ONZ opublikowała wstępny projekt traktatu o zakazie posiadania broni nuklearnej

Kategorie: 

Logo ONZ

W poniedziałek, panel rozbrojeniowy Organizacji Narodów Zjednoczonych zaprezentował wersję roboczą pierwszego globalnego traktatu, który zakaże stosowania i posiadania broni jądrowej. Dokument w pełnej postaci powstanie już w lipcu. Inicjatywa jest wspierana przez państwa nienuklearne i silnie bojkotowana przez mocarstwa atomowe.

 

W zeszłym roku ONZ zatwierdziła rezolucję wprowadzającą zakaz posiadania broni nuklearnej, ponieważ otrzymała wystarczające poparcie ponad 120 krajów świata. Dwa miesiące temu odbyły się pierwsze negocjacje, które zostały wyraźnie potępione przez Chiny, Rosję i Stany Zjednoczone oraz inne państwa posiadające broń nuklearną.

 

Jest to pierwszy krok w kierunku świata bez broni jądrowej, której masowe użycie podczas ewentualnego konfliktu zbrojnego doprowadziłoby do globalnej katastrofy. Z drugiej strony Stany Zjednoczone  arguemntują, że państwa, które "strzegą pokoju na świecie" oficjalnie nie będą mogły posiadać potężnej broni odstraszającej, zaś kraje typu Korea Północna będą mogły kontynuować prace nad programem atomowym i nieoficjalnie, tak jak Izrael, posiadać broń masowego rażenia.

 

Jak dobrze wiadomo, podczas działań wojennych jakiekolwiek traktaty zwykle tracą na mocy. Nieważne czy to w Jemenie, Syrii czy Iraku - jedni używają broni chemicznej, inni stosują napalm i amunicję kasetową. W imię interesów ginie wielu niewinnych ludzi, co zwyczajnie nie obchodzi przywódców największych państw świata, osób za nimi stojących oraz koncernów zbrojeniowych.

 

Dokument w pełnej wersji zabroni sygnatariuszom stosowania, rozwijania, produkcji, gromadzenia i przechowywania broni nuklearnej lub innych materiałów jądrowych, które będzie można wykorzystać podczas działań zbrojnych. Traktat zabroni również prowadzenia testów broni nuklearnych i innych eksplozji nuklearnych.

 

Oczywistym problemem będzie zmuszenie wszystkich państw do jego podpisania. Choć Chiny, Izrael, Rosja i Stany Zjednoczone są podzielone w wielu kwestiach i rywalizują między sobą o wpływy na świecie to w tej kwestii panuje pełna zgodność - mocarstwa nuklearne kategorycznie odrzucają ten projekt. Nie wiadomo nawet kto miałby zająć się rozbrojeniem tych państw oraz kto kontrolowałby cały proces. Jest to po prostu inicjatywa, która z góry będzie skazana na niepowodzenie, choć zobaczymy co wydarzy się później. W połowie czerwca odbędą się kolejne negocjacje.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bee

Boja sie, ze ktos niewytrzyma

Boja sie, ze ktos niewytrzyma i zrobi zrzutke na pustynnym wschodzie...wiec lepiej zapobiegac...bo jeszcze ktos przypadkiem tych devili z is... zmiecie....

Cos ustalaja, cos zmieniaja, a ludziom coraz gorzej sie zyje i bezp...tez zaczyna kustykac

Portret użytkownika jaceks77

Gdy mówić będą: Pokój i

Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył. ” (1Tes. 5:3-4)

Nie wiem czemu ale po przeczytaniu tego tekstu zaraz przyszedł mi do głowy ten cytat.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

Niestety ten dokument

Niestety ten dokument skazujący ludzkość na totalną niewolę podpisały "demokratycznie" wybrane rządy 176 państw w tym Chin, Rosji i USA.

Agenda 21/30 zawiera 500 stron, na których w zawoalowany sposób opisuje się projekt globalnych zmian mających na celu budowę socjalistycznego rządu światowego (NWO) pod przewodnictwem ONZ oraz usankcjonowanego sektora bankowego i korporacyjnego.

Ale 95 % motłochu myśli, że celem tych działań ma być dobro ludzkości.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

"...by sataniści sorosowi z

"...by sataniści sorosowi z ONZtu nas nie pomordowali ! Niech Maryja Dziewica nas broni !"

Gdybyś kiedyś się zastanawiał dlaczego Polacy od wieków są non stop dymani przez wszystkich - to zwróć uwagę na to, że jako jedyne wyjście dla Polski widzisz to, że pewna dziewica zacznie się szarpać z np. sorosem czy bankierami, kiedy ty będziesz na klęczkach klepał zrowaśki i błagał zlitowania. Naprawdę ciężko o bardziej żałosny widok.
I nawet nie piszę tego do ciebie, bo masz już mózg zlasowany bezustannym bezmyślnym klepaniem tych samych wyrazów.

 

Portret użytkownika ajwaj

Nie, no to super. Ciekawe czy

Nie, no to super. Ciekawe czy ludzie wpadną na pomysł, że w ogóle zabijać się to tak trochę głupio.
Nie wiem czemu dla ONZ rożnicę sprawia odparowanie czy zgnicie za życia w wyniku napromieniowania w porównaniu do konwencjonalnego zastrzelenia czy nawet widowiskowego mordowania się mieczami.
Żadne ONZetowskie traktaty nie naprawią przedwiecznego i podstawowego błędu boga jakim było danie ludziom przeciwstawnego kciuka. Takie "dary" jak przeciwstawny kciuk umożliwiający budowę narzedzi to się należy jakimś rozgraniętym istotom - czyli na pewno nie ludziom.

Portret użytkownika Wiarosław

Pan dał nam wolną wolę, kciuk

Pan dał nam wolną wolę, kciuk ma się tu jak pięść do nosa. To tak samo jak słyszę dyskusję o powszechnym dostępie do broni palnej. To nie broń zabija, tylko ludzie bez sumienia i moralności. Kamieniem tez można zabić. Z zamiarem zabicia kogoś nie potrzebujesz AK47...i wtedy słyszę: bo jak bedziesz miał pistolet czy ktoś "obcy" to będzie mógł łatwiej zabić. Co za bzdura! Skrytobójcy zabijają cicho i od tylu. Broń palna jest głośna i łatwiej zwrócić na siebie uwagę. 

To tak samo jak z twoim kciukiem, masz łeb i "kciuk" to kombinuj Smile

 

Chwała Rodu

Portret użytkownika ajwaj

Mam kilka uwag:

Mam kilka uwag:
a) "Pan dał nam wolną wolę" - niepotrzebnie stosujesz retorykę od razu ustawiającego rozmówcę w swoich ramach. Ten sposób działa na zindoktrynowane barany (czy tam owieczki). Ja nie mam żadnego pana.
b) w ogóle nie zrozumiałeś o czym piszę. Na tyle nie zrozumiałeś, że pozwolę sobie przytoczyć pewne powiedzenie: jeżeli widzimy palec wskazujący księżyc, to tylko 'wiadomo_kto' patrzy na palec zamiast na księżyc.
 

Portret użytkownika jarząbek

Najwięcej do powiedzenia w

Najwięcej do powiedzenia w tej kwestii zapewne ma niespełna 8-milionowe "mocarstwo", na którego niepodległość czyha cały zły świat. A tak na marginesie najwięcej imigrantów na świecie jest z tego mocarstwa właśnie.

Portret użytkownika Akamai

Jeśli podpiszą taki traktat,

Jeśli podpiszą taki traktat, to już na pewno zacznie się III wojna światowa.

Ale o to chyba im chodzi. Przecież ONZ to ich agenda. Zwróćcie uwagę jak bardzo podobne jest logo ONZ do loga Anonymus. 

Ta miłość do symoboliki kiedyś ich zgubi Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj