nagrody Nobla lub jego następca nie dopuszczą do tego. A więc wojna.

(onet)

Portret użytkownika Mishra

Właczcie proszę

Właczcie proszę myślenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Św jan opisał koniec świata jak coś co mógł sobie wyobrazić. Zjawiska mu znane nie pisał o wojnie jądrowej bo takowej nie znał, pisał o tym co mu znane ot normalne katoastrofy i do tego potwór z morza , ot przesąd każdej kultury!!!!!
ps. tysiące rzek wyschło, setki wulkanów wybuchło i dalej jestem!
 

Portret użytkownika Hathor

USA zmienia strategię

USA zmienia strategię paliwową, Wenezuela przechodzi pod stery Democratic Unity Roundtable, której liderem jest H. Radonski - z żydowskimi korzeniami. Po zniesieniu sankcji nałożonych na Caracas, amerykańskie tankowce, będą miały do pokonania M. Karaibskie i Z. Meksykańską. - skutek ropa potanieje.
Iran wypuści tankowce w następnym roku - znowu ropa potanieje.
I tak do wyborów prezydenckich. 

Portret użytkownika Zenek :)

I kolejny Judasz połakomił

I kolejny Judasz połakomił się na szekle swoich drogich hitlerowskich braci....

Cóż znaczą OBIETNICE jak w tle majaczą stołki, biznesy i góry ociekającego krwią złota mamona, mzimu żydów.... Jakiż "polityk" nie oprze się zdradzie swojego Narodu dla tych chwilowych "smakołyków"....

Strony

Skomentuj