Olbrzymie osuwisko zniszczyło ważną drogę w Peru

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Peru gigantyczne osuwisko zniszczyło ponad kilometr drogi krajowej PE-14 A w rejonie Ponto (odcinek Pomachaca-Yungilla), w prowincja Huari.

Osuwisko spowodowało również przerwy w dostawie prądu w prowincji Huari, a także w prowincjach przylegających.

 

Według peruwiańskiego Regionalnego Centrum Operacji Kryzysowych (COER), wioska Kulluchak musi zostać pilnie ewakuowana, ponieważ mogłaby również zostać zniszczona przez kolejne osuwisko, którego nie można wykluczyć.

 

Stoki, które zsuwają się w dół są nadal ruchome i bardzo niestabilne. Naprawy drogi będą możliwe tylko wtedy, gdy zmniejszy się ryzyko zawalenia, a na to narazie się nie zanosi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Osuwiska się zdarzają. A tam

Osuwiska się zdarzają. A tam gdzie malo drzew lub trzęsienia ziemi,tudzież wylesianie w pobliskiej puszczy będzie miało wplyw.nie wspomnę o pierwiastkach wypłukiwanych wlasnie w tych rejonach spod ziemi dla produkcji bateryjek dla tego chorego z zaburzeniami,,(przyp.billi) świata.

Skomentuj