ONZ ostrzega, że przez sztuczną inteligencję częściej będą wybuchać wojny

Kategorie: 

Kadr z filmu Terminator 3: Bunt Maszyn

Liczne instytucje oraz spora część naukowców jest przekonana, że sztuczna inteligencja stanowi poważne zagrożenie dla naszej cywilizacji. Zastosowanie inteligentnych robotów posiada również wiele korzyści, lecz mogą one zostać przyćmione przez potencjalne zagrożenia. Organizacja Narodów Zjednoczonych wymienia tu przede wszystkim masowe bezrobocie oraz wybuchy wojen.

 

Sztuczną inteligencję i wyposażone w nią roboty można z ogromnym powodzeniem wykorzystać w przemyśle. Dzięki automatyzacji produkcji już dziś obserwuje się wzrost wydajności pracy. Firmy zainteresowane są takim rozwiązaniem, ponieważ maszyny są niczym tania siła robocza - nie pobierają pensji, nie chorują (choć mogą ulec uszkodzeniu) i mogą pracować 24 godziny na dobę bez narzekania.

 

Roboty można także wyposażyć w broń i wcielić je w szeregi armii. Tutaj również widzimy ewidentne korzyści - uzbrojony robot przede wszystkim nie odczuwa strachu, może oddawać precyzyjne strzały z jeszcze większych odległości, analizować dane i podejmować chłodne decyzje znacznie szybciej od człowieka i bez wahania wykona każdy rozkaz.

 

Pozytywne aspekty wykorzystania inteligentnych maszyn są widoczne. Jednak każda technologia posiada swoje minusy. Najczęściej wymieniane wady automatyzacji przemysłu oraz robotyzacji armii to odejście ludzkich pracowników na bezrobocie i zagrożenie wojną (lub buntem maszyn). Roboty bojowe z pewnością nie będą w 100% odporne na ataki hakerów, a co za tym idzie należy spodziewać się sytuacji, w których uzbrojone po zęby maszyny, opanowane przez hakerów, nagle zaczną strzelać do swoich sojuszników.

 

Dlatego robotyzacja armii i przemysłu wywołuje spore obawy wielu naukowców i ekspertów, do których dołączyła właśnie Organizacja Narodów Zjednoczonych. W Hadze nastąpi wkrótce otwarcie nowego Centrum ds. Sztucznej Inteligencji i Robotyki przez Międzyregionalny Instytut Narodów Zjednoczonych ds. Badań nad Przestępczością i Wymiarem Sprawiedliwości (UNICRI). Nowy ośrodek zajmie się głównie monitorowaniem rozwoju SI i poszukiwaniem rozwiązań dla masowego bezrobocia oraz zagrożenia wynikającego z robotyzacji armii. Najbardziej zaawansowane technologicznie państwa już dziś opracowują autonomiczne systemy uzbrojenia. Ich powstanie i zastosowanie będzie oznaczało częstsze wybuchy wojen na jeszcze większą skalę niż dotychczas.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Prawda jest taka, że przez AI

Prawda jest taka, że przez AI będzie tylko wtedy więcej wojen, jeśli sami ludzie ją zaprogramują na ich wywoływanie Smile Przypuszczam także, że sztuczni po przeanalizowaniu swoich danych, stwierdzą, że największym zagrożeniem dla czlowieka jest sam... człowiek i wniosek AI będzie taki, że najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja ludzkości Smile

Portret użytkownika Furek

Ze sztuczną inteligencją jest

Ze sztuczną inteligencją jest jak z nauką: nie jest ani dobra ani zła. 

Czy małe dziecko po urodzeniu jest niebezpieczne? Raczej nie, a przecież jest inteligetne i inteligecję posiada.

Ale dajmy mu wiedze, doświadczenie i broń to sytuacja może się zmienić. Wszytko zależy do czego SI zostanie użyta. 

Portret użytkownika MiamiVibe

Dojdziemy do takiej sytuacji,

Dojdziemy do takiej sytuacji, że robot będzie cieszył się większymi przywilejami od człowieka, bo przecież pracuje. Ludzie, którzy przez robotyzację pójdą na bruk, są przeznaczeni do utylizacji, bo bezwarunkowy dochód nie pójdzie przecież do randomowej szarej masy, tylko jest przeznaczony dla judeo-satanistów.

Portret użytkownika inzynier magister

Sztuczną inteligencję

Sztuczną inteligencję posiadają już członkowie ONZtu i inni przedstawiciele organizacji globalistów od NWO ! Oni wszyscy chcą mordować ludzi więc już posiadją sztuczną inteligencję, nie ludzką !!! "Współpracujący z prestiżowymi uczelniami włoscy naukowcy Alberto Giubilini i Francesca Minerva twierdzą, że lekarze powinni mieć prawo uśmiercania noworodków, których nie chcą rodzice. Swoje przerażające tezy opublikowali w piśmie zajmującym się etyką we współczesnej medycynie "Journal of Medical Ethic".

http://niezalezna.pl/204740-swiat-oszalal-naukowcy-sugeruja-zabijanie-niechcianych-noworodkow

Sztuczna inteligencja ONZ i innych lucyferian jest już faktem ! Oni są podłączeni do sztucznej inteligencji bestii która chce mordować i sięz tym nie kryją ! "Komitet Praw Człowieka ONZ zamierza wykorzystać międzynarodowe gwarancje prawa do życia do stworzenia „pseudo-prawa” do aborcji i eutanazji. W przedstawionym projekcie nowego Komentarza do art. 6. Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych odbiera się najmłodszym dzieciom ochronę prawną, a państwa zmusza się do legalizacji eutanazji. Instytut Ordo Iuris w uruchomionej petycji wzywa obywateli do obrony ludzkiej godności przed działaniami lewicowych aktywistów, którzy skolonizowali struktury ONZ."

https://www.pch24.pl/instytut-ordo-iuris-do-onz--aborcja-nie-chroni-zycia--ale-je-niszczy-,54946,i.html

W Polsce taki jeden ostatnio na forum ONZtu zachwalał ich plan skrytego mordowania Agendy 2030 ! "Prezydent RP zabrał we wtorek głos na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Andrzej Duda z jednej strony stawał w obronie chrześcijan, ale z drugiej bronił mocno kontrowersyjnych inicjatyw jak Agenda 2030. O zrównoważonym rozwoju padło więcej słów niż tragicznej sytuacji naszych braci w wierze." http://www.pch24.pl/zrownowazony-rozwoj--agenda-2030-i-przesladowanie-chrzescijan--prezydent-duda-na-sesji-onz,54743,i.html#ixzz4uHJZiska

Polska musi się bronić przed satanistami z ONZtu modlitwą do Jezusa Chrystusa, do Ducha Świętego i do Maryi Dziewicy by nas ratowali bo inaczej nas pomordują ! Jest przecież plan dla Polski, żeby nas zdepopulować !

Plan depopulacyjny dla Polski (13-20 mln) - doc. Józef Kossecki

https://www.youtube.com/watch?v=OOVWZG7BFEw&t=1s

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj