O.J. Simpson zmarł w wieku 76 lat

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

O.J. Simpson, amerykański sportowiec i aktor, zmarł w wieku 76 lat na raka prostaty. Jego życie publiczne było pełne sukcesów, ale także kontrowersji.

 

 

Kariera sportowa Simpsona była wyjątkowa. Jako student Uniwersytetu Południowej Kalifornii zdobył nagrodę Heisman Trophy w 1968 roku. Następnie grał w National Football League (NFL) przez jedenaście sezonów, głównie w drużynie Buffalo Bills.

 

Simpson był pierwszym graczem w historii NFL, który przekroczył granicę 2000 jardów przebiegniętych w jednym sezonie, co osiągnął w 1973 roku. Po zakończeniu kariery sportowej został wprowadzony do College Football Hall of Fame w 1983 roku oraz do Pro Football Hall of Fame w 1985 roku.

 

Po zakończeniu kariery sportowej Simpson rozpoczął działalność aktorską i telewizyjną, występując w wielu reklamach i filmach. Jego najbardziej znane role to występy w filmach z serii "Naga broń".

 

Jego życie prywatne i zawodowe zostało jednak radykalnie zaciemnione przez głośny proces sądowy w 1994 roku, w którym został oskarżony o morderstwo swojej byłej żony Nicole Brown Simpson i jej przyjaciela Rona Goldmana. Simpson został ostatecznie uniewinniony, ale proces zasiał wiele wątpliwości i kontrowersji.

 

Później, w 2007 roku, Simpson został skazany za rozbój i porwanie w Las Vegas i odsiedział dziewięć lat z wyroku 33 lat więzienia. Został zwolniony warunkowo w 2017 roku.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Głos

Według Simpsona „szczepienie

Według Simpsona „szczepienie jest jak zapinanie pasów bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że nie będziesz mieć wypadku. Ale jeśli to zrobisz, masz znacznie większą szansę na przeżycie. Hej, bierz swoje strzały.

No to sobie chłop strzelił.

Skomentuj