Olbrzymie opady śniegu nadchodzą nad Amerykę Południową

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Masa powietrza znad Antarktydy ma w tym tygodniu rozprzestrzenić się na szerokich obszarach Ameryki Południowej. Zdaniem meteorologów, może to przynieść historyczne spadki temperatury i opady śnieg.


Zimny front pokryje dużą część Argentyny i dotrze do Brazylii, Paragwaju, Urugwaju, Boliwii, Peru, Ekwadoru, Kolumbii i Wenezueli. Intensywne opady śniegu spodziewane są w Urugwaju i Argentynie, szczególnie w prowincjach Santa Fe i Entre Rios.


W Brazylii śnieg pokryje większość regionów Rio Grande do Sul i Santa Catarina. Obszary te opanował już historycznie zimny sierpień, który doprowadził do silnych mrozów. Rekordy zimna zostały pobite w całym kraju w ciągu jednego tygodnia.

 


W Urugwaju spodziewane są temperatury poniżej zera między -5 a -2 C w piątek, z maksymalnymi temperaturami między 11 a 14 ° C w sobotę 22 sierpnia. Na terenie Argentyny śnieg będzie padał nie tylko w pasmach górskich Patagonii i Mendozy, ale także w częściach kraju, w których opady śniegu są zazwyczaj niewielkie lub nie występują wcale w ciągu roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj