Olbrzymie stada skrzydlatych owadów zaatakowały syberyjskie miasto

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ogromna horda skrzydlatych owadów zaatakowała ulice Krasnojarska, tworząc gigantyczne chmury w powietrzu i rojąc się na chodnikach.

 

W poniedziałek w Internecie zaczęły pojawiać się liczne filmy z inwazją owadów, które szybko stały się tematem bardzo popularnym w Rosji. Gromadzenie chrząszczy rozpoczęło się w mieście w weekend i stało się szczególnie intensywne w poniedziałek rano.

 

Na nagraniach widać skrzydlate stworzenia latające w powietrzu w gęstych, przypominających chmury stada. Reszta postanowiła zaroić się na ziemi, pokrywając chodniki grubym ruchomym dywanem. Niektóre owady zbliżyły się odważnie do mieszkańców Krasnojarska, wchodząc na ludzi i wplatając się w ich włosy.

 

Zdjęcia dostępne w Internecie sugerują, że miasto zostało nawiedzone przez mszycę brzozową (Euceraphis betulae). Wydaje się, że populacja owadów wzrosła dramatycznie z powodu niezwykle ciepłego sezonu. I chociaż owady są nieszkodliwe dla ludzi, mogą stanowić zagrożenie dla roślinności, zwłaszcza brzóz, którymi liśćmi się żywią.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj