Olbrzymie pajęczyny pokryły greckie wybrzeże

Kategorie: 

Źródło: Giannis Giannakopoulos na Youtube.com

Wybrzeże w miejscowości Aitoliko stało się właśnie najgorszym możliwym koszmarem dla osób cierpiących na arachnofobię. Pająki pokryły je pajęczynami o długości około 300 metrów. Zadziwiające nagranie z tego miejsca opublikowano w sieci.

 

Imponujące pajęczyny to według specjalistów dzieło kwadratników długonogich – pająków z bogatej w gatunki rodziny kwadratnikowatych. Pajęczaki posiadają delikatną budowę, smukłe, wydłużone odwłoki i bardzo długie odnóża. Nietypowa budowa pozwala kwadratnikom na bieganie po wodzie szybciej, niż poruszają się one po lądzie.

 

Mimo tworzenia gigantycznych pajęczyn, kwadratniki nie są niebezpieczne dla ludzi i nie powodują żadnych szkód. Ich krzykliwe dzieło w rzeczywistości nie jest nawet niczym niezwykłym – to naturalny element krzyżowania się pająków. Tegoroczny wzrost populacji komarów dał stawonogom doskonałą pożywkę i stąd tak obfite pajęczyny.

 

Jak informują specjaliści, podobne zjawisko zaobserwowano we wskazanym regionie w 2003 roku. Niebawem krzyżowanie się pająków dobiegnie końca, a pajęczyny ulegną naturalnej degradacji, pozostawiając nieuszkodzone rośliny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj