Ogromny wyrzut plazmy na Słońcu - część CME może być skierowana w Ziemię

Kategorie: 

Źródło: NASA

Aktywność słoneczna w zauważalny sposób wzrosła. Wszystko to dzięki grupie plam oznaczonych numerem 2371. Region ten wygenerował wczoraj trwający blisko trzy godziny rozbłysk M3 połączony z ogromnym koronalnym wyrzutem masy. Według wstępnych ustaleń może on być częściowo geoefektywny.

 

Region 2371 wciąż zwiększa swój potencjał oraz rozmiar. Jego klasyfikacja magnetyczna "Beta-Gamma-Delta" sprzyja coraz to większym rozbłyskom. Pierwszym tego efektem był właśnie ostatni M3.0

Flara ta trwała bardzo długo bo blisko trzy godziny. Podczas rozbłysku w przestrzeń kosmiczną została wyrzucona bardzo duża ilość plazmy, której część na pewno dotrze do ziemskiej magnetosfery w ciągu najbliższych 70 godzin. W tym momencie nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak duży komponent CME skierowany jest w stronę naszej planety. Trzeba poczekać na najnowsze zdjęcia z dostępnych satelitów.

Sądząc po prędkości z jaką poruszają się cząsteczki, plazma powinna dotrzeć do Ziemi w sobotę. Spodziewamy się burzy geomagnetycznej, jednak na razie ciężko jest określić jej siłę. Istnieje spore prawdopodobieństwo powstania zórz polarnych, również na terenie naszego kraju. Wszelkie najnowsze informację są podawane na bieżąco na naszym profilu na Facebook.


 

Wiadomość pochodzi z portalu na temat Słońca:


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

OSTRZEŹENIE "W polskiej

OSTRZEŹENIE

"W polskiej części Bałtyku pojawia się mięsożerna bakteria. Vibrio vulnificus znajduje się w ciepłych morzach, ale ocieplanie klimatu powoduje, że bakteria notowana jest na coraz większym obszarze, w morzach dotychczas uważanych za chłodniejsze. W tym roku w Stanach Zjednoczonych zmarły już dwie osoby.

Środki ostrożności

Osoby z otwartymi ranami, skaleczeniami i otarciami powinny unikać ciepłych zbiorników wodnych. Po każdej kąpieli zaleca się dokładne spłukanie. Skorupiaki przed zjedzeniem powinny być również odpowiednio poddane obróbce termicznej.

Objawy zakażenia to wymioty, bóle brzucha, uszkodzenia i owrzodzenia skóry. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom informuje, że prawie 50 proc. zakażeń bakterią może okazać się śmiertelne. Vibrio vulnificus najczęściej dostaje się do organizmu osób z osłabionym układem odpornościowym, oraz u chorych na cukrzycę i z niewydolnością wątroby. Osoby zdrowe są mniej wrażliwe na Vibrio vulnificus (mimo to, ryzyko zakażenia istnieje).

Jeśli dojdzie już do zakażenia bakterią, to trzeba błyskawicznie reagować. Vibrio vulnificus szybko sieje spustoszenie w organizmie. Wywołuje martwicze zapalenie powięzi typu trzeciego. Jest to ostre zakażenie występującej pod skórą tkanki łącznej. Atakuje mięśnie tułowia i kończyn. Kończy się martwicą tych tkanek. To dlatego, bakteria nazywana jest mięsożerną. Przebieg choroby jest gwałtowny. W zaawansowanym stadium stan pacjenta jest ciężki i może wystąpić sepsa.
"

całość
http://losyziemi.pl/polska-w-baltyku-pojawila-sie-miesozerna-bakteria-vibrio-vulnificus-ktora-spotykana-jest-tylko-w-cieplych-morzach

Wpuścili brudasów z NATO na "ćwiczenia na Bałyku" i taki efekt.... morze bie do kąpieli.

Portret użytkownika CRUSADERS

Jak ktoś lubi stare kroniki

Jak ktoś lubi stare kroniki to jest taka jedna z XIV wieku autorstwa nieżyjącego zdaje się już Aloszy z Makówki a w niej podane są sposoby obrony przed strumieniem słonecznych cząstek.Pozwolę sobie zacytować tylko jeden,ale moim zdaniem najskuteczniejszy: "Pacz ku Słońcu,ale tylko we dnie,a gdy źrenicom twoim smuga cząstek dziwacznych ukaże się jak bicz dziadowski jasno i wyraźnie udaj skok po prawicy,lecz uczyń zgoła przeciwnie.Kiedy cząstki słoneczne gruchną obok ciebie wdepcz je w ziemię pospiesznie i miejsce przykryj liśćmi łopianu a jeśli takowych nie najdziesz to byle czym acz starannie".
To teraz się zacznie... i szybko się skończy :/
 

Skomentuj