Okazało się, że Ziemia ma wbudowaną ochronę przed asteroidami

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Najnowsze badania sugerują, że Ziemia może posiadać naturalny system obronny przeciwko asteroidom. Ogromne przyciąganie grawitacyjne naszej planety może działać jak tarcza, chroniąc nas przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami zderzenia z dużymi asteroidami.

 

Siły pływowe, które wpływają na pływy w ziemskich oceanach, mogą być wystarczająco silne, aby rozerwać obiekty w przestrzeni kosmicznej. To zjawisko, znane jako pęknięcie pływowe, zostało zaobserwowane, gdy fragmenty komety Shoemaker-Levy 9 zostały rozerwane przez Jowisza na początku lat 90 tych XX wieku.

 

Jednak dotąd astronomowie nie zaobserwowali bezpośrednio, że podobne siły pływowe mogą niszczyć asteroidy podczas ich przelotu obok planet podobnych do Ziemi. Modelowanie wykazało, że asteroidy bliskie Ziemi (NEA) mogą zostać zakłócone przez pływy podczas bliskich spotkań z czterema skalistymi planetami Układu Słonecznego, ale takie zdarzenia nie zostały zaobserwowane bezpośrednio.

 

Naukowcy z Politechniki Lulea w Szwecji dostarczają dowodów na zakłócenia pływowe NEA podczas bliskich spotkań z Ziemią i Wenus. Wyniki ich badań, opublikowane w formie preprintu na arXiv, opierają się na danych zebranych przez Catalina Sky Survey – program finansowany przez NASA.

 

Badanie ujawnia, że małe asteroidy krążące wokół Słońca na orbicie zbliżonej do Ziemi i Wenus mogą być fragmentami większych asteroid, które zostały zniszczone przez siły pływowe. Symulacje pokazują, że asteroidy napotykające przyciąganie grawitacyjne planet skalistych mogą tracić od 50 do 90 procent swojej masy.

 

Jednakże, choć siły pływowe Ziemi i Księżyca mogą rozbić niektóre asteroidy, mogą również spowodować powstanie większej liczby małych NEA, które potencjalnie mogą uderzyć w Ziemię. Fragmenty te pozostają na orbitach zbliżających się do Ziemi, zwiększając ryzyko kolejnych zderzeń.

 

Naukowcy podkreślają, że te małe fragmenty skał kosmicznych nie stanowią zagrożenia wyginięciem dla życia na Ziemi. Badania te rzucają nowe światło na złożone interakcje między planetami i obiektami kosmicznymi, podkreślając jednocześnie potrzebę dalszych badań w tej dziedzinie.

 

To odkrycie ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia, jak Ziemia może chronić się przed zagrożeniami z kosmosu, oraz jak siły pływowe wpływają na dynamikę asteroid w Układzie Słonecznym.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Terrarium, w którym żyjemy ma

Terrarium, w którym żyjemy ma firmament. Żadna asteroida nie przeleci przez niego. To, co lata w rzekomym kosmosie i spada na terrarium, zostało wystrzelone z terrarium.

Wszystkie zabawki elektroniczne latające rzekomo w kosmosie, latają co najwyżej w wysokich warstwach atmosfery do 100 km od powierzchni terrarium.

Dlaczego jsteśmy izolowani od innych cywilizacji? Hiszpanie po odkryciu odkrytej znacznie wcześniej Ameryki, wyrżnęli jej ludność i przejęli jej ziemie. Takich nie wpuszcza się do spokojnych ufnych cywilizacji. Oczywiście nie jesteśmy izolowani z powodu Kolumba, lecz podany przykład wskazuje, iż dopóki nie wyzdychają niedorozwinięte duchowo egzemplarze, zapora lodowa na Antarktydzie będzie strzeżona.

Portret użytkownika spokoluz

Nie hiszpanie keri tylko

Nie hiszpanie keri tylko najemnicy watykanu podbijający nowe tereny dla kasiory i władzy - w imię papusia wyżynali rdzenną ludność w am. płd. potem w am. płn. następnie australia itd...  wfysztko w imie buga miłosiernego , który w zamian za oddanie dóbr wyżynał ostatnich tych co poszli na wspołpracę zastępując ich prostakami za stanowiska i trochę mamony - ci ludzie żyli w ułudzie , że są ważni a zajebali swoich starych braci  i swoje stare rody.

To tylko mały przykład jak podbijać nienawiścią , przemocą i przekupstwem.

W imię buga miłosiernego oczywiście i za wszystko winny jest bug z ksiunszki a nie une te kurfy.

Nawet na znz są putomki  sprani ksiunszką głosząc dalej mowę nienawiści i podboju cytując i odwołując się do ksiunszki zbrodniczej.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Defqon1

A tak starszą ,, nas ,, że

A tak starszą ,, nas ,, że coś spadnie na ziemię i pozabija jak te dinusie. 

Spaść, to mogą ,,aniołowie,,  jak to w bibli jest opisane. 

Ci, którzy prowadzą w rydwanie słońce od wschodu do zachodu, spadną w końcu. Więc czekajamy, ale naprawdę, dla mnie to czekanie jest bardzo ale to bardzo ciężkie już. 

 

 

Skomentuj