Okulary zerówki – chwilowa moda czy hit?

Kategorie: 

Źródło: LightField Studios / Shutterstock.com

Noszenie zerówek jeszcze 20-30 lat temu było czymś nie do pomyślenia. Okulary korekcyjne były raczej czymś czego każdy wolałby uniknąć. Jednak wraz z czasem moda na tyle się rozwinęła, że współcześnie dobrze dobrane oprawki są traktowane równorzędnie z biżuterią, zegarkiem lub modnymi butami. Jest to po prostu element stroju, który jest modny i lubiany. W związku z czym nikogo już nie dziwi noszenie zerówek, można nawet śmiało powiedzieć, że panuje prawdziwa moda na zerówki. W niniejszym artykule nieco pochylamy się nad tym zagadnieniem i zastanawiamy się czy jest to chwilowa moda czy może prawdziwy hit, który będzie popularny jeszcze długo.

Okulary zerówki – modny dodatek oraz ochrona przed szkodliwym światłem niebieskim

Zacznijmy od początku a więc – czym są okulary zerówki. O zerówkach mówimy wtedy, gdy szkła założone w oprawkach nie służą korekcji wzroku. Takowe okulary spełniają jedynie funkcję estetyczną i ochronną. Funkcja estetyczna jest raczej oczywista. Natomiast ochrona zazwyczaj dotyczy tych osób, które spędzają długi czas przed komputerem. Odpowiednio szkło ma zdolność do zatrzymywania szkodliwego światła niebieskiego co jest jedną z przyczyn dla których ludzie sięgają po zerówki. 

Co ciekawe, zerówki często można kupić w bardzo okazyjnych cenach dzięki temu, że wiele salonów optycznych oferuje kupony zniżkowe na zakup zerówek. 

Okulary zerówki – czy będą popularne jeszcze przez długi czas? 

Początkowo noszenie okularów zerówek docenili pracownicy biurowi spędzające długie godziny przed komputerem. Potem moda ta opanowała wszystkich. Nie ma się czemu dziwić, w końcu dobrze dobrane oprawki podkreślają kontur twarzy i dodają szyku stylizacji. Wiedzą o tym, duże maki modowe dlatego oprawki są sygnowane logiem dużych modowych marek takich jak Versace, Ray-Ban lub eyerim collection.

Odpowiadając na tytułowe pytanie – okulary zerówki są chwilową modem czy hitem, który zostanie z nami na wiele długich lat? Naszym zdaniem zdecydowanie bliżej do tego, że moda na zerówki nie osłabnie w przyszłości. Różnego rodzaju wady wzroku są bardzo powszechne. Wiele osób nosi okulary korekcyjne z konieczności. Tym samym te osoby tworzą modę, która wpada „nomen omen”  w oko również, tym którzy nie mają wady wzroku. Ponadto, trzeba zauważyć, że na rynku jest tak wiele modnych wzorów oprawek, że raczej należy się spodziewać, że co kilka lat jakiś inny wzór stanie się hitem.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika sp

Ja o modzie na "zerówki" w

Ja o modzie na "zerówki" w Polsce dowiedziałem się w latach 80-tych. Wtedy to byla tajemnica tego typu ze ktos tam mowil, a wiesz, ten i ten ma "zerowki" To budzilo wtedy niesmak, ze ktos nosi okulary jedynie dlatego ze przynosi to mu/jej urok.

Portret użytkownika JestemModny

Moda jest potrzebna bo

Moda jest potrzebna bo inaczej nowocześni i wykształceni nie wiedzieli by w co się ubrać, nie wiedzieli by co maja zjeść na kolację, jaki samochód kupić, jaką fryzurę sobie zapodać, jaki telewizorek zamówić, co oglądać, czego słuchać, jaki telefon wybrać. I co te biedne poliniaki zrobili by bez mody i cfelebrytów.

Portret użytkownika Odwazniak

Moda jest tylko kolejnym

Moda jest tylko kolejnym narzędziem zniewolenia, a już nie mogę wytrzymać ze śmiechu, jak widzę cztery identycznie ubrane psiapsióły z idealnie taką samą tapetą typu wałek-szablon, od razu mam ochotę uciekać z krzykiem zaszokowania, gdzie się podziała indywidualność i chęć bycia kimś innym niż wszystkie?

Czy to jest takie fajne bycie modnym? Czyli ślepo podążać za guru/dyktatorem mody?

Mam teorię taką, że te obrzydliwe tapety naszpikowane trutką, są po to też (poza oczywistymi skutkami zdrowotnymi), żeby ukryć ludzkie drony wsród populacji. Drony, to ludzka powłoka z wszczepionym obcym bytem, czy też hybrydy, czy sztuczna int., czy inne komplikacje.

No bo jak wytłumaczyć inaczej rzesze panien wyglądających identycznie jak w magazynie mód, których rozróżnić jak klony nie można, a co gorsze, wszystkie dzielą hive mind - jeden umysł stadny, bo przecież nie mogą mieć osobnych mózgów, bo domyśliły by się, że tona kleju na gębie nie pomaga pryszczom, a brwi z szablonu wyglądają kretyńsko. Ech, idiokracja.

Portret użytkownika Ractaros96

Pamiętam, że moje okulary

Pamiętam, że moje okulary kosztowały 150 zł około 10 lat temu. Do dzisiaj je noszę, choć wymieniałem jedynie szkła kilka razy, co zwykle kosztuje jakieś 60 zł.

Jak widzę ceny oprawek 300-500 zł, albo jeszcze inne wymyślne okulary z bajerami blisko 1000 zł, to się cieszę, że stare okulary mi jeszcze służą.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj