Olbrzymi pożar pustoszy Rezerwat Przyrody w Boliwii

Kategorie: 

Źródło: Carlos Hugo Sanchez

Władze Boliwii podały, że ponad 280 000 hektarów lasów zostało zniszczonych przez pożary. Zagrożenie dotarło nawet do obszaru, w którym mieszka odizolowana rdzenna społeczność Indian. Straż Pożarna w Santa Cruz poinformowała, że ​​15 pożarów nie zostało jeszcze ugaszonych i nadal zagrażają w Rezerwatowi Przyrody Nembiguazu.

 

Nembiguazu oznacza „wielkie schronienie” i jest domem dla rdzennej społeczności Ayoreo, która żyje w dobrowolnej izolacji od reszty świata. Jest to również dom, dla wielu jaguarów, mrówkojadów i kuguarów. Władze podały, że na zagrożonym obszarze, zniszczeniu uległo ponad 280 000 hektarów lasów. W całej Boliwii do końca lipca spłonęło ponad 749 000 hektarów. Pożary są często powodowane przez rolników i pasterzy, aby zwiększyć plony, ale z powodu bardzo suchych warunków, mocniejszy powiew wiatru sprawia, że szybko tracą oni kontrolę nad płomieniem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj