„Oni nazwali nas małpami" - H&M opuszcza RPA po serii pogromów w sklepach firmowych

Kategorie: 

Źródło: H&M

Na początku stycznia H&M została oskarżona o rasizm. Firma opublikowała zdjęcie czarnego chłopca w bluzie z napisem „Najfajniejsza małpa w dżungli". Po fali publikacji na portalach społecznościowych związek z marką zerwał muzyk The Weeknd i raper G-Eazy. Nawet publiczne przeprosiny firmy i wycofanie bluzy z wyprzedaży nie powstrzymało skandalu. W weekendy sklepy H&M w Południowej Afryce padły ofiarą „Fighters for Economic Independence".

 

Aktywiści „Bojowników o niezależność gospodarczą" (partia zwolenników rewolucyjnego socjalizmu i lewicowego populizmu) rozbili jeden ze sklepów H&M. Przeprowadzono także atak hakerski na sklep internetowe marki.

„Nazwali nas małpami, więc zachowujmy się tak, jak one" – skomentował sprawę jeden z działaczy.

Inni niezadowoleni wzywają do cichego i pokojowego protestu przeciwko H&M poprzez zaprzestanie kupowania odzieży szwedzkiej marki. Rozróby, które zarejestrowane na wideo, miały miejsce w sobotę w kilku sklepach H&M w RPA. Naoczni świadkowie mówią, że „bojownicy o ekonomiczną niezależność" ze śpiewem maszerowali przez centra handlowe, niszcząc sklepy i kierując pogróżki pod adresem tych, którzy próbowali to filmować.

W niedzielę sklepy H&M w RPA były zamknięte, a wystawy i gabloty zakryte papierami. Zarząd firmy twierdzi, że zamknięcie jest tymczasowe. „Bojownicy o niezależność ekonomiczną" zamierzają powtarzać jednak swoje akcje.Przyszłość biznesu H&M w RPA jest nieznana, a setki pracowników firmy prawdopodobnie stracą pracę. W sumie pod marką H&M w tym kraju funkcjonje 17 sklepów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

"Nazwali nas małpami więc

"Nazwali nas małpami więc zachowujemy się tak, jak one".  Jest dokładnie odwrotnie. Zachowują się jak małpy więc tak są nazywani. Swoją drogą gdyby napis brzmiał: "Śmierć białym" to firma dostała by medal za walkę z rasizmem.
 

Portret użytkownika CzarnyOlo

Jakby się uśmiechnął a nie

Jakby się uśmiechnął a nie wyglądał na dziecko trzymające w zanadrzu karabin. I dodatkowo dorzucono by małego szweda nie było by sprawy. Jednak ta rzekoma pomyłka speców od marketingu podkręcona przez media to reżyserka. Kompleksy wszczepiane przez pokolenia stanowią silną sferę w podświadomości  mającą wpływ na reakcję wyzwalaną emocjami. Ta akcja soc. daje do myślenia jak bardzo potrzebujemy zakompleksionych czarnych rasistów wyzwalanych na tweety i portale oraz zakompleksionych białych zaprogramowanych na całkowite popuszczenie śluzy.

Portret użytkownika Eva11

Ale o tym 22 to tylko faceci

Ale o tym 22 to tylko faceci piszą zawsze i użalaja się nad swymi kompleksami...

Nie znam białych kobiet aby tak prędko oddawały się w ręce tych co ich uważacie za bardziej męskich....Z tego powodu ...

A to tylko.preteks dla swoich słabości...

Za dużo oglądacie chyba tych filmów odpowiednich ....hahhah

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MiamiVibe

O co tym czarnym chodzi ?

O co tym czarnym chodzi ? Rzeczywiście, są małpami i pokazali to dobitnie demolując sklep. Nie bronię tu oczywiście H&M bo to typowy korpo-moloch, który dorobił się wyzyskiem ludzi, ale czy wyobrażacie sobie białych demolujących salon, po zobaczeniu np. bluzy z napisem, powiedzmy ,,najfajniejszy białas tyrający na czarno-kolorowy motłoch" Biggrin

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj