Olimpiada, zwyczajowy czas pokoju, który teraz stał się okazją do siania terroru

Kategorie: 

Oficjalne logo Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim Soczi

W czasach antycznych czas trwania Świętych Igrzysk Olimpijskich oznaczał przerwanie wszelkich wojen i skupienie się na rywalizacji sportowej. Nowożytne zawody tego typu, które aspirują do miana kontynuacji tych tradycji ze starożytności, są wręcz zaprzeczeniem tej idei.

 

Aby udowodnić, że w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich częściej dochodzi do aktów terroru nie trzeba się nawet wysilać. Niechlubną listę otwiera masakra w Monachium gdzie podczas zawodów w 1972 roku, członkowie radykalnej islamskiej organizacji Czarny Wrzesień zabili 11 izraelskich sportowców.

 

Kolejnym przykładem jest to, co stało się w 1996 roku w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych. Tam również doszło do ataku, tym razem bombowego. Tym razem dokonał go prawicowy fundamentalista Eric Robert Rudolph. Zginęły 2 osoby a 111 zostało rannych. W trakcie trwania tej olimpiady doszło też do tajemniczej katastrofy TWA 800, która początkowo wyglądała jak skutek porwania.

 

Nie można nie wspomnieć również o wojnie gruzińsko-rosyjskiej, która wybuchła prawie dokładnie tego samego dnia, kiedy w Pekinie otwierano igrzyska. Na szczęście zarówno Chińczycy, jak i cztery lata potem Brytyjczycy, zdołali uchronić uczestników olimpiady przed zamachami. Za kilka dni zaczyna się kolejne wyzwanie tego typu, XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

 

Zawody te będą się odbywać w Rosji, a samo miasto jest subtropikalnym kurortem. To zresztą pierwszy raz, gdy rozgrywa się zimowe igrzyska w miejscu gdzie rosną palmy. Jednak Rosjanie jakoś sobie poradzą ze śniegiem, gorzej z terrorystami.

 

Obecnie ryzyko zamachu na uczestników propagandowej imprezy Władimira Putina jest bardzo duże. Ich bezpieczeństwa strzeże podobno aż 140 tysięcy funkcjonariuszy służb. Wydaje się, że atak terrorystyczny w takich warunkach jest wykluczony, ale nic bardziej błędnego.

 

W budowaniu obiektów olimpijskich brało udział wielu mieszkańców Kaukazu i jeśli terroryści chcieli przeprowadzić tam zamach naiwnością jest oczekiwanie, że ktoś obwieszony materiałami wybuchowymi doprowadzi do masakry. Dużo bardziej niebezpieczne mogą być ładunki ukryte w budynkach i detonowane zdalnie. Miejmy nadzieje, że pojedynek FSB i islamistów z samozwańczego Emiratu Kaukazu nie będzie znaczony obfitą daniną krwi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika cobe

W obecnych czasach wiele

W obecnych czasach wiele ugrupowań ( terrorystycznych ) ma jedyny moment na to by dać znać o sobie donośle włąśnie podczas sytuacji kiedy oczy wielu są skupione w jedno miejsce. Olimpiada w Rosji może przekształcić się w kolejny krok w zniewoleniu człowieka nakazami, zakazami i pogłębieniem działania służb inwigilacyjnych. Jeśli, powtarzam jeśli, dojdzie do zamachów podczas igrzysk i czy to pośrednio czy dokłądnie w samym centrum wiosek olimpijskich to może oznaczać jedno. Że wojna z terrorem nigdy nie zostanie wygrana. Ponieważ terror stosują Ci sami co z nim walczą. Pod płaszczem ochrony społeczeństwa dostają od tego społęczeństwa aprobatę do pogłebienia rozwoju tajników które mają przygotować nas na totalne zniewolenie i utratę człowieczeństwa raz na zawsze. Czas jaki pozostał do dokonania się wielkiej przemiany na rzecz rządzących jest bliżej celu niż większości się wydaje. Polityka wielu Państw w ostatnim czasie polega na zawłaszczeniu maximum. Co to przyniesie ? Cóż,  ludzie z Usraelum wiedzą dokładnie ile kroków ich dzieli od powiedzenia nam w twarze co znaczy być innowiercą czyli gojem.

Portret użytkownika xtb

Zdaje się że Nostradamus w

Zdaje się że Nostradamus w swoich czterowierszach lub almanachu coś pobąkiwał  o igrzyskach hekatomby i krótko po tym wybuch III WŚ  w dniu gdy ogłoszony zostanie wielki pokój na wschodzie.
To tak mało na temat ale mi się akurat przypomniało. 
 

Portret użytkownika greani11

nie jestem z polski ale

nie jestem z polski ale wydaje mnie sie ze juz wam zapowiadano podwyzki od lutego czy nie ? sluchalem w tamtym roku tych smiesznych marionetek w tv  stad tez wiem o tym takie byly plany. a to fakt ze odwraca sei uwage obywateli i to nie pierwszy raz. w budowie wszystkich obiektow brali udzial tani pracownicy z kaukazia.wiec o czym mowa.a jakby co to jakos 3 miesiace juz cisza . i najwyzszy czas by sie cos stalo Wink a do tego nie potrzeba nostradamusow i innych smiesznych bajek.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Rasta4Peace

Tak robili zawsze, w

Tak robili zawsze, w starożytnym Rzymie gdy społeczeństwo się buntowało ze względu na wszelakie problemy czy poprostu nie podobała im się włądza organizowane były turnieje na koloseum, ludzie dawali łatwo się zwieść. Obecnie jesteśmy na sporo wyższym poziomie świadomości jak i inteligencji. Olimpiada w Soczi może być również użyta w ten sam sposób co World Trade Center.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Skomentuj