ONZ domaga się rozpoczęcia negocjacji w sprawie Syrii

Kategorie: 

Public domain
Zachód zaczyna rozumieć, że obalenie prezydenta Syrii nie jest tak łatwe jak mogło się to wydawać na początku. Wyszkolona i uzbrojona przez USA opozycja nie jest w stanie pokonać syryjskiego rządu a oficjalne wypowiedzenie wojny czy zatwierdzenie jakichkolwiek rezolucji na forum ONZ również nie wchodzi w grę ze względu na potężnych sojuszników Assada - Rosję i Chiny. Być może nadchodzi wreszcie czas na zakończenie tej krwawej, niepotrzebnej wojny.

 

Wszystkie poprzednie rozmowy między syryjskim rządem a opozycją okazały się nieskuteczne. Baszar al-Assad jako prezydent Syrii domaga się aby Zachód przestał wysyłać broń do bojowników, którzy nieraz współpracują z terrorystami. Z kolei opozycjoniści nie chcą prowadzić negocjacji - ich jedynym postulatem jest odejście Assada. Zresztą tego samego chcą Stany Zjednoczone.

 

Rozmowy pokojowe w sprawie Syrii odbywały się w Genewie w czerwcu 2012 roku oraz w lutym 2014 roku. Niestety, jak wspominaliśmy, niczego nie udało się ustalić. Opozycja, która jest zresztą finansowana przez kraje zachodnie, nie chciała omawiać kwestii terroryzmu w kraju i domagała się odsunięcia prezydenta Syrii od władzy.

 

Organizacja ONZ powołała w zeszłym roku nowego specjalnego wysłannika ds. Syrii, Steffana de Misturę, który już od dłuższego czasu dyskutuje z obiema stronami konfliktu. W tym roku negocjacje miały miejsce w Moskwie w dniach 26-29 stycznia oraz 6-9 kwietnia. Wygląda na to, że w Genewie mogą zostać zwołane kolejne rozmowy pokojowe i jest to najwyraźniej jedyne wyjście aby zakończyć wojnę, która trwa już 4 lata. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, powstałego w Wielkiej Brytanii i stojącego w opozycji do Assada, śmierć mogło ponieść 300 tysięcy osób a nawet więcej, podczas gdy ONZ zaniża tę liczbę do 220 tysięcy.

 

 

Źródło: http://presstv.ir/Detail/2015/04/15/406377/UN-urges-reopening-of-Syria-peace-talks

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Leśny

Asad to jeden z najkrwawszych

Asad to jeden z najkrwawszych współczesnych zbrodniarzy-działalność ISIS jest mu jak najbardziej na rękę-ma pretekst do mordowania swoich obywateli.A Rosja i Chiny tak samo mają krew na rekach-równi oni sobie
 

Portret użytkownika achiles

A jak niby ta niby OPOZYCJA,

A jak niby ta niby OPOZYCJA, objąć tam ma władze, skoro ASSAD, poddał się w ubiegłym roku osadowi swego SPOŁECZEŃSTWA, w wyniku którego wygrał te wybory z kretesem i nikt nawet nie kwestionował uczciwości PROWADZENIA SAMYCH WYBORÓW, z zachodu. Ponadto, jak sobie można wyobrazić przejęcie władzy, przez tą NIBY OPOZYCJĘ, która to przecież jawnie stoi, za wymordowaniem tych 300 TYSIĘCY SYRYJCZYKÓW, jawnie popierąjąc TERRORYSTÓW Z ISIS, którzy tam terror, śmierć, gwałty i cywili mordowanie PRZEPROWADZAJĄ, NA MASOWĄ SKALĘ?  W tym wszystkim wyrażam osobiście głęboka nadzieję, iż ani ROSJA, ANI CHINY, swego poparcia, dla ASSADA, nie wycofają, a nawet je znacząco wzmocnią w celu ZAKOŃCZENIA TEGO BESTIALSKIEGO SZALEŃSTWA, podsycającego systematycznie, przez CHCIWY I ZDEGENEROWANY ZACHÓD + IZRAEL. 

Skomentuj