Oksytocyna „hormon miłości” pomaga w leczeniu chorób serca

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Aby być zdrowym, wystarczy podnieść poziom hormonów szczęścia w organizmie. Jednym z nich jest oksytocyna. Za miłość matczyną odpowiada ten sam hormon, którego poziom w ciele kobiety wzrasta podczas karmienia piersią. 

Kolejną interesującą cechę oksytocyny odkryli amerykańscy naukowcy. Naukowcy udowodnili, że oksytocyna ma zdolność stymulowania procesu transformacji komórek macierzystych w kardiomiocyty. 

 

Są to komórki mięśniowe, które zapewniają skurcze serca. Lekarze zalecili stosowanie oksytocyny pacjentom po zdarzeniach sercowo-naczyniowych, takich jak zawały. Może się okazać, że hormon ten stanie się zbawienny dla podreperowania zdrowia takich ludzi.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Zacznij od pokochania siebie

Zacznij od pokochania siebie samego.. kochając siebie nie będziesz wyrządzał krzywdy (np. zbędnymi używkami) ciału swemu, które i tak ma dość pracy z usuwaniem zanieczyszczeń wchłanianych z powietrza, jedzenia i wody. Wewnętrzny uśmiech - wykreuj uśmiechniętą twarz wewnątrz siebie a z czasem ten uśmiech przeniknie na zewnątrz jako twój przyjazny charakter. Co wewnątrz to na zewnątrz. Oczyść wnętrze abyś i z zewnątrz był piękny.

Są ludzie którzy mimo upływu lat wciąż wyglądają młodo i tacy którzy będąc młodymi wyglądają na starców - wybierz kim chcesz być.

Skomentuj