ONZ alarmuje: Mamy tylko 12 lat na zahamowanie zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Powołany do życia przez ONZ Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu opublikował raport, w którym wezwał do szybkich, daleko idących i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach działalności społecznej.

 

Raport, który opiera się na ponad 6000 referencjach naukowych, sporządzonych przez 91 autorów z 40 krajów, przedstawia wzrost globalnego ocieplenia o 1,5 stopnia Celsjusza w porównaniu do poziomu sprzed rewolucji przemysłowej.

 

Naukowcy twierdzą, że wzrost temperatury prowadzi do coraz częstszego występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, wzrostu poziomu mórz, zmniejszania się warstw lodu morskiego w Arktyce oraz wielu innych niekorzystnych zmian w środowisku.

Profesor Ove Heugh-Guldberg z australijskiego Uniwersytetu w Queensland podkreślił, że zmiany klimatyczne już teraz w dużym stopniu oddziałują na ludzi i ekosystemy, a w przyszłości negatywny wpływ jeszcze się zwiększy, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki zapobiegawcze.

 

W raporcie poinformowano również, że do 2030 roku, globalna emisja dwutlenku węgla spowodowana przez człowieka będzie musiała spaść aż o 45%, jeśli mamy uniknąć najgorszego. Pozostało więc już tylko 12 lat, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom zmiany klimatu.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Mamy tylko 12 lat na

"Mamy tylko 12 lat na zahamowanie zmian klimatu" ?! My w sumie niczego nie mamy! Nawet nie udało się ustalić czym spowodowanana jest zmiana pogody.O zmianach klimatu nie wspomnę, tylko o pogodzie piszę, bo przecież (zawsze tak było) Niestety i niesmiało upieram się, że jednak nie zawsze.Pozostał nam jedynie survival w wypchanym bibelotami plecaku, latających po lasach których w sumie i tak NIE BĘDZIE ! Smile Dokładnie tak jak, ani wody do picia zdatnej, ani jedzenia wyjedzonego do cna, przez MROWIĘ Survivalowców zmuszonych samych z sia w tych okolicznościach zagłady.

 

Moja ocena tego jest taka. Jeśli dzisiaj jeszcze nie masz miejsca odpowiednio bezpiecznego z żarciem i piciem na lat ileś, to lepiej daj sobie spokój i spokojnie poczekaj na swoją kolej.

Portret użytkownika anonimm

Wystarczy przypomniec sobie

Wystarczy przypomniec sobie co tego typu instytucje mówiły kilka - kilkanaście lat temu. I co, stało sie coś ? To tylko kolejna propaganda. Ludzie nie pamiętaja już o czym debatowano kilkanaście lat temu więc mozna im wcisnąć każdą informację, przynajmniej wiekszości społeczeństwa.

Portret użytkownika ProEkolog

Kolejna propagandą jest

Kolejna propagandą jest ściema,że wszystko jest dobrze i po staremu..ile jeszcze anomali pogodowych musi zajść żeby ciemna masa ludzi zrozumiała że musimy się ogarnać,dojdziecie do tego kiedy bedzie już za pózno:)

 

Portret użytkownika tomasz26

z racji tego ze masoneria onz

z racji tego ze masoneria onz wiadomości szyfruje  1+2 wyczodzi 3 jak by nie liczyć.. zteszta po części prognozuje sie to tez z prognozami polakow i tych ze swiata aternatywnych poszukiwań wiedzy ...cylke jakie sa i były kazdy co pszukuje wie ...to poprostu tak funkcjonuje

Portret użytkownika piotr p

Referencja naukowa = dane

Referencja naukowa = dane pasujące do z góry założonej tezy. Kiedy reklamowali szwindel z dziurą ozonową to propaganda korzystała z atawizmów (tzw. lęków pierwotnych), TV pokazywał spękaną ziemię, przesypujący się piasek a przekaz wzmocniony był strachem przed śmiercią (pokazywali czerniaka). Żyjemy w czasach, w których kłamstwo w tytuły naukowe się przebiera.

Portret użytkownika profos

Wszyscy pseudo-naukowcy

Wszyscy pseudo-naukowcy głoszący, że CO2 jest zagrożeniem ludzkości są heretykami, poczytajcie jakie stężenie tego gazu było w czasach gdy żyły dinozaury - 3 razy wyższe. Organizmy żywe i rośliny bardzo dobrze znoszą wyższy poziom CO2 a wręcz tego potrzebują - również człowiek. Metan jest gazem cieplarnianym, którego wpływ jest 22 razy większy niż dwutlenku węgla, a średnia zawartość w atmosferze wynosi 1,7 ppm (w ciągu minionych dwustu lat wzrosła ponad dwukrotnie).

Powstaje w wyniku beztlenowego rozkładu biomasy przez bakterie (fermentacja metanowa). A co to jest biomasa? biomasa - ulegająca biodegradacji część produktów, odpadów lub pozostałości pochodzenia biologicznego (łącznie z substancjami roślinnymi i zwierzęcymi)

Wiecie co mi to przypomina, że metan jest regulatorem ilości życia na ziemi, tzn. dużo roślin i organizmów żywych na ziemi = wiecej metanu.

Portret użytkownika Mirek 54321

Może warto zamiast na fabryki

Może warto zamiast na fabryki popatrzeć w niebo jak nasi specjaliści od ocieplenia wpływają na temperaturę za pomocą smużenia chemikliami. Jak łatwo udaje się im rozpędać chmury. Coraz lepiej im to wychodzi

Strony

Skomentuj