Olbrzymia asteroida znajdzie się dzisiaj w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Astronomowie podają, że w ciągu najbliższych dwóch dni, potencjalnie niebezpieczna asteroida 2020 WU5 przeleci w odległości ośmiu milionów kilometrów od Ziemi. Trajektoria jej orbity została upubliczniona na stronie internetowej NASA Jet Propulsion Laboratory.

 

2020 WU5 została odkryta 29 listopada 2020 roku, dzięki zdjęciom uzyskanym przez teleskop kosmiczny NEOWISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer). Asteroida należy do tak zwanej grupy Apolla. Jest to zaledwie jedna z grup obiektów, których orbity przecinają się z ziemską. Według naukowców, średnica tego konkretnego obiektu, waha się od 500 metrów do 1,1 km.


Najbliższe zbliżenie do Ziemi 2020 WU5, spodziewane jest w nocy z 13 na 14 stycznia. Pomimo tego, że asteroida przeleci dość daleko od Ziemi - według różnych szacunków od 8,1 do 7,5 miliona kilometrów - jest klasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczna.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj