Olbrzymia kula ognia eksplodowała nad Holandią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jasna kula ognia ( prawdopodobnie meteor) pojawiła się na nocnym niebie nad północnym-wschodem Holandii. To spektakularne wydarzenie miało miejsce kilka dni po tym, gdy dwie inne kule ognia eksplodowały nad Belgią, oraz nad Niemcami i to w odstępie zaledwie dwóch i pół godziny.

Incydenty z Belgii i Niemiec miały miejsce jeszcze 1 kwietnia bieżącego roku. Tymczasem do najnowszej obserwacji meteora doszło 4 kwietnia w okolicach 21:44 czasu uniwersalnego. Zgłoszenia dotyczące obserwacji przelotu tego obiektu docierały z wielu obszarów Europy wliczając w to Niemcy, Danię, Wielką Brytanię, Belgię i Holandię.

Amerykańskie stowarzyszenie astronomiczne AMS otrzymało aż 537 raportów dotyczących tego incydentu. Dzięki relacjom świadków oraz obliczeniom specjalistów, znamy przybliżoną trajektorię tego obiektu. Po wejściu w ziemską atmosferę, skierował się on w stronę holenderskiego wybrzeża. Przelot meteora został zarejestrowany przez wielu naocznych świadków oraz liczne kamery internetowe. Nagrania z tego wydarzenia, możecie zobaczyć poniżej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Plejada...

​​​​​​Dziennie rejestruje się

​​​​​​Dziennie rejestruje się  od kilku do kilkunastu kul ognia wchodzących w atmosferę ziemską małych meteorów a poza tym stale namierza się większe asteroidy stanowiące potencjalne  zagrożenie .Jak leci tak  większa grupa ,nie raz mnieszy może  przemknąć nie zauważony i dolecieć albo i nie do Ziemi.Na szczęście te większe są monitorowane i wrazie czego są podejmowane kroki aby wykorzystać obecną technologię i je dezintegrować...no i dobrze zamiast prowadzić głupie i okrutne wojny lepiej wykorzystać nowe technologie do obrony przed niebezpiecznymi asteroidami.A w tych dniach 1 i 4 jakieś właśnie śmignęły miały od 10  do 18 M w odległości jedną piątą  ,jedna trzecia odległości do Księżyca a potem jeszcze jedna ale już prawie pięć odległości do ksieżyca...tak więc ciągle coś lata...ale nie przejmujcie się damy radę ..pozytywne wizje są że jeszcze pożyjemy w tym wieku sama taką miałam ..stałam  z jakąś istotą na plaży a coś leciało w naszą stronę ...a ona mnie pocieszała... już miałam się zakopać w piasek  a ta kula rozpadła się po za Ziemią.

.

Portret użytkownika minus

Hejka wszystkim.Wniosek jest

Hejka wszystkim.Wniosek jest banalnie prosty...Chcesz,żeby ktoś cię widział,komentuj pod najnowszymi postami nawet offtop.Odpowiadam gościom sprzed czterech dni i nawet pies z kulawą nogą tam nie wejdzie!

Tak,że apel do wszystkich!!!

Jak chcecie mieć koment na bieżąco,to wbijajcie się pod najnowsze newsy.Oczywiście omijajcie "artykuły" SSTALINA czy inne pitolenie o zorzach polarnych (Anakin).

Skomentuj