ONZ alarmuje, że światu grozi wielki głód z powodu pandemii koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że trwająca pandemia koronawirusa SARS-COV-2 może już w najbliższych miesiącach doprowadzić do klęski głodu na skalę globalną. „Pandemia głodu” będzie wynikać z kryzysu gospodarczego, jaki już teraz wywołuje koronawirus.

 

Dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego David Beasley przypomniał, że jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa prognozowano, iż w 2020 roku, świat stanie w obliczu najgorszego kryzysu humanitarnego od czasu II wojny światowej. Sytuacja ta wynika z wojen prowadzonych na terenie Syrii i Jemenu, plagi szarańczy w Afryce, częstych klęsk żywiołowych oraz kryzysów gospodarczych.

 

ONZ szacuje, że problem głodu dotyka aktualnie około 956 milionów ludzi na całym świecie, natomiast według najnowszych analiz, do końca 2020 roku, kryzys może dotknąć kolejne 130 milionów ludzi. Jednak liczba ta nie uwzględnia ofiary pandemii. Światowy Program Żywnościowy dostarcza żywność codziennie niemal 100 milionom ludzi, z czego około 30 milionów polega wyłącznie na działalności tego programu. Jeśli ta pomoc zostanie odcięta, na przestrzeni trzech miesięcy każdego dnia może umierać z głodu około 300 tysięcy ludzi.

Najczęstszą przyczyną klęski głodu są konflikty zbrojne i poważne konflikty polityczne, co widać na przykładzie Afganistanu, Etiopii, Haiti, Jemenu, Kongo, Nigerii, Sudanu i Sudanu Południowego, Syrii oraz Wenezueli. Lecz trwająca obecnie pandemia może sprawić, że więcej ludzi umrze z powodu negatywnego wpływu ekonomicznego koronawirusa SARS-SOV-2, niż w powodu samego zakażenia się. Nałożone blokady i kryzys gospodarczy spowodują utraty dochodu wśród wielu ludzi.

 

Światowy Program Żywnościowy wskazuje, że z powodu pandemii nastąpi gwałtowny spadek przekazów pieniężnych od zagranicznych pracowników dla ich rodzin, żyjących w biednych krajach; utrata dochodów z turystyki, od których niektóre państwa są uzależnione, a także załamanie cen ropy, które mają ogromny wpływ gospodarczy na kraje, zarabiające na jego eksporcie. Koronawirus zapoczątkuje kryzys w wielu państwach i znacząco go pogłębi tam, gdzie panuje bieda i trwają wojny.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Alejakto

"Organizacja Narodów

"Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że trwająca pandemia koronawirusa SARS-COV-2 może już w najbliższych miesiącach doprowadzić do klęski głodu na skalę globalną. „Pandemia głodu” będzie wynikać z kryzysu gospodarczego, jaki już teraz wywołuje koronawirus."

Ten kryzys nie zostal wywolany przez koronawirusa, tylko przez Pandemie ogloszona wlasnie przez WHO.

mowmy wprost

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

onz jest częścią tego szamba

onz jest częścią tego szamba więc powinni się czuć współwinni całej sytuacji, wystarczy pozbyć się pasożytów i kryminalistów ze szczytów władzy oraz banku światowego a zwykli ludzie sobie poradzą sami, ludzie w afryce jeszcze nie upadli taki nisko jak cywilizacja zachodnia, i potrafią sobie wyprodukować czy znaleźć jedzenie, wielki głód to grozi wszystkim europejskim miastom bo zasiedlone są przez ludzi którzy nie potrafią nawet rzeżuchy w doniczce wyhodować, bo tak zostali wytresowani by nie robić nic poza swoją ograniczoną i bezużyteczną w czasach kryzysu pracą

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Kwazar

"światu grozi wielki głód z

"światu grozi wielki głód z powodu....itd." No ale jak to ? XXI wiek,wszendzie śtućna inteligęcja,no i ludzie takie mondre i cwane som nie to co w sredniowieczu i kapitalizm mamy i ...no wogóle demokrację amerykańskom i telefony komurkowe. No sie pytam jaki głód ? No jaki ?! Se przez komurke zamówię hamburgiera od Donalda jak mnie głód złapie już.

Portret użytkownika Jestem który jest

Przed "pandemią" ONZ wszystko

Przed "pandemią" ONZ wszystko zeżarło i teraz nie będzie dla biednych !!! Takie czasy ... a przecież trza się w COŚ ubrać i CZYMŚ jeździć albo POLATAĆ a bieda .. no cóż "kula u nogi" ONZ-tewi Im więcej ONZ zeżre tym mniej zostanie dla biednych i pozbędą się "problemu" ...

Portret użytkownika Taki

Trzeba sie przygladac gdzie

Trzeba sie przygladac gdzie te maszty sa zeby w odpowiednim momencie NAS nie Ugotowaly ,bo przy 60 GHZ jest To Moment ze w Czlowieku nie zachodzi juz wymiana Tlenu ———czy nie jest To podobne do WIRUSA ????????   

Portret użytkownika nauta

No to się zaczyna następna

No to się zaczyna następna pandemia debilizmu. Teraz zidiociałe trolle będą nas przekonywać o nieuniknionych i straszliwych skutkach "pandemii", choć cała ta dęta "pandemia" trwała ze dwa tygodnie i nie byli w stanie utrzymać podwyższonej śmiertelności a bardzo się starali. Oczywiście "podwyższonej" też powinno być w cudzysłowie. https://www.euromomo.eu/

Portret użytkownika Uther Lightbringer

ONZ zachowuje się tak, jakby

ONZ zachowuje się tak, jakby wcześniej nie wiedziało o tym, że wielu ludzi cierpi z powodu braku jedzenia. Organizacja ta po raz kolejny  udaje, że pomaga potrzebującym i troszczy się o nich, podczas gdy tak naprawdę działa na ich szkodę.

Strony

Skomentuj