Ogromny rój szarańczy zaatakował indyjskie miasto Gurugram

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ogromny rój szarańczy zaatakował indyjskie miasto Gurugram, położone na południowy zachód od New Delhi. Chmura owadów to rzadki widok w mieście, które jest eleganckim ośrodku finansowym i technologicznym. Owady te przeważnie atakują obszary rolnicze.


Szarańcza zstąpiła nagle na ulice Gurugramu, lecąc w dużej, podobnej do chmury masie. Żarłoczne owady przystąpiły ochoczo do pożerania całej roślinności. Lokalne władze wezwały mieszkańców do zamknięcia drzwi i okien.

Gurugram to miasto w okolicy stolicy Indii, New Delhi, graniczące z międzynarodowym lotniskiem. Inwazja szarańczy spowodowała tam alarm dla pilotów, których wezwano do zachowania szczególnej ostrożności podczas lądowań i startów.

 

To pierwszy raz gdy szarańcza zaatakowała centrum finansowe i technologiczne, ponieważ rój zwykle wybiera obszary wiejskie. Inwazja tych owadów wzbudziła obawy, że następnym razem szarańcza może zaatakować stolicę kraju.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj