ONZ alarmuje: Mamy tylko 12 lat na zahamowanie zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Powołany do życia przez ONZ Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu opublikował raport, w którym wezwał do szybkich, daleko idących i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach działalności społecznej.

 

Raport, który opiera się na ponad 6000 referencjach naukowych, sporządzonych przez 91 autorów z 40 krajów, przedstawia wzrost globalnego ocieplenia o 1,5 stopnia Celsjusza w porównaniu do poziomu sprzed rewolucji przemysłowej.

 

Naukowcy twierdzą, że wzrost temperatury prowadzi do coraz częstszego występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, wzrostu poziomu mórz, zmniejszania się warstw lodu morskiego w Arktyce oraz wielu innych niekorzystnych zmian w środowisku.

Profesor Ove Heugh-Guldberg z australijskiego Uniwersytetu w Queensland podkreślił, że zmiany klimatyczne już teraz w dużym stopniu oddziałują na ludzi i ekosystemy, a w przyszłości negatywny wpływ jeszcze się zwiększy, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki zapobiegawcze.

 

W raporcie poinformowano również, że do 2030 roku, globalna emisja dwutlenku węgla spowodowana przez człowieka będzie musiała spaść aż o 45%, jeśli mamy uniknąć najgorszego. Pozostało więc już tylko 12 lat, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom zmiany klimatu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika anonimm

Wystarczy przypomniec sobie

Wystarczy przypomniec sobie co tego typu instytucje mówiły kilka - kilkanaście lat temu. I co, stało sie coś ? To tylko kolejna propaganda. Ludzie nie pamiętaja już o czym debatowano kilkanaście lat temu więc mozna im wcisnąć każdą informację, przynajmniej wiekszości społeczeństwa.

Portret użytkownika ProEkolog

Kolejna propagandą jest

Kolejna propagandą jest ściema,że wszystko jest dobrze i po staremu..ile jeszcze anomali pogodowych musi zajść żeby ciemna masa ludzi zrozumiała że musimy się ogarnać,dojdziecie do tego kiedy bedzie już za pózno:)

 

Portret użytkownika tomasz26

z racji tego ze masoneria onz

z racji tego ze masoneria onz wiadomości szyfruje  1+2 wyczodzi 3 jak by nie liczyć.. zteszta po części prognozuje sie to tez z prognozami polakow i tych ze swiata aternatywnych poszukiwań wiedzy ...cylke jakie sa i były kazdy co pszukuje wie ...to poprostu tak funkcjonuje

Portret użytkownika piotr p

Referencja naukowa = dane

Referencja naukowa = dane pasujące do z góry założonej tezy. Kiedy reklamowali szwindel z dziurą ozonową to propaganda korzystała z atawizmów (tzw. lęków pierwotnych), TV pokazywał spękaną ziemię, przesypujący się piasek a przekaz wzmocniony był strachem przed śmiercią (pokazywali czerniaka). Żyjemy w czasach, w których kłamstwo w tytuły naukowe się przebiera.

Portret użytkownika profos

Wszyscy pseudo-naukowcy

Wszyscy pseudo-naukowcy głoszący, że CO2 jest zagrożeniem ludzkości są heretykami, poczytajcie jakie stężenie tego gazu było w czasach gdy żyły dinozaury - 3 razy wyższe. Organizmy żywe i rośliny bardzo dobrze znoszą wyższy poziom CO2 a wręcz tego potrzebują - również człowiek. Metan jest gazem cieplarnianym, którego wpływ jest 22 razy większy niż dwutlenku węgla, a średnia zawartość w atmosferze wynosi 1,7 ppm (w ciągu minionych dwustu lat wzrosła ponad dwukrotnie).

Powstaje w wyniku beztlenowego rozkładu biomasy przez bakterie (fermentacja metanowa). A co to jest biomasa? biomasa - ulegająca biodegradacji część produktów, odpadów lub pozostałości pochodzenia biologicznego (łącznie z substancjami roślinnymi i zwierzęcymi)

Wiecie co mi to przypomina, że metan jest regulatorem ilości życia na ziemi, tzn. dużo roślin i organizmów żywych na ziemi = wiecej metanu.

Portret użytkownika Mirek 54321

Może warto zamiast na fabryki

Może warto zamiast na fabryki popatrzeć w niebo jak nasi specjaliści od ocieplenia wpływają na temperaturę za pomocą smużenia chemikliami. Jak łatwo udaje się im rozpędać chmury. Coraz lepiej im to wychodzi

Portret użytkownika Jestem, który jest

Roziązanie jest TYLKO jedno.

Roziązanie jest TYLKO jedno. Zatrzymać przemysł ! ale na to NIGDY się nie zgodzą owładnięci mamoną. Dlatego NIKT tego NIE zatrzyma ! i będzie to co ma być, a być MUSI bo taki jest BOSKI plan! NIKT tego NIE zmieni ! Darujcie sobie WASZE apele i te wszystkie wypociny. Juz się wszystko toczy i jest coraz bardziej GORĄCO i będzie WRZAŁO aż WYKIPI co ma WYKIPIĆ. Dajcie sobie spokuj, już WAS NIEKT nie słucha. Chcieliście niszczyć to zniszczyliście, a teraz bieddych ludzi obwiniacie WYYYY to zrobiliście przez waszą nieopamiętaną miłość do MAMONY. Mieliście CZAS, ale nie wykorzystaliście go. Jak zabijaliście tak zabijacie. Zabierzecie sobie sowją mamone tam dokąd pójdziecie. NIE juz odwrotu. Amen.

Portret użytkownika SurvivorMan

Wszystko pięknie ładnie, ale

Wszystko pięknie ładnie, ale do faktu degradacji ziemskiego ekosystemu przez ludzkiego pasożyta, naprawdę nie potrzeba mieszać obiegu Układu Słonecznego w Galaktyce... Nie trzeba być nawet naukowcem żeby pewne rzeczy zauważyć... Wręcz nieraz wystarczy wyleźć z domu i pospędzać trochę czasu na łonie Matki Natury... Tylko tyle...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

To co Matka Natura mozolnie

To co Matka Natura mozolnie tworzyła przez setki milionów lat, pasożyt zwany potocznie "człowiekiem cywilizowanym", zdołał rozwalić w zaledwie 2-3 stulecia... To będzie nawiększe w dziejach tej planety, a zarazem najbardziej idiotyczne masowe samobójstwo... 100... Tyle milionów osobników homo sapiens maksymalnie przetrwa... Głównie ci co dziś nazywani są przez cywilizowanego pasożyta, tak zwanymi "ludźmi prymitywnymi"...
Jeszcze troszkę...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj